Päť gólov v jednom zápase nedokáže streliť len Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov či Agüero z Manchestru City. Podobný kúsok sa podaril aj Jánovi Masnému, futbalistovi Dolného Hričova. Na pôde Bitarovej B pomohol mužstvu piatimi gólmi k triumfu v pomere 6:3.
V siedmom kole ste na pôde Bitarovej B doslova strelecky explodovali. Už ste dali niekedy toľko gólov v súťažnom zápase?
– V súťaži dospelých sa mi takýto kúsok podaril prvýkrát. Nejaké viacgólové zápisy určite boli, ale päť gólov ešte nie. Ak zalovím hlbšie v pamäti, spomínam si, že ešte ako žiakovi sa mi za ŠK Dolný Hričov podarilo streliť šesť gólov proti TJ Divina-Lúky. Neskôr, tiež ako žiakovi, poltucet za FO Kinex Bytča v zápase proti Dlhej nad Oravou. Týchto päť gólov proti Bitarovej „B“ však má úplne inú hodnotu a som rád, že som pomohol mužstvu k víťazstvu, ktoré sme tak potrebovali.
Ako sa zrodili vaše zásahy? Skúste ich stručne opísať.
– Prvý gól som strelil hlavou. Predchádzal mu výborný center z ľavej strany, ktorý mi padol naozaj priamo na hlavu a ja som loptu už len usmernil za chrbát brankára. Do polčasu som pridal ešte ďalšie dva. Oba takým spôsobom, že som dostal dlhé lopty za obranu, prešprintoval som stopérov a rútil sa sám na bránu. Po zmene strán som zvyšoval na 4:0. Po výbornom oblúčiku do šestnástky som preloboval brankára a trošku aj s prispením stopéra domácich som nakoniec loptu upratal do siete. Piaty gól som pridal po samostatnom sóle. Azda z polovice ihriska som s loptou prešprintoval obrancov a s kŕčom v lýtku som prestrelil brankára. Nie je to však len o mne, na góloch majú zásluhu predovšetkým moji spoluhráči, ktorí ma počas môjho pobytu na ihrisku zásobovali výbornými prihrávkami, za čo im ďakujem.
Čím sa to stalo, že vám to tak padalo? Cítili ste formu už pred zápasom?
– Priznám sa, že som paradoxne na tento zápas ani neplánoval nastúpiť. Necítil som sa dobre, bol som prechladnutý a párkrát sa mi pustila krv z nosa. Navyše, pred zápasom mužov hrali na rovnakom ihrisku svoj duel žiaci, ktorých vediem. Ako tréner som bol povinný vrátiť sa s nimi do Dolného Hričova. Cestou mi však volal manažér klubu, že som napísaný v základnej zostave a musím prísť. Zápas sa začínal o 15.00 a ja som o 14.50 vybehol na ihrisko a prakticky bez nejakej rozcvičky som išiel hrať. Hneď prvá lopta v zápase ma trafila do nosa a spustila sa mi krv, takže som musel byť ošetrovaný. Možno práve tento stres a zhon napomohol k tomu, že sa mi v zápase podarilo streliť päť gólov po sebe v rozpätí 65 minút.
Takýto kúsok sa nezrodí každý deň. Čo vám povedali po zápase spoluhráči? Blahoželali vám?
– Spoluhráči ma podpichovali už počas duelu. U mňa bolo totiž zvykom najprv päť šancí zahodiť a až potom dať gól (smiech). V tomto stretnutí však skončilo gólom takmer všetko, do čoho som kopol. Po vyhratom zápase mi, samozrejme, zablahoželali a zaželali, aby som v strieľaní gólov pokračoval aj v ďalších zápasoch. Hrávam na pozícii útočníka a góly sa odo mňa očakávajú. Som šťastný, že som sa strelecky chytil.
Určite to nebude zadarmo. Museli ste niečo priniesť do kabíny?
– Hneď po zápase som musel prispieť do klubovej chladničky nejakým tým elixírom mladosti (smiech). To sú však príjemné starosti, takže som s tým nemal najmenší problém. Ak sa v budúcnosti opäť podarí takýto husársky kúsok, tak opäť s radosťou prispejem.
Vášmu tímu sa začalo v poslednom období dariť. Prehrali ste len v prvom kole, no odvtedy ťaháte šnúru bez porážky. Vládne v tíme pohoda?
– Myslím si, že ako mužstvo sme dobrá partia, samozrejme nejaké hádky a vyčítanie neobchádzajú ani nás, ale to k tomu patrí. Atmosféra v mužstve je výborná, po zápasoch sa snažíme spoločne posedieť v klubovni a zhodnotiť si jednotlivé zápasy.
Napriek tomu máte na svojom konte veľa remíz. Takže ste spokojní v klube so súčasnou formou?
– Prakticky z ôsmich zápasov sme až štyrikrát remizovali, čo je spoločne s mužstvom Dlhého Poľa najviac v súťaži. Veľa z týchto remízových stretnutí však mohlo pri troche šťastia skončiť víťazstvom v náš prospech. Avšak aj napriek toľkým remízam sme spokojní. Na lídra strácame šesť bodov a sme doposiaľ jediným mužstvom, ktoré nad ním zvíťazilo. Pevne veríme, že po kvalitnej zimnej príprave môžeme v jarnej časti pomýšľať aj na vyššie umiestnenia.
Aké ambície má mužstvo Dolného Hričova v tejto sezóne? Poškuľujete možno i po postupe?
– Klub prešiel minulý rok veľkými zmenami, od základu sa zmenilo celé vedenie. Súčasné robí všetko pre to, aby klub fungoval a napredoval správnym smerom. Mužstvo sa postupne formuje a momentálne máme súťaž celkom dobre rozbehnutú. Myslím si, že hlavnou ambíciu je to, aby sa mužstvo etablovalo, aby sme na ihrisku dokazovali, že vieme hrať futbal. Ak sa však naskytne príležitosť postúpiť, určite sa brániť nebudeme.
Koho považujete za najväčšieho favorita vašej súťaže?
– V súťaži je len 10 mužstiev, zápasov je pomerne málo a tabuľka je vyrovnaná. Myslím si, že v jarnej časti môže ešte viacero mužstiev prehovoriť a zabojovať o postup. Zatiaľ sú na čele Petrovice, ktoré si ako nováčik počínajú veľmi dobre, tak uvidíme, či sa im podarí udržať si prvé miesto aj po skončení sezóny.⋌