Sobota, 7. december, 2019 | Meniny má Ambróz

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rušný víkend v Bytči: Nepovolené trhy a pochod Tisových stúpencov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Tisovi stúpenci pod heslom: ...

...„Za duchovnú obnovu slovenskej rodiny“.
Predpokladám že všetko to boli ctihodní otcovia mnohopočetných rodín. Plných lásky porozumenia a harmónie. Najstaršie deti už na vysokých školácha mladšie premianti tried väčšinou s umeleckými sklonmi.
 
Hodnoť

VITAM PODPORU DOMACICH

podnikateľov, ktorím sme ako skupina poslancov chcela vytvoriť podmienky trhového predaja už v novembri roku 2011, kedy sme na zastupiteľstvo dali návrh na zriadenie Bytčianskeho rínku a návrh na novelizáciu VZN upravujúcich trhové miesta. Chceli sme vytvoriť rínek hodný Bytče, Cieľom návrhu bolo upraviť komplexné riešenie určenie takého trhového miesta na území mesta Bytča. ktoré bude z dlhodobého hľadiska vytvárať predpoklady na konanie rôznych príležitostných trhov (jarmokov) oživujúcich hlavne remeselné činnosti na území Bytčianska a umožňujúcich predaj poľnohospodárskych produktov priamo producentmi ako. „priamy predaj z dvora“, pričom sa vytvoria priaznivé podmienky tak na pravidelný predaj zeleniny, ovocia a iného tovaru ( aj toho poľského, ktorí sa teraz predáva) vo vybudovaných drevených stánkoch a na usporiadanie sprievodných podujatí kultúrno –spoločenského charakteru obohacujúceho život obyvateľov mesta a jeho návštevníkov. Podľa nášho názoru obnova, oživenie jarmočníckych tradícii v meste Bytča môže byť významným impulzom pre oživenie a rozvoj remeselných činnosti obyvateľov mesta a priľahlých dedín,
Súhlasím však aby sme dali šancu každému, šancu aj predajcom lacnejšieho tovaru. Ale za dodržania rovnakých podmienok tak pre toho kto príde z POLSKA, ako aj nášho miestneho predajcu tovaru, rovnaké posudzovanie používania kasy, rovnaké posudzovanie ciachovania váh, rovnaké posudzovanie kvality predávaného tovaru a nie "buzerácia" domácich a nevšímanie si cudzích.
Bohužiaľ naša iniciatíva vytvoriť takéto trhové miesto sa nestretla v novembri s pochopením časti poslancov ani pana primátora. Verím, že sa preto našim návrhom bude zaoberať na nadchádzajúcom MZ a po podpore pana primátora si návrh osvojí väčšina poslancov čím sa nám podarí pre Bytčanov vybudovať rínek hodný nás, Bytčanov.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?