Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Ľuboš Komárek dvojnásobným majstrom Slovenska

Žiaci ŠKP Žilina sa zúčastnili majstrovstiev Slovenska v atletike. Na veľkú radosť celého klubu si z Košíc odvážajú cenné úspechy. Najviac zažiaril Ľuboš Komárek.

Medailisti behu na 60 m v cieli. Zľava Luboš Komárek - ŠKP Žilina, Boris Pribil a Michal Mecháček - obaja AC Malacky(Zdroj: ŠKP ŽILINA)

ŽILINA/KOŠICE. V Košiciach sa v dňoch 21. - 22. septembra uskutočnili atletické preteky - Majstrovstvá Slovenskej republiky starších žiakov a žiačok. Oddiel Športový klub polície Žilina reprezentovala početne síce malá, no úspešná výprava. Traja pretekári – Oliver Oláh - ročník nar. 2000, Pavol Melo - ročník nar. 1999 a Luboš Komárek - ročník nar. 1999 súťažili v štyroch disciplínach.
Pavol Melo a Oliver Oláh v behu na 800 metrov výkonmi 2:33, 83 min. a 2:34, 12 min. obsadili v silnej konkurencii 16. a 17. miesto. Víťazom sa stal výkonom 2:04, 24 min. pretekár Považskej Bystrice Andrej Mitašík.

Luboš Komárek sa v prvý deň predstavil v dvoch disciplínach – behu na 60 m a v skoku do diaľky. V najkratšom šprinte postúpil z tretieho rozbehu víťazným časom 7,42 sek. do finálových bojov. V štyroch rozbehoch bežal najlepšie pretekár z Malaciek - Boris Pribil za 7,36 sek. O titule najrýchlejšieho žiaka na 60 metrov sa rozhodlo v posledných metroch, kde sa Luboš Komárek dostal na prvé miesto a dosiahol čas 7,43 sek. a získal svoj vôbec prvý titul majster Slovenskej republiky. Na druhom a treťom mieste skončili pretekári z Malaciek Michal Mecháček časom 7,47 sek. a Boris Pribil časom 7,48 sek.

Komárek v skoku do diaľky v prvom pokuse skočil do vzdialenosti 596 cm, čím si vylepšil osobný rekord o 6 cm. Tretím pokusom prvýkrát pokoril hranicu 6 metrov, o ktorej zdolaní tajne dúfal. Svoju dominanciu a zisk druhého titulu potvrdil posledným pokusom, ktorým dosiahol víťazný výkon a nový „osobák“ 602 cm. V dramatických pretekoch, v ktorých sa neustále menilo poradie na stupňoch víťazov, sa nakoniec z druhého miesta radoval Ondrej Mráz z Liptovského Mikuláša za výkon 596 cm a tretí sa umiestnil Jakub Kubinec z Považskej Bystrice výkonom 594 cm.

Poslednou obsadenou disciplínou bol beh na 150 m. Tu sa Lubošovi Komárkovi už nepodarilo nadviazať na víťaznú vlnu prvého dňa a časom 17,71 sek. obsadil vo finále 3. miesto (v rozbehu čas 17,65 sek.) a získal bronzovú medailu. Víťazom v čase 17,30 sek. sa stal Michal Mecháček z Malaciek, striebornú medailu získal pretekár z Kysuckého Nového Mesta Michal Kučera časom 17,47 sek.
Všetci finalisti na 150 metrov zabehli na Majstrovstvách Slovenskej republiky svoje najlepšie osobné výkony.

1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať