Utorok, 25. júl, 2017 | Meniny má Jakub
Pridajte si svoje mesto

TÓLKŠOU!

Kde a kedy ?

Hra simuluje fiktívnu talkshow s názvom Posledný súd, v ktorej nie súdy ale diváci rozhodujú, kto je vinný za určitý zločin. Ide o groteskný pohľad do televízneho štúdia, kde sa naživo rozhoduje o živote človeka. Televízia baží po príbehu, po emócii, chce happy end za každú cenu. Jozef, ktorý za veľmi tragických okolností stratil dcéru, je konfrontovaný s falošne súcitnými otázkami moderátorky, s neúprosným diváckym hlasovaním a s vykalkulovaným scenárom relácie. Trpká komédia reaguje na bulvárne praktiky súkromných médií, ktoré parazitujú na ľudskom nešťastí a osobných tragédiách tzv. celebrít, ale aj celkom obyčajných ľudí.

Popis

Autor hry, Miroslav Djablik (1959) žije a pracuje v Žiline. Vystriedal viacero povolaní, v súčasnosti pracuje ako operátor v spoločnosti Mätsa Tissue (Tento) v Žiline. Píše poéziu, poéziu pre deti a dramatické texty. Jeho divadelná hra Sladký sen sa dostala v roku 2006 do finále dramatickej súťaže o Cenu Alfréda Radoka v Prahe. O rok neskôr získal s hrou Don Juan v posteli v tejto prestížnej česko-slovenskej súťaži prvú cenu. Hra bola uvedená formou scénického čítania na festivale Divadlo Plzeň 2008.

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasazilina.sk

Odporúčame

Večerné premietanie a prehliadka veže Budatínskeho hradu

Považské múzeum v Žiline vás pozýva na večerné premietanie československej klasiky nakrúcanej v starej Žiline. Počas dvoch letných večerov sme pre vás pripravili letné kino a večerné prehliadky veže Budatínskeho hradu.

Kino

Tvorivé remeselné dielne

Mesto Žilina pripravilo v rámci Žilinského kultúrneho leta 2017 opäť predstavenie remeselných zručností s názvom „Tvorivé remeselné dielne“, ktoré sa bude konať na Mariánskom námestí od 24. júla do 28. júla 2017.

Hobby a odborné podujatia