Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena
Pridajte si svoje mesto

Agáta Schindler: Prednáška

Kde a kedy ?

streda 2. 11. 2016, 17.00

Popis

Karol Elbert (1911 - 1997) bol jedným z mála slovenských skladateľov, ktorý sa vrátil z koncentračného tábora - počas vojny prešiel štyrmi tábormi smrti. Autor, ktorý je známy najmä ako tvorca populárnej piesne, hrával pravidelne v kaviarni žilinského Grandhotela. Vhľad do problematiky zložitej doby na Slovensku počas rokov 1938 - 1945 na osude Karola Elberta vnesie hudobná teoretička Agáta Schindler.

Na následnom koncerte zaznie jeho málo hrané dielo Malá panychída nad zrúcaninami varšavského geta – Smútok za Ester (na básne Ivana Mojíka) a ďalšie kompozície prenasledovaných alebo zabitých skladateľov (Paul Áron, Erwin Schulhoff, Mieczysław Weinberg), ako aj úplne nové skladby skomponované pri príležitosti koncertu (Daniel Chudovský a Miroslav Tóth).

Viac o živote a diele Karola Elberta si môžete prečítať na stránke Hudobného centra.

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasazilina.sk

Odporúčame

Hviezdne noci Bytča

Mestečko Bytča sa premení na 4 dni na jeden magický festival: 24 koncertov, 6 filmových sekcií, videomapping, divadlo, detský stage, diskusné fórum a ešte omnoho viac. Chcete byť pri tom?Hviezdne noci sú mestský multižánrový festival. Jeho zámerom je na 4 dni oživiť verejný priestor mestečka Bytča koncertmi, filmovými premietaniami, divadlom, ďalšími sprievodnými aktivitami a vdýchnuť mu na okamih kúzelnú festivalovú atmosféru.

Iné

Podujatia v Rajeckej Lesnej

Leto v Rajeckej Lesnej bude plné podujatí.

Iné