Šampión, vitaj doma!

V Žiline dnes veľkolepo privítali nového majstra sveta v cyklistike Petra Sagana.

Peter Sagan rozdáva podpisy svojim fanúšikom.Peter Sagan rozdáva podpisy svojim fanúšikom. (Zdroj: SITA)

Slovenský cyklista Peter Sagan zavítal po zisku titulu majstra sveta do rodnej Žiliny. V uliciach ho čakali tisíce fanúšikov, no ešte pred samotným stretnutím s nimi absolvoval Tourminátor tlačovú besedu na pôde žilinskej radnice. Tam ho čakali desiatky novinárov. Na úvod konferencie novopečený šampión povedal: „Na Slovensku vládne veľké bláznovstvo. Očividne som spôsobil veľký ošiaľ. Ide o neopísateľné momenty. Nedokážem opísať všetky udalosti, svoje pocity, cestu domov a všetko okolo toho. Veľa ľudí mi gratuluje a je to veľmi príjemné,“ rozhovoril sa Sagan pred novinármi.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Popularita je ťažká, ale príjemná

Sagan sa nevyhol mnohým zvedavým otázkam novinárov, no na popularitu si už zvykol. „Nikdy som o takejto sláve nesníval. Šport robím aj vďaka bratovi Jurajovi, ktorý začal bicyklovať ako prvý. Avšak z roka na rok si človek pribaľuje toho viac a viac a má aj vyššie ambície. Preto musí rátať aj s popularitou a zvlášť, keď víťazí. A tento rok to vyšlo nad očakávania,“ doplnil novopečený šampión.

Načítavam video...

Dlho si neoddýchne

Slovenský rýchlik sa však na Slovensku dlho neohreje, no chvíle doma si vychutná. Na čo sa najviac tešil? „Určite na rodinu a priateľov. Bývam síce v Monaku, no skutočný domov je len jeden. Do Žiliny sa vždy rád vraciam,“ pokračoval Sagan. Ten nezabudol poďakovať svojim tímovým kolegom, ktorí mu pomohli k zisku titulu: "Brat Juraj a aj Michael Kolář mi veľmi pomohli. Boli sme dobrá partia a udržiavali sme sa v psychickej pohode bez stresu. A to je veľmi dôležité.“

SkryťVypnúť reklamu

Naša cyklistická jednotka je po príchode na Slovensko na roztrhanie. No skutoční športovci makajú stále a to je i Saganov prípad: „Posledné noci som veľa toho nenaspal. Ale práve som sa vrátil z tréningu, preto meškám. Avšak nebolo to jednoduché. Ľudia ma zastavujú, chcú podpis či fotku. Keby som nebol majstrom sveta, možno by si ma nevšímali,“ zavtipkoval.

Stretnutie na Mariánskom námestí

Po oficiálnej tlačovke sa už Sagan vybral medzi netrpezlivých fanúšikov. Na Mariánskom námestí vládla skvelá atmosféra, tisícky fanúšikov čakali na cyklistickú hviezdu. Sagan cestou z radnice až po pódium rozdával podpisy a vítal sa s tými, ktorí mu fandia. Na pódiu sa dočkal poďakovania od primátora mesta, žilinského župana a na jeho počesť mu hudobníci zložili hymnu s názvom „Sagan je kráľ.“ Na oslavách mu darovali deti z Detskej Tour Petra Sagana symbolickú medailu a tortu. Bodkou za vydareným popoludním bolo spevácke vystúpenie Barbory Švidraňovej. Peter Sagan opäť pobláznil Žilinu a fanúšikovia všetkých generácií dúfajú, že podobných stretnutí zažijú v Žiline čo najviac.

SkryťVypnúť reklamu

Peter Sagan v uliciach mesta Žilina. FOTO: Gabriel Kuchta, Milan Gončár, Mesto Žilina, SITA, TASR

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Žilina

Komerčné články

  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  8. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  1. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  6. Kam smerujú peniaze bohatých?
  7. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 6 938
  2. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 6 517
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 6 312
  4. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 117
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 233
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 794
  7. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 621
  8. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 2 259
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu