Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena
Pridajte si svoje mesto

Allegretto Žilina 2017

Kde a kedy ?

Hudobné centrum v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom Žilina organizuje v poradí 27. ročník festivalu Allegretto Žilina, ktorý sa bude konať od 3. – 8. apríla 2017 v Dome umenia Fatra, kde sa žilinskému publiku predstavia víťazi významných medzinárodných hudobných súťaží. Počas šiestich koncertných večerov vystúpi trinásť interpretov z desiatich krajín (Anglicko, Maďarsko, Rakúsko, Taliansko, Poľsko, Rumunsko, Ukrajina, Česká republika, Rusko, Slovensko).

Popis

Návštevníci sa môžu tešiť až na štyri orchestrálne koncerty s Janáčkovou filharmóniou Ostrava, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, domácim Štátnym komorným orchestrom Žilina a premiérovo i Slovenským mládežníckym orchestrom. Dramaturgia festivalu bude doplnené o dva komorné koncerty a koncert tohtoročných víťazov súťaží slovenských konzervatórií. 

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasazilina.sk

Odporúčame

Hviezdne noci Bytča

Mestečko Bytča sa premení na 4 dni na jeden magický festival: 24 koncertov, 6 filmových sekcií, videomapping, divadlo, detský stage, diskusné fórum a ešte omnoho viac. Chcete byť pri tom?Hviezdne noci sú mestský multižánrový festival. Jeho zámerom je na 4 dni oživiť verejný priestor mestečka Bytča koncertmi, filmovými premietaniami, divadlom, ďalšími sprievodnými aktivitami a vdýchnuť mu na okamih kúzelnú festivalovú atmosféru.

Iné

Podujatia v Rajeckej Lesnej

Leto v Rajeckej Lesnej bude plné podujatí.

Iné