Streda, 19. december, 2018 | Meniny má Judita

Vlci podľahli „Pálffyovcom“ 3:5

V prvom hokejovom stretnutí nového roka sa na žilinskom ľade stretli domáci hokejisti so Skalicou. Po výhernej prvej tretine však napokon prehrali.

Domáci hráči sa z prvého gólu tešili už v 3. minúte.(Zdroj: TASR/PAVOL ĎURČO)

Tipsport extraliga - 34. kolo:

Žilina - Skalica 3:5 (2:1, 1:4, 0:0)

Góly: 4. Richard Huna (R. Krajči, D. Devečka), 6. T. Troliga (Jozef Mihálik, O. Ďuriš), 32. Róbert Huna (R. Krajči, Richard Huna) - 20. R. Konečný (Holovič, Kutálek), 21. Pálffy (Holovič, R. Školiak), 23. Kutálek (I. Jankovič, R. Konečný), 25. Vyrúbalík (Pálffy, R. Školiak), 30. R. Konečný(Kutálek, Pálffy.) Rozhodovali Lokšík - R. Bednár, Tornay, 1501 divákov. Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.

ŽILINA: Žigárdy (25. Mikoláš) - Harant, D. Devečka, I. Rúfus, Drábek, J. Dlouhý, Leško - Richard Huna, Róbert Huna, R. Krajči - S. Horanský, V. Škoda, T. Varga - Jozef Mihálik,T. Troliga, O. Ďuriš - K. Jass, Valášek, T. Sýkora.
SKALICA: M. Lipovský - Vyrúbalík, I. Jankovič, Gula, Bobček, Barák, Jaborník, M. Srnec, L. Kozák - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Bezúch, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Timotej Šille, Klejna.

Žilina už pod vedením trénera Slavomíra Chlebeca a s novým kapitánom Tomášom Harantom začala aktívnejšie. Hneď v úvodných minútach mali veľké šance Škoda a Horanský. Tlak domácich vyústil do vedúceho gólu v 4. min z hokejky Richarda Hunu. Navyše, už o dve minúty zvýšil Troliga na 2:0. Hostia však v záverečnej päťminútovke úvodného dejstva mali viac z hry a 31 s pred sirénou sa presadil Konečný na 1:2 z pohľadu Skaličanov.

Gólovo bohatá bola druhá tretina. Pálffy v 21. min potrestal vylúčenie Troligu a pohodlne zasunul puk do bránky - 2:2. V 23. min Kutálek strelou spomedzi kruhov dostal Záhorákov do vedenia. Prešli ďalšie dve minúty a Vyrúbalík po ideálnej prihrávke od Pálffyho upravil na 4:2 pre Skalicu. Následne sedemnásťročný Mikoláš nahradil Žigárdyho v bránke Žiliny. Nového gólmana zanedlho prekonal v presilovke Konečný a hostia viedli už o tri góly. V 32. min Žilina znížila na rozdiel dvoch zásluhou Róberta Hunu.

Záverečná tretina bola najmä o presilovkách, ale ani jedno mužstvo nedokázalo zužitkovať početnú prevahu. Najbližšie ku gólu boli domáci v závere zápasu, nepodarilo sa im však dosiahnuť kontaktný úspech a Skaličania zaslúžene získali tri body.

Povedali po zápase

Slavomír Chlebec, tréner Žiliny: "Rozhodujúcim momentom v dnešnom stretnutí bol inkasovaný gól pred koncom prvej tretiny. Ešte počas nej sme nepremenili veľa šancí, čo sa nám vypomstilo v druhej časti a súper išiel do vedenia 4:2. Snažili sme sa s výsledkom niečo urobiť, vymenili sme brankára, ale dokázali sme už len skorigovať výsledok. V poslednom dejstve sme stiahli hru na dve päťky, ale presilovka päť na tri v samom závere ukázala jasný obraz našej nemohúcnosti. Čaká nás ešte tvrdá práca."

Martin Pešout, tréner Skalice: "Som rád, že sme potvrdili dobrú formu z konca minulého roku. Výsledok ale nezodpovedá predvedenej hre na ľade v prvej tretine. Nastúpili sme akoby sa nám nič nemohlo stať. Našťastie sme dokázali streliť kontaktný gól na konci dejstva. Do druhej časti sme už nastúpili tak, ako sme zvyknutí a zápas sme otočili. Škoda, že sme si to na konci vylúčeniami skomplikovali, ale patrí pochvala hráčom, ktorí výsledok ubránili."

1. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  2. Úbytok stromov je obrovský. Na záchranu stačí päťdesiat eur
  3. Dobrú chuť: Vianočné menu šéfkuchára Daniela Hrivňáka
  4. Alexej Fulmek: Bol som dlho v SME
  5. Sprievodca pivnou kultúrou v Berlíne. Majú Nemci dobré pivo?
  6. Nestíhate nakupovať darčeky?
  7. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  8. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  9. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  10. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Ľudia bez domova si aj tento rok vychutnajú štedrovečernú večeru

Pre ľudí bez domova pripravila aj tento rok Diecézna charita Žilina štedrovečernú večeru, ale aj praktické darčeky. Okrem toho pre nich a rodiny v núdzi vyzbierali 24 ton trvanlivých potravín a drogérie.

Protidrogový vlak môže budúci rok navštíviť až 40 slovenských miest

Multimediálny protidrogový vlak z Českej republiky môže v roku 2019 navštíviť slovenských 40 miest.