SÚĽOV. Pripomenul, že Súľovské skaly sú jednou z najvýznamnejších horolezeckých lokalít na Slovensku a každoročne sem prichádzajú horolezci nielen zo Slovenska, Česka, Poľska, ale i ďalších krajín Európy. "Cyklotrasy už máme vyznačené. Ešte treba urobiť odpočívadlá a požičovňu bicyklov. Nemusí to byť veľká investícia, ale aby bola životaschopná. Poľnohospodárske družstvo začína vyrábať syr, majú kone na jazdenie a hipoterapiu. Ak by sme mali napríklad dva koče, máme za kopcami Rajec, Rajeckú Lesnú, Manínsku tiesňavu. Jeden deň by sa napríklad mohol návštevník ísť okúpať do Rajeckých Teplíc na bicykli, na druhý deň sa odviezť na koči a tretí deň by mohol ísť na skalolezectvo," povedal Bušfy.
Celá oblasť Súľovských skál sa nachádza v Národnej prírodnej rezervácii Súľovské skaly, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy. Hlavnou turistickou trasou v Súľovských skalách je 7,5 kilometra dlhý náučný chodník s prevýšením zhruba 290 metrov a 17 zastávkami. Jeho absolvovanie trvá zhruba 1,5 hodiny. "V našej lokalite je okolo 120 druhov vtákov, vzácne rastliny. Stretáva sa tu karpatská kultúra s alpskou. Ale my Slováci sme takí, že keď vidíme chránenú rastlinu, vytrhneme ju. Oveľa krajšie je, ak ľuďom stačí vzácne rastliny si odfotiť," podotkol starosta Súľova Hradnej.
Významným podujatím v obci je každoročný zraz skalolezcov prvý júnový týždeň či jeden z najmasovejších bikemaratónov na území Česka a Slovenska, na ktorom sa v minulosti zišlo až 991 účastníkov. Turistickou dominantou je Súľovský hrad postavený na začiatku 15. storočia vo výške 660 metrov nad morom. V roku 1763 ho poškodilo zemetrasenie, o 17 rokov neskôr ho prestali strážiť a začal chátrať. Dnes je súčasťou Beskydského hradného trianglu, ktorý tvoria tri stredoveké hrady Lietava, Súľov a Hričov.