Nedeľa, 27. november, 2022 | Meniny má Milan

Koronavírus Žilinský kraj: Testovanie prebehlo bez výraznejších problémov (minúta po minúte)

Celoplošné testovanie na Covid-19 v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.

Načítavam video...

Celoplošné testovanie v okresoch Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín a Žilina (minúta po minúte)

Minúta po minúte pokračuje aj v nedeľu, priebeh môžete sledovať v tomto článku:

Súvisiaci článok Minúta po minúte: Testovanie v žilinskom kraji pokračuje aj v nedeľu Čítajte 

Milí čitatelia, týmto oznanom naša dnešná minúta po minúte končí. Situáciu pre vás budeme monitorovať minútu po minúte aj zajtra 1.novembra.

SkryťVypnúť reklamu

Ďalšie aktuality z Žilinského kraja nájdete na našich regionálnych weboch MY:

22:00 V okrese Liptovský Mikuláš sa ku 21:30 v prvý deň prišlo otestovať 37 461 ľudí. 527 z nich si prevzalo certifikát s pozitívnym výsledkom. V sobotu tak zachytili testy 1.4 percenta pozitívnych.

21:40 Žilinský kraj Na 628 miestach v kraji ukončili odber vzoriek, ľudia čakajú už len na výsledky.

Celoplošné testovanie Slovákov na Covid-19 bude pokračovať zajtra od siedmej ráno.

21:10 Raková na Kysuciach môže mať aj 110-percentnú účasť na testovaní. "Dôvodom je fakt, že za testom tu mieria aj desiatky ľudí zo susedného okresného mesta Čadca. Miera pozitívnych prípadov bola popoludní nízka," povedal starosta Anton Heglas.

SkryťVypnúť reklamu

20:43 Oravský Podzámok / Široká Hutnícka firma OFZ ponúkla možnosť otestovať sa svojim zamestnancom aj ich rodinným príslušníkom na vrátnici závodu. "Niektorí prišli hneď po nočnej, iní po rannej či pred poobednou zmenou, ďalší s celými rodinami," povedal bezpečnostný technik Juraj Kvietok, ktorý je v odbernom tíme členom administratívy.

20:40 Svrčinovec V pohraničnej obci Svrčinovec zaznamenali v dvoch testovacích miestach aj cudzích štátnych príslušníkov. Ako informovala starostka obce Renáta Majchráková išlo zväčša o partnerov žijúcich v spoločnej domácnosti, ktorí majú české občianstvo.

Vo Svrčinovci sa nechali otestovať aj viacerí pracovníci, ktorí momentálne robia na diaľničnom úseku D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec

20:35 Komjatná Takto vyzeralo testovanie na Covid-19 v liptovskej dedinke Komjatná.

SkryťVypnúť reklamu

20:27 Martin Primátor Ján Danko testuje obyvateľov mesta. Biely skafander nie je pre neho nič neznáme. "Počas výkonu svojej klinickej praxe som sa už do takýchto oblekov i bezpečnejších od týchto, viackrát obliekol. Mali sme na oddelení pacientky pozitívne na hepatitídy, HIV, či s inými vážnejšími infekčnými ochoreniami a bolo sa nutné chrániť."

20:12 Čadca Podľa aktuálnych odhadov zachytili v Čadci až tri percentá pozitívnych prípadov. Pôvodné prognózy boli oveľa priaznivejšie. Zdá sa, že sa potvrdzuje, že okres Čadca patrí v posledných týždňoch medzi najviac infikované na Slovensku.

20:04 Rajec Takto to vyzeralo na testovaní v Rajci. Mesto pripravilo štyri testovacie miesta.

19:45 Dolný Kubín Sobotňajšia účasť na testovaní v Dolnom Kubíne sa približuje rovnakému počtu ľudí ako v piatok pri minulotýždňovej pilotnej fáze testovania na COVID-19. "Poučili sme sa z minulotýždňových problémov, najmä pri rozbehu testovania, a snažili sme sa pripraviť odberné miestnosti čo najlepšie," povedal primátor Ján Prílepok. Urobili aj toto.

