Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Krasokorčuliari zo Skate Žilina opäť úspešní

Krasokorčuliari z klubu Skate Žilina majú za sebou sériu úspešných podujatí, na ktorých dokázali, že patria medzi slovensku špičku a nestratia sa ani v medzinárodnej konfrontácií.

Mladí pretekári zbierajú úspechy prakticky na každom podujatí.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Na Veľkej cene Zvolena (8. až 9. februára 2014) dominovali žilinskí krasokorčuliari až v štyroch súťažných kategóriách. Oliver Kubačák, dvojnásobný majster Slovenska, si dokázal vybojovať svoje ďalšie víťazstvo v rámci Slovenského pohára a zaslúžene sa tešil zo zlatej medaily. Pripísal si tak na svoje konto už jedenáste víťazstvo v aktuálnej sezóne. Margaréta Mušková opäť triumfovala v kategórii nádejí 7 a v tejto sezóne to bol už jej desiaty triumf v rámci Slovenského pohára. Jej staršia sestra Magdaléna Mušková po bojovnom výkone dominovala v kategórii nádejí 9. Ema Doboszová reprezentovala klub v nádejách 10 a po výbornej jazde sa tiež mohla tešiť zo zisku zlatej medaily a zároveň si vylepšila svoje bodové maximum na 32,30 bodu. V kategórii starších žiačok súťažila Romana Weindlingová a po bojovnom výkone obsadila 4. miesto. Romana však vo svojej voľnej jazde dokázala skočiť čistého dvojitého axla, čo sa v žilinskom krasokorčuľovaní nepodarilo nikomu od čias Zuzany Babiakovej. Alexandra Poláková nastúpila vo Zvolene v kategórii IK B a obsadila krásne 5. miesto.

Štyri cenné kovy na Ringhoffer Cupe

Povzbudení úspechmi odcestovali malí pretekári Skate Žilina do Prahy, kde sa zúčastnili na medzinárodných pretekoch Ringhoffer Cup (12. až 14. februára 2014), ktorý patrí do série pretekov European Criterium. Ani na tejto horúcej medzinárodnej pôde sa krasokorčuliari zo Žiliny nestratili a dokázali si vybojovať až štyri cenné kovy. Margaréta Mušková si preniesla svoju formu zo Slovenska aj do Prahy a s pohodlným náskokom dominovala v kategórii Chicks II. Girls. Oliver Kubačák dokázal triumfovať v kategórii Cubs Boys, kde zdolal svojho konkurenta z Talianska o viac než osem bodov. Magdaléna Mušková súťažila v kategórii Cubs II. Girls a po výbornej jazde obsadila výborné 2. miesto. V kategórii Cubs I. Girls reprezentovala Ema Doboszová, a po bojovnom výkone získala krásne 3. miesto.

Z Detvy s troma medailami

Z hlavného mesta Českej republiky si to úspešní krasokorčuliari namierili na Stredné Slovensko. Z Poľana Cup-u v Detve (15. - 16. februára 2014) si priviezli tri medaily. Margaréta Mušková opäť dominovala v kategórii nádejí 7, čím si pripísala už svoje jedenáste víťazstvo v rámci Slovenského pohára. Jej sestra Magdaléna Mušková obsadila výborné 2. miesto, keď ju od prvej priečky delilo len 0,16 bodu. Ema Doboszová si v nádejach 10 vybojovala takisto pekné 4. miesto. V kategórii starších žiačok súťažila Romana Weindlingová a po výbornom krátkom programe i voľnej jazde obsadila zaslúžene 3. miesto. Romane sa opäť podarilo skočiť dvojitého axla. Tentoraz ho predviedla v obidvoch jazdách a aj vďaka tomu sa jej podarilo vylepšiť svoje osobné bodové maximum na 75,47 bodu.