Nedeľa, 25. august, 2019 | Meniny má Ľudovít

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nebudeme sa „hladkať“, hovorí po double Žilinčanov Karol Belaník (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mám 47 rokov, určite nepatrím do tábora žilinských fanatikov, sedávam na západnej tribúne. Chodím tam už vyše 30 rokov. To, čo povedal pán Belaník o pravidlách, petardách a správaní sa ultras je všetko pravda, a nikto nechce, aby sme sa približovali k Balkánu, ale aby sme patrili do vyspelej Európy. Ale pán Belaník si musí uvedomiť, že bez povzbudzujúcich divákov, bez atmosféry a chorálov sa hrá ťažko. Som pevne rozhodnutý prestať na ten futbal chodiť, pretože tá jarná atmosféra pod Dubňom pripomínala nie Balkán, ale Porúbku. Hráčom sa tam musí hrať veľmi zle, keď tam počuť každé slovo z tribún.Je ľahké povedať, že klub neustúpi ani o piaď, ale myslím si, že ste povinní hľadať riešenia, aby ste s fanúšikmi našli spoločnú reč. Veď ten náš klub je na smiech fanúšikom Trnavy, Slovana a iných, keď na zápase je mŕtvolné ticho. Takto sa veľký klub nebuduje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ešte mi nedá nepovedať jednu vetu: tí fanúškovia svojim povzbudzovaním určite viac Žiline pomohli, ako jej uškodili nejakou petardou. Snáď pán Antošík nájde ešte v kase nejaké drobné na zaplatenie pokuty za petardu. Nemyslím si, že žilinskí ultras sa správajú mimoriadne nešportovo, samozrejme, že sú medzi nimi aj magori, ale celkovo mužstvu určite pomáhajú
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Typický alibizmus

Pán Belaník prejavil črtu typickú pre vedenie MŠK, alibizmus, citujem:

„Tu treba zaujať rázne stanovisko. My nechceme divákov, ktorí prídu na štadión robiť neporiadok a vybíjať sa v svetliciach a petardách, ktoré ohrozujú život hráčov.“

V prípade Žilinských fanúšikov ide o petardy ohrozujúce život. Ako aplikuje toto tvrdenie na Trnavských fanúšikov? :
„Ale zoberme si takých trnavských fanúšikov, s tými pri našom vzájomnom dueli nebol žiadny problém, okrem nejakých dvoch petárd.“

Zrazu sú to "len dve petardy". Nehovoriac o tom, ako si vyberá (nielen on, ale aj ľudia či médiá) príklad trnavských fans, ako sa to hodí. Raz sú krvilační chuligáni, kvôli ktorým nechodia ľudia na futbal (čo koniec koncov povedal aj o OZ ŽF, asi zabudol, že toto OZ zastrešuje najmä mládež) a druhý krát sú príkladnými fanúšikmi, ktorým ďakuje za super atmošku. Je to smiešne, no zároveň na zaplakanie, akým cynizmom sa títo páni prezentujú. Z článku teda vyplýva, že OZ ŽF je dôsledkom nízkych návštev pod Dubňom, hm, asi na tom niečo bude. Názorný príklad, zápasy s Trnavou:

MŠK ŽILINA - FC SPARTAK TRNAVA 2.8.2009
http://img2.rajce.idnes.cz/d5/...

MŠK ŽILINA - FC SPARTAK TRNAVA 28.11.2010
http://img2.rajce.idnes.cz/d2/...

MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 21.8.2011
http://img8.rajce.idnes.cz/d08...

MŠK Žilina-FC SPARTAK TRNAVA 20.4.2012
http://img5.rajce.idnes.cz/d05...

Gratulujeme vedeniu MŠK za snahu prilákať nových fanúšikov na tribúny. Od prvej Chelsea stratili tisícky divákov, namiesto chlapského priznania si chyby (a mnoho ďalších chýb, ceny vstupeniek, slabé PR, komplikovaný predaj vstupeniek, diskriminácia fans zo Severnej tribúny) vidíme slepé zatváranie očí a zhadzovanie viny na kade koho (prvý Fan Club MŠK, neskôr OZ ŽF, slabá úroveň ligy, nezáujem o futbal).

Partia mladých chalanov okolo OZ ŽF, ktorí milujú svoj klub a mesto, dokázala, že dokáže vo svojom voľnom čase a nezištne prilákať sto krát viac fans na tribúnu, ako vysoko platení funkcionári vo vedení MŠK. Koniec koncov, fakty nepustia, priemerná návšteva klesá aj napriek tomu, že dosahujeme lepšie výsledky. Nikto nie je bezchybný, ani OZ ŽF, ale toto čo sa deje, to je vrchol a hanba klubu. A tieto trápne urážky cez médiá to len potvrdzujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

k OZ ŽF

len toľko, že aj "vy" ste alibisti najväčšieho zrna, delobuch Praha, posledná svetlica na vlastného brankára v RK /samozrejme, že tým nechcem povedať, že keby tam bol brankár domácich tak je to ok/ proste zase si si len ako predstaviteľ fanatikov vybral to čo sa Ti hodí, presne tak isto ako Belaník. Treba si uvedomiť, že OZ ŽF nikdy nebude a ani nemôže byť !! rovnocenný partner majiteľovi klubu. Majiteľ to platí, tak si aj určuje pravidlá, to, že ide až za hranicu hlavne aj kôli Vám to už je iná vec /zase to hnevá aj ostatných fanúšikov /neporganizovaných v OZ ŽF/. Všetko má dve stránky môj osobný pocit, je to, že vedeniu dosť vadí, vadilo Vaše spojenie s Poliakmi a preto sa Vás rozhodlo úplne vytlačiť zo Žilinského futbalu.
K Belaníkov len toľko, všetko chcete robiť ako na západe, kultúrne prostredie atď. to je všetko ok, len to treba brať na pomery SVK ľudí.
Spomínaš tu prvú Chelseu /stál som tam rovnako ako možno ďalšie tri stovky ľudí - keď pani na zimáku otvorila okienko a dala tam oznam, že lístky už nie sú / Vieš koľkých ľudí z toho radu stále vidím hodiť n futbal dosť, ale sú to le stále tí istí, proste v klube chýba práca s výhovou mladého fanúšika, to bolo kecov cca dva tri roky dozadu od Michalka ako sa ide po školách robiť "nábor fanúšikov" pre MŠK kopec kecov a skutky žiadne.
Nevadí na Žilinu sa bude chodiť či už na ovál /na Inter, Slopan chodievalo 11-12 ľiudí v apríli pri snehu, daždi a neviem čom ešte/ bude sa chodiť aj bez fanatikov, ktorí si myslia, že požrali celú múdrosť sveta a koľkí z nich si pamätajú napríklad súboj v Intertote s O.L. ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja v prvom rade nereprezentujem OZ ŽF, ale sám seba a svoj názor. Preto oslovenie "vy" nie je na mieste. Ale k veci. Mne to príde tak, že sa vedenie, či fanúšikovia s podobným vyhradeným názorom voči OZ ŽF, silou mocou snaží nájsť subjekt/osoby, na ktoré je možné zvaliť vinu a ospravedlniť tak neschopnosť a svoju nekompetenciu. K Prahe sa v diskusiách vracalo sto krát, nerozumiem, čo s tým má OZ ŽF, v prípade začalo trestné stíhanie, OZ ŽF tento čin odsúdilo, viac nemohlo spraviť ( väčšina asi zabúda, že ide o neziskové občianske združenie bez právnych kompetencií, lebo mi to príde tak, že si ľudia myslia, že má OZ kompetencie riešiť priamo vinníkov). Prípad v Ružomberku OZ ŽF taktiež odsúdilo, v prípade podľa dostupných informácií prebieha vyšetrovanie, tak o čo tu ide?

Či je v poriadku, že sú of. zástupcovia najväčšej organizovanej skupiny žilinských fanúšikov s viac ako 300 členmi (čo je pri návšteve 1500 ľudí na štadióne pätina) odmietaní na diskusiu, to nech posúdi každý sám. Ty máš taký názor aký máš, ja si zas myslím, že (tak ako to je všade inde), fanúšikovia sú súčasťou klubu a poradným orgánom, ktorého názor treba brať do úvahy. Ak si to nemyslíš, rešpektujem a prosím rešpektuj aj ty iných.

Koniec koncov si sám priznal, že sa nás snaží vedenie vytlačiť zo Žil. futbalu, takže to je podľa teba v poriadku? :) A na margo poliakov zo Zywca, už 10 rokov chodia podporovať MŠK doma či vonku, majú za MŠK odjazdené tisícky kilometrov. To, že vedenie udržuje predsudky a aplikuje svoje obmedzené myslenie v tomto smere, nie je náš problém. Veď vedeniu vždy vyhovovalo zvaliť všetko na Poliakov, takže vlastne môže byť radi, že s nimi máme družbu, aspoň mali na koho kydať špinu.

