Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Žilina v prvom zápase s prehrou v Ľubľane

Šošoni odchádzajú domov s prehrou 3:1. Jediný gól zo žilinskej strany strelil Michal Škvarka.

Takto sa radovali "žlto-zelení" po víťaznom zápase v Kutaisi. Po dueli s Ľubľanou už tak veselí neboli.Takto sa radovali "žlto-zelení" po víťaznom zápase v Kutaisi. Po dueli s Ľubľanou už tak veselí neboli. (Zdroj: UEFA.COM)

ĽUBĽANA. Futbalisti MŠK Žilina prehrali vo štvrtkovom prvom stretnutí 2. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 na ihrisku slovinského tímu Olimpija Ľubľana 1:3. Skóre duelu otvoril v 19. min domáci devätnásťročný útočník Andraž Šporar, druhý presný zásah Olimpije pridal o sedem minút Enis Djurkovič. Žilina znížila v 82. min zásluhou stredopoliara Michala Škvarku.

Konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase domáci Djordje Ivelja. V zápase sa aj červenalo, v závere prvého polčasu musel opustiť ihrisko najprv domáci Antonio Delamea-Mlinar za úder do tváre Jakuba Paura a po ňom aj Žilinčan Babatounde Bello po druhej žltej karte. Odveta je na programe budúci štvrtok 25. júla v Žiline.

Výsledok štvrtkového prvého stretnutia 2. predkola Európskej ligy UEFA vo futbale:

Olimpija Ľubľana (Slovin.) - MŠK Žilina (SR) 3:1 (2:0)

Góly: 19. Šporar, 26. Djurkovič, 90.+ Ivelja - 82. Škvarka. Rozhodovali Tohver - Reinvald, Klaasen (všetci Est.). ŽK: 42. Zarifovič, 61. Trifkovič, 69. Zeba - 37. Bello, 68. Pečovský, 85. T. Hučko. ČK: 41. Delamea-Mlinar za úder do tváre - 45.+ Bello po druhej ŽK.

ĽUBĽANA: Džafič - Jovič, Delamea-Mlinar, Zarifovič, Bagarič - Trifkovič, Ivelja - Omladič, Zeba (73. Etémé Mbatama), Djurkovič (46. Mitrovič) - Šporar (77. Valenčič).
ŽILINA: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, T. Hučko - Pečovský - Mihalík (63. Guba), Bello, Paur (46. Škvarka), Pich - T. Majtán.

Prvú šancu mali domáci v 4. min, tvrdú strelu Omladiča z priameho kopu z 30 m vyrazil Dúbravka na kraj ihriska. V 12. min sa v podobnej situácii ocitol na opačnej strane Paur, jeho pokus letel tesne vedľa pravej žrde Džafičovej bránky. Domáce tribúny prvýkrát rozjasal v 19. min ešte len 19-ročný útočník Šporar, ktorý z 18 m trafil presne po zemi k pravej žrdi žilinskej svätyne. Domáci boli na koni a v 26. min sa radovali znova - z hranice pokutového územia Djurkovič namieril presne opäť k pravej žrdi - 2:0. Záver prvého dejstva poznačili dve vylúčenia. Najprv sa porúčal domáci Delamea-Mlinar za úder do Paurovej tváre a tesne pred prestávkou musel opustiť trávnik po druhej žltej karte aj žilinský Bello.

Druhý polčas sa začal vo svižnom tempe, v 47. min sa neujala strela striedajúceho Škvarku z priameho kopu. V 51. min bolo takmer 3:0, Dúbravka bravúrne vyrazil Bagaričov volej smerujúci pod brvno. Zverenci trénera Guľu sa snažili urobiť niečo s výsledkom, ale snaha Hučka, Škvarku či Picha neslávila úspech. Ďalšiu veľkú šancu mal v 71. min domáci Trifkovič, ale nemieril presne. "Šošoni" sa dočkali gólového zápisu v 82. min, Majtán našiel v šestnástke Picha, ktorý posunul Škvarkovi a ten rutinérsky zakončil - 2:1. Už keď sa zdalo, že Žilinčania odcestujú domov s jednogólovým mankom, v nadstavenom čase sa presadil domáci Ivelja a stanovil konečný rezultát.

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?