Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

Žilinský Academic sa predstavil na palubovkách súperov

Basketbalisti Academic ŽU Žilina odohrali cez víkend dva zápasy v prvej lige. V sobotu cestovali do Bratislavy, v nedeľu sa predstavili v Trnave.

Ilustračné foto.(Zdroj: ACADEMIC ŽILINA)

I. liga muži - nadstavba o 1. – 8. miesto

ŠKP Filozof Bratislava – Academic ŽU Žilina 53:60 (12:15, 29:34, 39:42)

Za Bratislavu najviac: Golej 17, Straško 10.

Body Žiliny: Rožánek 25 (5 trojok), Piták 9, Hájek 8, Stránsky 6, Paraik 5, Haviar 4, Moravčík 2, Uhričík 1.

TH: 16/7 – 21/9 (!). Fauly: 23 – 21. 5 faulov: 37. minúta Hájek a 40. minúta Dolinský. Trojky: 2 – 7. Rozhodcovia: Ženiš, Bara, Valachovič. Štvrtiny: 12:15, 17:19, 10:8, 14:18.

Zápas bol takmer po celý čas vyrovnaný, väčšinou v ňom tesne vyhrávali hostia. V poslednej desaťminútovke už mali jednoznačne navrch a hoci sa im nedarilo pri premieňaní trestných hodov, zaslúžene zvíťazili.

MBK AŠK Slávia Trnava – Academic ŽU Žilina 80:66 (23:14, 39:39, 56:49)

Za Trnavu najviac: Petráš 37, Mlynek 13.

Body Žiliny: Rožánek 27, Hájek 12, Paraik 7, Petkov 5, Moravčík 5, Haviar 4, Piták 4, Stránsky 2.

TH: 19/14 – 30/20. Fauly: 26:23. Technická chyba: 35. minúta Piták. Trojky: 11 – 4. Rozhodcovia: Matejčík, Čepan, Matejka. Štvrtiny: 23:14, 16:25, 17:10, 24:17.

V úvodnej desaťminútovke síce dominoval domáci favorizovaný tím, ale v druhej prekvapujúco Žilinčania kontrovali, a po prestávke sa začínalo od nuly. Rozhodujúci únik sa Trnavčanom podaril po opakovaných stratách lopty hostí, ktorí navyše nedokázali ubrániť na oblúku domáceho Petráša (9 trojok).

Jozef Bučák (tréner Academic ŽU Žilina): „Na západné Slovensko sme cestovali s cieľom vyhrať v Bratislave a pokúsiť sa o to isté aj v Trnave. Teší ma dôležité víťazstvo v sobotu nad Filozofom i prístup hráčov v oboch zápasoch, aj v prehratom v Trnave. Bratislavčania hrali od začiatku veľmi tvrdo, niekedy až za hranicou únosnosti, čo im rozhodcovia tolerovali. Nenechali sme sa však otráviť, sústredili sa na hru a počas celého zápasu sme mali miernu prevahu. V úvode poslednej štvrtiny sa nám získaný sedembodový náskok disciplinovanou hrou podarilo udržať až do konca. V Trnave sme boli domácemu favoritovi vyrovnaným súperom do 33. minúty, potom nám po štyroch chybách po sebe ušiel na dvojciferný rozdiel a ten sme už napriek snahe a bojovnosti nedokázali stiahnuť."