Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Rezerva sa dočkala domácej výhry

Futbalisti MŠK Žilina B zvíťazili v 9. kole nadstavby II. ligy.

Všetky tri góly strelila rezerva už v prvom polčase.Všetky tri góly strelila rezerva už v prvom polčase. (Zdroj: MŠKZILINA.SK/JÁN MINTÁL)

II. liga – 9. kolo nadstavby:

MŠK Žilina B – Partizán Bardejov 3:2 (3:1)

Góly: 3. Paur, 43. Jasenovský, 45. Ďuratný – 33. Milunović, 59. Pyda. ŽK: Paur, Lupčo – Palša.

MŠK Žilina B: Holec (46. Bajza) – Žilák, Hučko, Tlacháč, Ďuratný – Michlík (46. Kopičár) – Klec, Lupčo – Paur, William, Jasenovský (71. Krčula).

Domáci začali výborne a pekný center Žiláka hlavou usmernil Paur do siete – 1:0. O pár minút to skúšal nožničkami William, ale hosťujúci brankár zasiahol. Ten istý hráč nevyužil šancu ani v 17. minúte. V 33. minúte zahrávali hostia štandardnú situáciu a z vnútra malého vápna vyrovnal Milunović – 1:1. Nádherný moment prišiel krátko pred prestávkou. Jasenovský sa blysol peknými polonožničkami. A aby toho nebolo málo, hororový záver polčasu pre hostí priklincoval Ďuratný strieľaným centrom - 3:1.

Po prestávke mali domáci niekoľko šancí, ale gól nestrelili. Naopak. V 58. minúte sa hostia presadili a zdramatizovali duel. Do konca súboja sa už nič nezmenilo, aj keď šance boli na oboch stranách. MŠK si pripísal prvú výhru v nadstavbe na vlastnom štadióne.

Miroslav Nemec, tréner MŠK Žilina B: „Dali sme rýchly gól po peknej akcii a mohli sme ísť aj do dvojgólového vedenia, lenže William zahodil nemožné. Inkasovali sme vyrovnávajúci gól po hrubej chybe a pritom sa nám zranil brankár Holec. Teší ma, že sme sa potom presadili po dvoch štandardkách. Cez polčas sme museli nútene striedať dvoch hráčov. V druhom polčase sme opäť dostali hlúpy gól na 3:2, nepremenili veľa šancí a súper žil až do konca zápasu. Akoby v našej momentálnej situácii je príznačné, že množstvo šancí nepremeníme. Avšak myslím si, že sme vyhrali zaslúžene."