19:05 Žilina „Takýto festival sme ešte nerobili, je to pre nás tiež zaujímavá skúsenosť,“ žartuje Marek Adamov o projekte, na ktorý počas dvoch dní prepožičali Novú synagógu.

Jedna z najvýznamnejších stavieb svojho druhu od uznávaného nemeckého architekta Petra Behrensa si za 90 rokov zažila svoje. No testovanie na koronavírus je niečo, čo sa v ikonickom objekte len tak nevidí.

Testovanie je príležitosťou pre tých, ktorí chcú synagógu navštíviť, či dokonca aspoň z diaľky si dopriať trochu kultúry.

Pred budovou si rozložili aparatúru žilinskí dídžeji Fricko Brothers. Centrom mesta sa rozlieha hudba, ktorou chcú spríjemniť čakanie. Tvrdia, že dnes to nie je párty.


18:40 V Čadci sa najmä z rána vyskytli aj problémy, keď mal pozitívny test jeden zdravotník a jeden príslušník policajného zboru. Nervozita a dlhé čakacie rady však postupne opadli. V dvoch prípadoch prišlo ľuďom pri čakaní na výsledok testu nevoľno, záchranku však volať nemuseli.

Celkový podiel pozitívnych je podľa odhadov nízky, mal by sa pohybovať okolo 1 až 1,5 percenta, informoval hovorca mesta Marián Kráľ.

18:20 Vo Svätom Kríži na Liptove sa prvý deň plošného testovania len za doobedie dostavilo na testy 230 obyvateľov obce. Ďalších 10 prišlo zo vzdialenejších oblastí Liptova.

"Zatiaľ testy odhalili 25 pozitívnych prípadov, teda ľudí, ktorí doteraz netušili, že môžu šíriť ochorenia. Vďaka tomu môžu byť ich príbuzní ochránení. Panuje tu výborná nálada, srdečnosť a ústretovosť. Veľká vďaka Svätý Kríž," opísal major Martin Ivan.

17:40 Martin Odberovým tímom v meste zabezpečili teplý obed dvaja podnikatelia. Turčianske pekárne rozviezli do odberných miest po okrese pekárenské výrobky. Viac sa dozviete tu.

17:07 Makov Všetkých 51 klientov a aj 32 zamestnancov Zariadenia pre seniorov v Makove malo negatívny výsledok testu na COVID-19. Testovaniu sa podrobili ešte včera. "Chcem poďakovať vedúcej zariadenia Martine Dodekovej a kolektívu zamestnancov za prísne dodržiavanie karanténnych a epidemiologických nariadení, ktoré sa prejavilo vynikajúcim výsledkom testovania," povedal starosta Martin Pavlík.

Zamestnankyne zariadenia pomáhajú cez víkend s testovaním aj priamo v obci.

16:35 Turiec V okresoch Martin a Turčianske Teplice doobeda odberné tímy otestovali vyše 26-tisíc ľudí. Pozrite sa, s akým výsledkom.

16:16 Námestovo V jednej z odberných miestnosti pracuje ako administrátorka aj naša redaktorka z Oravy Dorota Mikulášová. Ozvala sa až pred chvíľou, vraj mala minútu počas dezinfekcie priestorov. "Celý deň sme sa nezastavili a ide to veľmi rýchlo," odkázala.

15:57 Žilina Od rána pomáha ako administrátor na odbernom mieste aj primátor Peter Fiabáne.

"Po rozbehu testujeme 50 ľudí za hodinu, čo je výborné číslo. Tím šliape. Tak zdravotníci, ako aj administrátori a dobrovoľníci."

V meste v podstate nie je žiadny zásadný problém. "Samozrejme, že niektoré miesta, najmä na sídliskách, sú exponovanejšie a tam sú rady dlhšie. Vzhľadom na krátkosť času a tlaky, ktoré sme pociťovali, sa s tým mesto vysporiadáva dobre."

