Utorok, 20. august, 2019 | Meniny má Anabela

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chodíte správne cez križovatku? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

.....čo je na na tej križovatke!!!!

Všetko je zrozumitelné značky nepustia ....hlavná, vedľajšia ......je to križovatka ako každá iné len je posadená nie ako klasická /KRíž/ ale s príjazdom z iného uhla a nie 90 stupňového ....ALE HLAVNÁ A VEDĽAJŠIA NEPUSTÍ !!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jasné

Problém je v tom, že vďaka posunu ulice Kysucká voči ulici Kálov v mieste, kde sa krížia dráhy vozidla idúceho z Hviezdoslavovej s vozidlom idúcim zo Sasinkovej alebo Kysuckej už nie je úplne zrejmé, či vozidlo prišlo z Kysuckej a teda má pred vozidlom idúcim z Hviezdoslavovej prednosť, alebo zo Sasinkovej a naopak má dať prednosť vozidlu idúcemu z Hviezdoslavovej. Ešte markantnejšie je to pre toho, kto ide z ulice Kálov a má dávať prednosť vozidlám z Kysuckej, ale má prednosť pred vozidlami zo Sasinkovej. V mieste, kde sa ich dráhy križujú, idú totiž už vozidlá z Kysuckej i Sasinkovej za sebou a nie je zrejmé, odkiaľ ktoré do križovatky prišlo. Celé je to zaklincované tým, že keď fungujú semafory, tak naopak treba dávať prednosť protiidúcim pri odbočovaní vľavo, čiže vodič idúci z Hviedoslavovej dáva prednosť vozidlám idúcim zo Sasinkovej. Pri jazde z Kysuckej na zelenú doľava na Hviezdoslavovu netreba dávať prednosť protiidúcim z ulice Kálov, pretože tí majú vtedy červenú. Tu však chýba doplnková zelená šípka, ktorá by o tom vodiča idúceho z Kysuckej informovala.

Predpisy sú síce jasné, ale križovatka je z psychologického hľadiska zle navrhnutá. Keby bola navrhnutá dobre, tak by tam takéto problémy neboli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Tiez nechapem, co je na nej nepochopitelne...ale mam skusenost, ze ludia tam fakt nedavaju prednost. Vzdy som si myslel, ze su to skor magori, ktori sa pchaju a kaslu na pravidla, ale ako vidim, oni to fakt nechapu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dajte tam kruhac :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to by musela byt elipsa :D a vies si predstavit tie kolony?

ale co takto rozdelit to na 2 krizovatky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bohužiaľ

Na kruháč aj na dve križovatky je tam málo miesta. Ale iste by pomohlo nepúšťať súčasne zelenú z Hviezdoslavovej a Sasinkovej, aby si tí zo Sasinkovej nezvykali na prednosť pred tými z Hviezdoslavovej. Potom si tú prednosť podvedome vynucujú aj keď sú semafory vypnuté.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Situácia popísaná v článku

ale platí iba vtedy keď nefungujú semafory. Mám bohužiaľ takú istú skúsenosť. Minule tam jeden kysučan na mňa ešte aj vytruboval, že som mu nedal prednosť. Išiel som z Hviezdoslavovej na Kákov a on zo Ssinkovej. Keď semafor funguje treba dať prichádzajúcim zo Sasinkovej prednosť. To ich možno mýli.
Podobná situácia je aj na križovatke Veľká Okružná, Legionárska, Martina Rázusa. Tam je hlavná keď sa ide od policajtov doprava na Legionársku. Viackrát sa mi už stalo, že keď som tam odbočoval na Martina Rázusa, tak ten čo išiel z protismeru (z Veľkej Okružnej od Murgašovej) tak sa domáhal prednosti lebo to posúdil tak, že odbočujem vľavo a mám mu dať prednosť.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?