Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

MŠK Žilina B má za sebou vydarenú premiéru v druhej lige

Rezerva MŠK Žilina má za sebou vydarenú premiéru v druhej najvyššej slovenskej súťaži.

2. liga - 1. kolo:

MŠK Žilina – FK Slovan Duslo Šaľa 3:0 (2:0)

Góly: 6. Konopásek vlastný, 22. Hrbek, 51. Ďurica (z 11 m).

Rozhodovali: Ježík – Petríček, Barenčík. ŽK: Ďurica – Kolmokov, Urban, Čurgali. Diváci: 400.

MŠK ŽILINA: Lé Giang – Ďungel, Králik, Vavro, Kuric, Guba (86. Slaninka), Tlacháč, Ďurica (74. Klec), Káčer, Zuziak (58. Jasenovský), Hrbek.

Nováčik zo Žiliny vstupoval do zápasu veľkým odhodlaním. Ciele začali žlto-zelení napĺňať už v úvode. V 6. minúte poslal Káčer center do veľkého vápna, kde si loptu nešťastne zrazil do vlastnej siete Konopásek. Hostia sa po góle snažili tlačiť dopredu, no obrana MŠK bola pozorná. Šaľa mala prevahu, no druhýkrát inkasovala. V 22. minúte Guba našiel Káčera, ktorý sa zvnútra šestnástky nemýlil – 2:0. Skóre mohlo byť o pár desiatok sekúnd aj vyššie. V 26. minúte totiž spálil tutovku Káčer. Slovan síce zvyšoval aktivitu, no prekonať pozorného Lé Gianga sa mu do polčasu nepodarilo.

Po zmene strán vybehli hostia s úmyslom dotiahnuť sa na súpera, no zmrazil ich hneď po prestávke tretí gól. Kuric sa pekne predral až pred Kolmokova, brankár Šale fauloval a rozhodca Ježík ukázal na biely bod. Ďurica sa nemýlil a prakticky rozhodol o osude zápasu.

Miroslav Nemec (tréner MŠK Žilina B): „Úvodný zápas bol ťažký. V prvom polčase nám pomohol prvý gól, a po dobrej pressingovej situácii aj druhý. Súper sa nás snažil vysoko napádať. Často ťažil zo štandardných situácií, z ktorých si vypracoval aj gólovú príležitosť. Po zmene strán sme po peknej individuálnej akcii kopali pokutový kop a zvýšili sme na 3:0. V ďalšej časti zápasu sme už dominovali. Tešíme sa z víťazstva a z kolektívneho výkonu družstva.