15:30 Slovensko Počet otestovaných v rámci celonárodnej akcie sa počas predpoludňajších hodín blížil k miliónu. Na tlačovom brífingu pri jednom z odberných miest v bratislavskej Rači to povedal predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO).

Minister obrany Jaroslav Naď, ktorý operácii Spoločná zodpovednosť velí, povedal, že priebeh testovania prekonal očakávania.

15:10 Osádka a Pokryváč sú najmenšie dediny Oravy, obe majú po približne 170 obyvateľov, testovanie je určené pre asi 140 z nich.

Minulý víkend však v Pokryváči odobrali vzorky až 270 záujemcom. „Domácich bolo zhruba 120, čo je veľmi pekná účasť,“ povedal starosta Miroslav Lupták.

Z Osádky si certifikát odnieslo až šesťsto testovaných, viac ako tri štvrtiny pritom neboli obyvateľmi Osádky. Teraz také číslo iste nedosiahnu, pretože ľuďom, ktorí v dedine nebývajú, test neurobia. „Majú testy len pre domácich obyvateľov,“ povedal starosta Miroslav Jurák. "Aj preto sa pred odberovou miestnosťou nevytvára rad.

14:45 V Skalitom vychádzajú ľudia z odberných miestností v dobrej nálade. "Až tak lepšie sa dýcha, keď mám prefúknuté dutiny," žartujú.

Na odberné miesto prichádzali aj počas obedňajšej prestávky, odstupy dodržiavali, pri sebe stáli iba rodiny. "Niektorí sa prišli postaviť už cez obed, pretože ešte krátko po deviatej tu bolo sto ľudí," hovorí jeden pán.

"To my máme ešte dobré," komentujú ľudia situáciu v bratislavskom Starom Meste. "Otvorili tam vraj tristo odberných miest a tamojší starosta hovorí, nech sa pripravia na čakanie tri až štyri hodiny."

14:20 Martin Čakali sme na výsledok spolu s pani Martou. Trvalo to necelú štvrťhodinku. „Prosím vás otvorte to a pozrite sa,"" poprosila nás podávajúc obálku. "Negatívna? No fajn, priznám sa, že mi aj spadol kameň zo srdca. Takže budem môcť chodiť na záhradku," tešila sa.

Spolu sme sa potešili z výsledku a pobrali sa za svojimi povinnosťami.

14:08 V Kysuckom Lieskovci otestovali predpoludním 350 ľudí z celkového počtu 1900 vo veku od 10 do 65 rokov, dve percentá z nich mali pozitívny výsledok. Počas hodinovej prestávky dezinfikujú obe odberné miesta.

13:40 Slovensko O vyťaženosti jednotlivých odberných miest informujú aj weby odbernemiesta.sk a somvrade.sk.

Sledovať tieto weby odporúča verejnosti aj viacero samospráv, chcú tak predísť nadmernému preťaženiu odberných miest a zároveň občanov nasmerovať tam, kde budú čakať v rade čo najkratší čas.

Viaceré mestá a obce na Slovensku zároveň pribežne informujú svojich obyvateľov o aktuálnej situácii s testovaním prostredníctvom webových stránok, sociálnych sietí, mobilných aplikácií či SMS správ.

Niektoré samosprávy poskytujú aj online kamerový prenos z odberových miest alebo vytvorili interaktívne mapy, kde je zobrazované, ako sú jednotlivé odberové miesta vyťažené.

13.15 Zuberec Počas prestávky dobrovoľní hasiči vydezinfikovali odberné miesta, tímy začali opäť pracovať.

12.10 Čadca „Testovanie som absolvovala dvakrát, ale prišla som aj na toto celoplošné. Ide o to, postaviť sa zodpovedne k sebe, rodine, ale najmä k tým, s ktorými pracujem,“ povedala Anna Matáková z Čadce. Je učiteľkou v Materskej škole na Ul. Fraňa Kráľa v Čadci. Práve túto škôlku už mesto dvakrát uzatvorilo pre koronavírus. Viac nájdete tu.

