Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena
Pridajte si svoje mesto

Nová synagóga

J. M. Hurbana,

010 01 Žilina

Popis

Svoj účel synagóga plnila až do 2. svetovej vojny. Budova slúžila po vojne najskôr ako divadelná a koncertná sála, potom ako aula Vysokej škole dopravnej, neskôr, až do roku 2010, tam bolo kino. Interiér synagógy bol kompletne prestavaný. Pre účely prevádzky auly a kina bol pôvodný vnútorný priestor nahradený vloženým interiérom, ktorý pozmenil tiež dispozičné riešenie priestoru.

Občianske združenie Truc sphérique v roku 2011 po vypracovaní projektu obnovy pamiatky získalo budovu do dlhodobého prenájmu.[1] V roku 2012 sa začalo s komplexnou rekonštrukciou synagógy, pričom sa bude rešpektovať kultúrne a architektonické dedičstvo, ktoré budova neologickej synagógy predstavuje. V budúcnosti by v nej mal byť dom umenia. Predpokladaný termín dokončenia je v roku 2016.

Aktuálne hráme

Nová synagóga na mape

Otvoriť mapu v novom väčšom okne

Odporúčame

Hviezdne noci Bytča

Mestečko Bytča sa premení na 4 dni na jeden magický festival: 24 koncertov, 6 filmových sekcií, videomapping, divadlo, detský stage, diskusné fórum a ešte omnoho viac. Chcete byť pri tom?Hviezdne noci sú mestský multižánrový festival. Jeho zámerom je na 4 dni oživiť verejný priestor mestečka Bytča koncertmi, filmovými premietaniami, divadlom, ďalšími sprievodnými aktivitami a vdýchnuť mu na okamih kúzelnú festivalovú atmosféru.

Iné

Podujatia v Rajeckej Lesnej

Leto v Rajeckej Lesnej bude plné podujatí.

Iné