Carneval Slovakia opäť spestrí Žilinu

Už po dvanásty raz prejde žilinskými ulicami karnevalový sprievod fašiangových masiek, do ktorého sa zapojí vyše 400 rôznych masiek z celého Slovenska.

Už tento piatok sa prejdú rozličné masky mestom.Už tento piatok sa prejdú rozličné masky mestom. (Zdroj: ARCHÍV SME)

ŽILINA. Fašiangový sprievod mestom bude mať aj tento rok čo ponúknuť. Už v piatok, 5. februára 2016, sa môžete tešiť na bohatý program. Ako zahraničný hosť sa predstaví divadlo KVELB z Českých Budejovíc. Osobnosťou tohtoročného karnevalu bude známa žilinská knihárka Lida Mlichová. Nebude chýbať ani tradičné pochovávanie basy a na záver karnevalu vystúpi skupina LOJZO.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Fašiangový sprievod masiek

Sprievod začína o 14.30 pri Mestskom úrade v Žiline.Súčasťou sprievodu sú každoročne deti aj dospelí. V sprievode sa predstavia: FS Dolina/Fačkov, Heligonkári spod Kľaku, Dolná Súča, FSK Goral, Jednota dôchodcov/Zázrivá, Kolárovice, FS Oblík, DFS Lieska, FSK Limbora/Prečín, DH Fatranka, DFS Cipovička, FS Rozstuec, SZŠU Slovenských dobrovoľníkov, Závadské ženy, Žilinské babenky, ŽIVENA Žilina, Senior klub Priatelia, Divadlo KVELB/České Budejovice.

SkryťVypnúť reklamu

Program na Mariánskom námestí

Po príchode sprievodu masiek na Mariánske námestie o 15.30 otvorí podujatie osobnosť karnevalu, ktorou bude Lida Mlichová. Následne sa môžete tešiť na vystúpenie DFS Lieska, SZUŠ Slovenských dobrovoľníkov, DFS Cipovička, FS Rozstuec, FS Oblík/Hanušovce nad Topľou, Harmonikári Čičmany, FSK Goral/Suchá hora a tiež na tradičné pochovávanie basy, ktoré uzatvára fašiangové obdobie. Hosťom karnevalu bude hudobná skupina LOJZO, ktorá v rámci podujatia vystúpi na Mariánskom námestí o 18.00.

Sprievodné podujatia

Popri neviazanej zábave sa môžete zúčastniť aj sprievodných podujatí. Jedným z nich je Ľúbezná krása, predstavenie Folklórneho súboru Rozsutec, ktoré sa uskutoční v sobotu 6. februára 2016 o 16.00 v Mestskom divadle Žilina. Takisto si môžete pozrieť výstavu Masky zimnej lásky – radovánky a krása v bielom Antona Fialu a Ivana Köhlera, ktorá je sprístupnená do 13. februára 2016 v administratívnej budove Považského múzea v Žiline.

SkryťVypnúť reklamu


Autor: JD

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Žilina

Komerčné články

  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  8. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  1. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  6. Kam smerujú peniaze bohatých?
  7. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 7 520
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 088
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 127
  4. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 4 422
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 241
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 874
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 2 667
  8. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 624
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu