Sobota, 7. december, 2019 | Meniny má Ambróz

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Železničnú stanicu možno konečne vynovia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

v jednom odstavci: "˙Železničná spoločnosť " a zrazu "z odboru komunikácie ŽSR." tak si vyberte o ktorú z firiem sa jedná, či o ZSSK, alebo ŽSR, mne je to samozrejme jasné, ale tento článok je zmätočný.
To že sa začali projekčné práce neznamená, že bude rekonštrukcia v blízkej dobe, skôr to znamená , že to bude tak za 10. rokov, podal vývoju v iných staniciach...
 
Hodnoť

to je dobre futuristicka sprava

a mozno zajtra zlozim hit...
 
Hodnoť

Horšie ako v Čadci.

Takú zanedbanú stanicu len tak ľahko nevidieť.Aj regionálne trate majú svoje stanice v lepšom stave ako železničný uzol Žilina.Je to hanba ŽSR.Od výstavby podchodu,čo je pekných pár rokov,sa na tejto stanici neurobilo nič.Ja necestujem vlakom často a preto som svoje deti pri večernej prechádzke mestom zaviedol aj na železničnú stanicu.Po komentovaní mojich detí som sa doslova zahanbil za to,čo sme tam videli.Vestibul bez lavičiek,na zemi ležali bezdomovci,zápach ako na smetisku,no otrasné.Ako sa na toto môžu pozerať zodpovedný pracovníci,to je záhada.Hlavne,že v meste máme Aupark,Mirage a podobné obludy a stanicu ako smetisko v P.Chlmci,aj to je lepšie.
 
Hodnoť

ŽSR vs. ZSSK

Áno, pán redaktor v tom majú mierne povedané guláš :-) Čo však je dôležitejšie dodať, je malá poznámka mobilných operátorov na spodku zmluvy. A to, že je rozdiel medzi modernizáciou žst. z dopravno - technologického hľadiska, a z pohľadu komfortu cestujúcich v odbavovacej hale. To prvé zahŕňa napríklad výmenu železničného spodku a zvršku, osadenie nových, štíhlejších výmen napríklad, výmena zabezpečovacieho zariadenia, trakčného vedenia - teda vecí, ktoré cestujúci priamo "cítiť" nebude. Druhá vec, je práve dehumusácia budovy žilinskej žst., t.j. odbavovacích priestorov, čakární, informačného centra, príp. niektorých komerčných prevádzok. Že jedno aj druhé potrebuje stanica v Žiline ako soľ, nie je pochýb. Avšak ja by som sa priklonil najprv k tomu prvému spomenutému - možno je modernizácia koľajiska v súčasnosti už naplánovaná niektorou projektantskou spoločnosťou, ale bez európskych $ to sami nezvládneme, poneváč sa jedná rádovo o desiatky miliónov eur. Tento článok nemá príliš veľkú informačnú hodnotu, takže je ho potrebné brať s rezervou. Vzhľadom na tempo modernizácie našich železničných koridorov (cca 100km za cca 20 rokov) tipujem , že priepustnosť žilinského uzla bude vyriešená tak v roku 2025...
 
Hodnoť

 

Myslím, že to bude ako s modernizáciou Bratislavskej stanice. Najskôr si o tom pokecáme a potom sa hádam niekto nájde kto to zaplatí.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?