11:55 V obciach v Turci prebieha zatiaľ testovanie hladko, neevidujú ľudí z Martina, ktorí by sa chodili dať testovať do obcí.

11:45 Istebné V dolnooravskej obci zaznamenali nedostatok ochranných pomôcok. „To čo nám ostalo minulý víkend, sme vrátili a teraz nám doniesli ešte menej ako sme odovzdali," povedala starostka Lýdia Fačková. Poukázala aj na zvláštne dohody pre dobrovoľníkov.

11:20 Žilinský kraj Za včerajšok pribudlo na Slovensku 2573 nových prípadoch ochorenia COVID-19. Žilinský okres zaznamenal v rámci kraja najviac, 122 prípadov, nasleduje okres Ružomberok s 93 prípadmi, okres Martin s 82 a Čadca s 80 novými prípadmi.

Denný prírastok poklesol na Orave, kde sa minulý víkend konalo pilotné testovanie na COVID-19. V okrese Námestovo pribudlo 28, v okrese Tvrdošín 25.

Okres Liptovský Mikuláš zaznamenal 53 pozitívnych testov, okres Kysucké Nové Mesto 19, Bytčiansky okres 9 a okres Turčianske Teplice 9.

11.01 h Makov Situácia v kysuckej pohraničnej obci je podľa starostu Martina Pavlíka pokojná. Z ľudí, ktorých otestovali doteraz, majú odhadom dve percentá pozitívny výsledok testu na COVID-19.

10:45 V Bobrovci, tretej najväčšej liptovskomikulášskej obci, predpokladajú, že urobia za dva dni 1800 sterov. Do Bobrovca chodia na testy aj zo susedného Trsteného. Ešte v utorok mali len dvoch ľudí. Vďaka miestnej poslankyni, ktorá je aj zdravotníčka, sa podarilo zostaviť dva kompletné odberové tímy. V Bobrovci si ich vyskladali sami. Starosta chodí v reflexnej bunde, aby ho všetci videli, keď by potrebovali pomôcť.

10:30 V Dolnom Kalníku v Turci vyhradili prvé tri hodiny pre seniorov, mamičky na rodičovskej dovolenke, tehotné ženy a ľudí so zdravotným znevýhodnením, čo občania aj využili. "Iní ľudia počas tohto času ani neprišli, takže naozaj sú všetci veľmi pozorní a dodržiavajú nariadenia," povedala starostka Iveta Balšianková.
Lekár urobil aj odbery z auta.

10.15 Liptovské Matiašovce Testovanie v dedinke s približne 250 obyvateľmi prebieha testovanie takmer bez čakania. Obec pozvala ľudí na konkrétne časové rozpätie podľa čísla domov. Odberový tým však predpokladá, že sa k nim presunú aj záujemcovia Liptovského Mikuláša.

V menších dedinkách je naplánované len jednodňové testovanie. V Liptovských Matiašovciach na to vyhradili sobotu, zajtra sa bude testovať v susedných Kvačanoch a Sielnici.

9:55 Orava Pripomíname, že ľudia, ktorí mali v minulotýždňovom pilotnom testovaní na Orave pozitívny výsledok na COVID-19, sa aktuálneho celoplošného testovania nezúčastňujú.

9.26 Trstená V hornooravskom mestečku, ktoré má zhruba 7200 obyvateľov, otvorili načas všetkých päť odberných miest. Tímy stihnú vybaviť priebežne 30 až 40 ľudí za hodinu.

9:10 Liptov Situácia sa v mestách už upokojuje. Rady sa tvoria najmä na sídliskách, v liptovskomikulášskych mestských častiach sa momentálne čaká najviac pol hodinu.

Aj na vidieku je situácia stabilizovaná. Viaceré obce zriadili webkamery, aby mohli ľudia z domu sledovať čakacie rady.