Do teoretickej debaty ako to bude vyzerať sa zatiahnuť nenechám, každý uvidí sám. Fakt je ten, že na futbal do Žiliny pri unikátnom double prišlo na štadión čosi okolo 2000 fanúšikov. To nie je teória, ale realita. A takisto neviem aký súvis má súboj v Intertote s O.L.? To si chceš porovnávať vtáky,kto je aký fanúšik? Pozor pozor, veď to je vyčítané najmä OZ ŽF, že sa hráme na superfans, neskĺzni na našu úroveň :))

PS: Keďže neplatím piano, ťažko odpoviem na ďalší príspevok, takže prajem pekný deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

asfasf

Nechapem tuto okoloiduceho, ako sa moze hrat na tekeho co vsetko vie ,vsade bol, a kde nebol tam sa chysta, vacsinu casu aj tak nieje na Slovensku.. Poznam velmi vela ludi, ktori prestali chodit na zapasy vonku len kvoli tomu, ze tam chodite vy.. OZ ZF. Kazda minca ma dve strany. Prva vec je , ze atmosferu zatial nikto lepsiu nespravil, ako ked sa do toho dal Metro a ZF, no na druhej strane, za aku cenu to bolo. Nechecm tu obhajovat len klub, ale treba si priznat vinu, mozno by sa nejaka cesta nasla. Ale staci si len vziat jeden z vela prikladov, delobuch v RK. Styria clenovia OZ ZF hodia delobuch, dvaja stihnu uniknut (respektive iba dvoch stihli chytit, okamzite po vhodeni) . Večer na to, OZ ZF vyda vyhlasenie ze to odsudzuje a bla bla.. Asi si myslia ze ludia su asi sprosti alebo co. Mozno keby ste prijali vinu.. ale na to uz je asi neskoro. Zistili ste, ze bojkot k nicomu neviedol , k nicomu nevedie, a k nicomu nikdy uz viest nebude.. Teraz uz je neskoro. Som este zvedavy kolko dostane klub pokutu za BJ, a za RK. Nastastie v DS nebol zvlast problem, ale to bolo asi sposobene zlozenim "fanatickeho" osadenstva v pocte cca 50 ks. a vobec, neviem co tu vobec pisem.. lôen mi je zle z toho ked je niekto alibista a snazi sa sam seba presvedcit, ze to nie on, to ti druhi. uz som si povedal ze sa nejdem zapajat, ale neda mi to .. ekd vidim ako to p okolodiuci vzdy vsetko vytrhne z kontextu.. a snazi sa vrhat zle svetlo len na klub.. uz sa spamatajte, buducu sezonu tu bude pre vas cesta, ako splnit vsetky ciele, ci fandit , ci mat lacnejsie vstupne ci.. vsetko co ste checli, tak som zvedavy, ako sa zachovate, ci to boli len prazdne slova, alebo ste to mysleli vazne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mily Bellek, nic take napisane nikde nevidim, ani som nikdy nic podobne nepovedal. Pokial mate nejaky osobny problem, hold, to nie je moja starost. A do mojho osobneho zivota sa, prosim, nestarajte, ja sa takisto neopieram o vas, aj ked vieme svoje... Od cloveka vasho vzdelania by som cakal vecnejsi prispevok. Vdaka za vyvestene prognozy a zistenia, o niektorych som (vynimocne) este nepocul.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Razny krok

passer_by, uz sme si zvykli na to obkecavanie jak tvoje tak tebe podobnym. Vase hlavy su nastavene na robenie vytrznosti ala balkan a to je nepripustne. Ked sa nieco vyvediete, tak sa k tom postavite alibisticky, ze neviete kto to bol. A to je to vase pokrytectvo, pretoze presne viete kto to urobil, takze tu niet o com.
Jednoducho treba vas zo stadiona vystrnadit a vobec nemusi mat vedenie obavy z toho, ze kto bude povzbudzovat. Tak ako sme povzbudzovali par rokov do zadu bez maloletych fanatikov, tak si postupne znova zvykneme a nebude hucat len 40-50 mladych to iste stale dookola ale cele tribuny. A Antosik ušetrene peniaze za pokuty moze dat na rozumnejsie veci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Partia mladych chalanov

