Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard
Pridajte si svoje mesto
Riešime za vás

Malý kruhač v Závodí

Aktuálny stav podnetu: Odmietnuté Tento stav trval: 1 rok a 1 mesiac
Autor podnetu: Lubor
Rieši: Zatiaľ neurčené
Lokalita: Žilina
Dátum nahlásenia: 29.6.2016
Dátum poslednej aktivity: 29.3.2017

Dobrý deň.
V Žiline, tesne za malým kruháčom v Závodí sa plánuje výstavba čerp. st. VOMS Ak si uvedomíte súvislosti ide o super lokalitu. Je to vyťažená cesta s množstvom prechádzajúcich vozidiel. Problém je však, že pumpa má byť  napojená priamo do toho malého kruháča čim nastane absolútny kolaps danej križovatky. Ako motorista  a občan, ktorý do toho vidí som bol v šoku, keď som videl tento zámer, kde zodpovedný (v záujme vlastného prospechu) úmyselne ohrozia bezpečnosť ľudí na tomto nehodovom a dopravne šialenom bode. Zaujímavé je, že polícia aj VUC (je to cesta III. triedy) s daným súhlasia napriek tomu, že je to v rozpore s územným planom, napojenie nespĺňa absolútne žiadne technické normy, jedná sa o nehodovú lokalitu a dokonca je preukázané, že kapacita križovatky ktorá je už teraz mnohonásobne prekročená sa ešte výrazne zníži + pridá sa do križovatky viacero nových kolíznych bodov. Je preto zarážajúce, že priamo riaditeľ ODI sa ujal obhajoby tejto pumpy. Zaujímavý je aj proces schvaľovania - obchádza radových úradníkov. Schvaľovanie si zobrali pod svoje krídla priamo vedúci pracovníci na príslušných úradoch (ODI, VUC, OÚCDaPK). Samozrejme všetko prebieha v utajenom režime a smeruje ku stavu že sa naplní investorovo prianie: "tie auta tam musia padať, nech to stojí hocikoľko". 
A aký je vlastne zmysel tohoto listu? Ide mi len o poukázanie na ďalší prípad, keď si "investor" dokáže kúpiť všetkých naokolo a tý mu potom zobu z ruky. Možno by stačil jeden článok, požiadať o stanovisko ODI, mesto, VUC k danej veci a tieto potom zverejniť + zaujímalo by k tomuto problému stanovisko VUD a Prof. Čelka zo ŽU (dopravného garanta dopravy v ZA).. Lebo keď sa to tam schváli a postaví bude neskoro. Na tom mieste je potrebné vyriešiť dopravu, prebudovať celú križovatku a nie ju úplne zabiť pridaním "ďalšieho ramena" tomúto kruháču (v rozpore zo všetkými predpismi).
Samozrejme, viete iba moje krstné meno aj tak by som si prial ostať nemenovaný. Ak sa témy chytíte možno by som vedel neskôr poskytnúť aj ďalšie informácie.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasazilina.sk

Miesto hláseného podnetu

Odporúčame

Hviezdne noci Bytča

Mestečko Bytča sa premení na 4 dni na jeden magický festival: 24 koncertov, 6 filmových sekcií, videomapping, divadlo, detský stage, diskusné fórum a ešte omnoho viac. Chcete byť pri tom?Hviezdne noci sú mestský multižánrový festival. Jeho zámerom je na 4 dni oživiť verejný priestor mestečka Bytča koncertmi, filmovými premietaniami, divadlom, ďalšími sprievodnými aktivitami a vdýchnuť mu na okamih kúzelnú festivalovú atmosféru.

Iné

Podujatia v Rajeckej Lesnej

Leto v Rajeckej Lesnej bude plné podujatí.

Iné