8: 46 Žilina V Žiline nezaznamenali na úvod dvojdňového celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 žiadne výraznejšie komplikácie a otvoriť sa podarilo všetkých 71 odberných miest. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

"Počas testovacieho víkendu budú môcť využiť Žilinčania ktorúkoľvek miestnosť a prísť môžu kedykoľvek vo vymedzenom čase na odbery. Výnimkou je odberné miesto v Mojšovej Lúčke, ktoré bude otvorené iba v nedeľu 1. novembra," povedal Miškovčík.

8:20 Turiec Rady v Záturčí boli od rána okolo celej školy, no priebeh testovania ide hladko, rady sa hýbu rýchlo a postupne sa zmenšujú.

8:12 Čadca Dlhé rady pred odbernými miestnosťami sa tvoria aj v meste Čadca. "Radšej teraz u nás v Čadci nechoďte. Všetko je plné. Počkajte radšej ešte doma," informuje na sociálnej sieti Marián Kráľ, hovorca mesta Čadca.

7:45 Liptov Celoplošné testovanie sa v Liptovskom Mikuláši spustilo v plných kapacitách. Fungujú vsetky plánované odborné miesta s 29 odbernými tímami. Tvoria sa však dlhé rady. Radnica vyzýva ľudí, aby si testovanie rozložili na dnešný a zajtrajší deň a nešli hneď ráno aj vzhľadom na sychravé počasie.

Všetky odberné miesta otvorili aj v Ružomberku.

7: 29 Žilina Na najmladšom 8-tisícovom sídlisku Hájik sa tvoria dlhé niekoľkostometrové rady. Testuje sa na jedinom mieste, je tu šesť odberných tímov.

7:10 Žilinský kraj Takmer na celom území kraja prší. Na Orave bolo ráno 8 stupňov, na Liptove 9. Ani sychravé počasie ľudí neodradilo, pred odbernými miestami sa tvoria rady. Povinnou výbavou je dáždnik a teplé oblečenie.

7:00 Dolný Kubín Po skúsenosti z minulého týždňa, keď začiatok testovania komplikovali neotestovaní zdravotníci, administrátori a policajti, sa rozhodli v Dolnom Kubíne otestovať ich v predstihu. "Chceli sme predísť tomu, aby člen odberného miesta s pozitívnym testom neochromil fungovanie miesta,“ povedal primátor Ján Prílepok.

Pozrite si priebeh minulotýždňového pilotného testovania na Orave.

Súvisiaci článok Koronavírus na Orave: V nedeľu zachytili 629 pozitívnych prípadov (minúta po minúte) Čítajte  Súvisiaci článok Koronavírus na Orave: V sobotu zachytili 1600 pozitívnych prípadov (minúta po minúte) Čítajte  Súvisiaci článok Koronavírus na Orave: V piatok zachytili takmer 1 700 pozitívnych (minúta po minúte) Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako prebieha antigénový test?

Načítavam video...

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Najčítanejšie na My Žilina

Inzercia - Tlačové správy

 1. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana?
 2. Pre úsmevy všetkých detí: Mikuláš prinesie prekvapenia aj online
 3. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to?
 4. Vedeli ste, čo všetko kryje poistenie nehnuteľnosti?
 5. Blíži sa najväčšia investičná konferencia roku 2022
 6. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám
 7. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie
 8. Novinka: Počúvajte podcasty úplne bez reklamy v apke SME
 1. Tesco pokračuje v raste, otvára dve nové predajne
 2. Adios, smetiaky! Tento domáci kompostér mení odpad na substrát
 3. TESCO pokračuje v raste.Otvorilo predajňu v Kysuckom Novom Meste
 4. Štátne rezervy uvedú nový systém pomoci v krízových situáciách
 5. 7 prekvapení, ktoré prináša bývanie v Helenkách
 6. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana?
 7. eTabletka - 6 dôvodov pre nákup liekov z pohodlia domova
 8. Wüstenrot predstavuje novinku v poistení majetku W dobrom domov
 1. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 24 663
 2. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám 6 939
 3. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana? 5 765
 4. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to? 3 188
 5. Novinka: Počúvajte podcasty úplne bez reklamy v apke SME 2 619
 6. Vo Zvolene otvorili prvé zelené obchodné centrum na Slovensku 2 474
 7. Plavky namiesto bielych plášťov. To sú doktori budúcnosti 2 209
 8. Platíte za poistenie, ktoré naozaj potrebujete? 2 026

