Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena
Pridajte si svoje mesto

Kompozičné laboratórium

Kde a kedy ?

streda 2. 11. 2016, 19.00

Popis

Jedným z mála navrátivších z koncentračných táborov bol aj slovenský skladateľ Karol Elbert (1911 - 1997), ktorý prešiel štyrmi tábormi smrti. Poznáme ho skôr ako tvorcu populárnej piesne. Na koncerte zaznie jeho málo hrané dielo Malá panychída nad zrúcaninami varšavského geta – Smútok za Ester (na básne Ivana Mojíka).

Dramaturgia koncertu dáva priestor na Slovensku málo hraným, zato kvalitným kompozíciam od prenasledovaných alebo zabitých skladateľov: klavírnej partite Erwina Schulhoffa, trom piesňam pre soprán a klavír Paula Arona alebo violončelovej sonáte Mieczysława Weinberga. Pre príležitosť koncertu boli skomponované nové skladby od Daniela Chudovského a Miroslava Tótha.

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasazilina.sk

Odporúčame

Podujatia v Rajeckej Lesnej

Leto v Rajeckej Lesnej bude plné podujatí.

Iné

Hviezdne noci Bytča

Mestečko Bytča sa premení na 4 dni na jeden magický festival: 24 koncertov, 6 filmových sekcií, videomapping, divadlo, detský stage, diskusné fórum a ešte omnoho viac. Chcete byť pri tom?Hviezdne noci sú mestský multižánrový festival. Jeho zámerom je na 4 dni oživiť verejný priestor mestečka Bytča koncertmi, filmovými premietaniami, divadlom, ďalšími sprievodnými aktivitami a vdýchnuť mu na okamih kúzelnú festivalovú atmosféru.

Iné