Pani vyrovnany a passer_by, toto su typicke názory tej skupiny tzv. fanatikov, pre ktorych sa robia a budu robit dalsie opatrenia.
Vyrovnany pise, ze p. Antosik urcite najde vo svojej pokladni par drobnych na zaplatenie pokut.
A prave toto je chore co si napisal, ty by si zaplatil za niekoho, co ti urobil zle? Co keby si tak napisal, ze takyto vagabundi by mali ist do basy, prinajhorsom by mali mat dozivotny zakaz vstupu na stadion?
Paser_by pise, ze mladi chlani z OZ ŽF prilakali 100x viac fanusikov ako vedenie a ze tito tzv. fanusikovia miluju klub.
Tak po prve, tychto akoze fanatikov chodilo tak okolo 50-60 a len vo vynimocnych pripadoch to bolo vyse 100, ak myslis, ze to nie je pravda, tak aj samotne ine fankluby sa z vas smiali, ze kolko vas chodi na futbal.
Po druhe pises, ze tito mladi chalani miluju zilinsky klub.
Ja ti poviem co oni miluju, miluju zabavu a vylomeniny, obdivuju "Torcidu" a podobne zoskupenia, ktore nepatria na stadiony.
Ved len malo kto z vas pozna zilinskych hracov, tak ako mozes tvrdit, ze miluju klub. Ten kto miluje klub, nesabotuje zapasy a klubu neskodi tak, ze musi za vas platit pokuty.
Ja musim do Ziliny cestovat, ked chcem ist na futbal, podotykam chcem ist na futbal a nie vidiet vylomeniny a vidiet utekat vytrznikov cez cele ihrisko na juznu, aby ste sa pobili so superovymi fanusikmi.
Takze suma sumarum, jednoznacne som na strane klubu aby uz konecne urobil poriadok s tou hrstkou sefov z OZ ŽF, ktori neustale nabadaju aj siroku verejnost proti klubu (vid. rozdavanie letakov proti klubu pred zapasmy) a nech zo severnej tribuny urobia rovnake kulturne prostredie, ake je na ostatnych tribunach.
A verim, ze je medzi vami podstatna cast fanatikov, ktora sa bude chciet distancovat od vas sefov a budu chodit nadalej na futbal a na vyjazdy nezorganizuju trapnych 15-20 fanatikov ale ovela viac.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Partia mladych chalanov

mader ty si sa ako pricinil k zlepseniu atmosfery? ako si mozes dovolit osocovat fanatikov? mal si sa postavit pocas bojkotu na sever a mal si nam to ukazat...fandenie na domacich zapasoch aj pocty na vyjazdoch sa po nastupe fanatikov vyrazne zlepsuju ked si zaslepeny a nevidis to ja za to nemozem.Fanusik zo zapadnej inzultuje rozhodcu skontumuje sa zapas klub musi zaplatit mastnu pokutu ale fanusik chodi zapasy dalej a neuhradil ani euro. Naopak vedenie nonstop kriminalizuje fanatikov je to na zamyslenie...a dodam uz len jedno posledny domaci zapas rok 2010 sme mali 7000 ludi na stadione posledny domaci zapas tejto sezony 3000 to su fakty.Kde su ti ludia? aj za to mozu fanatici? to je vizitka vedenia nikoho ineho...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Som spokojný

som rodený žilinčan a keby som vlastnil náš klub tak by som taktiež neplatil pokuty za tých čo robia neporiadok...nepochopil som ešte doteraz ten delobuch v prahe (bol som od toho asi 10 metrov ale skoro som si cvrkol do gati) a vobec nie ten v ružomberku...však mohli zraniť nášho vlastného brankára veď to je choré!!! Keď sa rozprávam s niektorým z fanatikov všetci mi hovoria že chcú atmosféru ako an balkáne..prečo na balkáne? tam kde nie je skoro žiadna rasová tolerancia kde sa zabíjajú vlastní tak sa ideme opičiť a budeme mať vzor tých "slovanov" na balkáne? Prečo si neberú za vzor naši fanúšikovia atmosféry z anglicka alebo španielska či škótska? tam kde chodia na futbal staré babky so svojimi vnukmi a s celou rodinou?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PROBLEM je v CENACH vstupného ! ! !

Doma ma to nič nestojí,nikto ma nebuzeruje kôli cigarete,gól vidím aj z opakovačky a po zapase nemusim trcat hodinu a pol na zastavke... :-( A Barčík to s Laitnerom sami neutiahnu v tej Europe...len tolko!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spôsob predaja.

Máme dvaja chalani permošku,chceli sme kúpiť 4 lístky na finále SP,samozrejme na 2 permošky a dáme ešte mená a adresy dalších dvoch čo mali ísť snami. Samozrejme sa to nedalo,2 permoški takže len 2lístky.Takto sme nikam nešli a hotovo.Takto chcú pritiahnut ludí na futbal?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?