Blogy SME

 1. Anton Sládek: Melos-Étos, medzinárodný festival súčasnej hudby Bratislava, 8. - 17. november 2022
 2. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame
 3. Ladislav Kucharik: Nepál 5 Chitwan a odlet
 4. Anton Kaiser: Posledná jesenná túra
 5. Elena Antalová: Krava je super, hoci nejde o mlieko
 6. Ingrid Tkáčiková: Tiež som PN, minister Matovič. Žalúdok sa mi neobracia ani tak z covidu, ktorý mám, ale z ľudí, ktorí v kuse rozvracajú spoločnosť
 7. Helena Michlíková: Počuť vzduch
 8. Irena Šimuneková: Bralce
 1. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 14 268
 2. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX 6 506
 3. Ján Valchár: Ukrajinci zmasakrovali ruských vojakov - no a čo? 5 419
 4. Věra Tepličková: Tak Sme rodina, alebo nie sme rodina? 4 834
 5. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 4 387
 6. Ľuboš Vodička: Železnica na Slovensku: Myjavský viadukt 3 440
 7. Ján Valchár: 9 mesiacov štvordňovej operácie (a najlepšia investícia histórie). 3 359
 8. Jana Melišová: V závoji hmly 3 089
 1. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 2. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 3. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 4. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 6. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 7. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 50. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 2/3, prvý polrok 1929
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žilina - aktuálne správy

Vlci si 25. november pripomínajú už tretí rok.


26. nov

Výber TOP športových správ z regiónov.


25. nov
MY | TOP správy z regiónov

Prečítajte si výber TOP správ z regiónov.


25. nov
Vedenie automobilky Kia Slovakia a odborári podpísali dodatok ku Kolektívnej zmluve.

Odborári a vedenie závodu podpísali nový dodatok ku Kolektívnej zmluve.


25. nov

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia vyhlásila pátranie po 32-ročnom mužovi.


25. nov

Podmienky sú podľa nich otrocké.


24. nov

Peniaze na vodičák si požičala od otca.


24. nov

Podujatie na Mierovom a Štúrovom námestí pripravilo mesto po dvojročnej prestávke.


TASR 20 h

Blogy SME

 1. Anton Sládek: Melos-Étos, medzinárodný festival súčasnej hudby Bratislava, 8. - 17. november 2022
 2. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame
 3. Ladislav Kucharik: Nepál 5 Chitwan a odlet
 4. Anton Kaiser: Posledná jesenná túra
 5. Elena Antalová: Krava je super, hoci nejde o mlieko
 6. Ingrid Tkáčiková: Tiež som PN, minister Matovič. Žalúdok sa mi neobracia ani tak z covidu, ktorý mám, ale z ľudí, ktorí v kuse rozvracajú spoločnosť
 7. Helena Michlíková: Počuť vzduch
 8. Irena Šimuneková: Bralce
 1. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 14 268
 2. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX 6 506
 3. Ján Valchár: Ukrajinci zmasakrovali ruských vojakov - no a čo? 5 419
 4. Věra Tepličková: Tak Sme rodina, alebo nie sme rodina? 4 834
 5. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 4 387
 6. Ľuboš Vodička: Železnica na Slovensku: Myjavský viadukt 3 440
 7. Ján Valchár: 9 mesiacov štvordňovej operácie (a najlepšia investícia histórie). 3 359
 8. Jana Melišová: V závoji hmly 3 089
 1. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 2. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 3. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 4. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 6. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 7. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 50. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 2/3, prvý polrok 1929

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu