Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Kobylky cez víkend opäť s víťazstvom i prehrou

Florbalová Salming extraliga pokračovala cez víkend zápasmi 14. a 15. kola.

Galovič sa na palubovke predstavil prvýkrát v tejto sezóne. A hneď sa aj strelecky presadil.(Zdroj: GRASSHOPPERS)
14. kolo
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – ŠK Lido Prírodovedec 10:6 (4:1, 3:3, 3:2)
Góly Grasshoppers: 10., 22., 36. Miške, 13., 16., 29. Masarovič, 17., 59. Galovič, 42. Francl, 55. Trúnek.
Vylúčenia: 0:1. Rozhodovali: Tomáš, Cibík. Počet divákov: 80.

Zostava Žiliny: Brankári: Kružel, Król
Obrancovia: Kvasnica, Baránek, Petrovič, Hrín A., Imrišík
Útočníci: Miške, Masarovič, Grlický, Hruška, Trúnek, Francl, Galovič, Hrín M., Málus, Kozaňák. Tréner: Hrnčiar.
Prvá tretina vyšla domácim na výbornú. Od prvých minút hrali aktívne a veľmi efektívne. Veľké percento striel končilo v súperovej bráne, a tak na radosť domácich divákov dokázali streliť až štyri góly. Postarali sa o ne Miške, dvojnásobne Masarovič a jeden gól vsietil aj Galovič, ktorý sa túto sezónu predstavil na ihrisku prvý raz. Dojem z výbornej tretiny trochu pokazil inkasovaný gól. Do šatní sa po dvadsiatich minútach išlo za stavu 4:1.
V druhej tretine sa hra vyrovnala a oba tímy sa naťahovali o rozdiel v skóre. Za domácich zavŕšil hetrik Masarovič a svoj druhý a tretí gól strelil aj Miške. V záverečnej tretine Grasshopers síce nedovolili hosťom zvrat v zápase, ale ani nedokázali zveľadiť svoj náskok. Góly padali na oboch stranách ihriska. Za domácich skórovali Francl, Trúnek a Galovič. Zápas sa nakoniec skončil výhrou domácich 10:6. Kobylky vôbec po prvý raz v sezóne strelili v jednom zápase dvojciferný počet gólov.
15. kolo:
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 5:7 (1:5, 2:0, 2:2)
Góly Grasshoppers: 15., 36. Galovič, 38. Miške, 47. Hrín M., 60. Masarovič
Vylúčenia: 3:2. Rozhodovali: Cibík, Tomáš. Počet divákov: 60.
Zostava kobyliek:
Brankári: Kružel, Król
Zápas sa začal vo veľmi vysokom tempe a Žilinčania od prvých sekúnd napádali súpera, čím si dokázali vybojovať hernú prevahu. Ako dobre tretina začala, tak zle sa ďalej vyvíjala. Kobylky prevahu nielenže nedokázali pretaviť do strelených gólov ale po viacerých chybách a nedôslednosti v obrannej činnosti inkasovali až päť gólov. Galovič síce znížil na 1:5, čo ale nezmenilo nič na tom, že FBC v úvodnej časti hry pohorel.
Do druhej tretiny museli domáci s výsledkom niečo urobiť. Zostava sa síce nemenila, no zvýšené nasadenie a väčšia sústredenosť domácich hráčov viedla k miernemu zníženiu straty na hostí. Na 2:5 znížil presilovkovým gólom Galovič a na 3:5 upravil Miške.
V tretej tretine chcela Žilina využiť fakt, že hostia prišli na zápas len s desiatimi hráčmi do poľa a vysokým tempom hry unaviť súpera a otočiť výsledok. O cenné sily však svoj tím pripravili nezmyselnými vylúčeniami Francl a Kvasnica. V päťminútovom oslabení na inkasovaný gól ešte odpovedal Hrín M., no na ten ďalší dokázali odpovedať až v záverečnej hre bez brankára, keď strelu domácich tečoval Masarovič 11 sekúnd pred koncom. Kobylky tak aj druhý raz v sezóne nestačili na trápiaci sa Hurikán, a tak si cez víkend pripísali len tri body za sobotňajšiu výhru.