Pondelok, 14. október, 2019 | Meniny má Boris

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Fest Anča 2017

Kde a kedy ?

medzinárodný festival animácie 
štvrtok – nedeľa, 29. 6. – 2. 7. 2017

Popis

Tento rok budeme oslavovať vo veľkom. Príde totiž kráľ animovaného hororu, držiteľ prestížneho ocenenia BAFTA,  Robert Morgan. Na letnej narodeninovej párty nebude chýbať aj britský režisér  Paul Bush, ktorý nám ukáže, že animovaný film môže mať aj silu dokumentu. Od majstra bábkovej animácie  Barryho Purvesa  sa na workshope naučíte, ako sa robí stop-motion animácia.

Tých, čo majú radi počítačové hry, určite poteší, že sa v jedinečných priestoroch Novej synagógy bude aj tento rok konať podujatie  Fest Anča Game Days. 10. výročie Fest Anča oslávime spolu s hviezdami nezávislého neba, kam patria vývojári Amanita Design s aktuálnou ešte nevydanou strelenou hrou Chuchel, ale aj tvorcovia absolútneho hitu Monument Valley, ktorý príde predstaviť výtvarný riaditeľ štúdia Ustwo Games. Chuťovkou bude projekt Light in Chorus dvojice anglických študentov, využívajúcich iba časticové efekty ako stavebný kameň pre ich debut.

A to nie je všetko! Nebudú chýbať aj kreatívne workshopy, prednášky, projekcie so živou hudbou, premietanie rodinných filmov na námestí Andreja Hlinku, koncerty, párty či obľúbené Anmation Karaoke Battle.

Nakoľko ide o viacdňový festival aj v open-air prostredí, návštevníci môžu využiť stanové mestečko a telocvičňu, ktoré sa nachádza hneď vedľa Stanice.