ŽILINA. Vranie je jedna z mála, ak nie jediná mestská časť Žiliny, ktorá nemala kultúrny dom. Ak sa chceli občania stretávať alebo usporiadať slávnosť, museli ísť inam.
Urgovali preto mesto, aby im opravilo kultúrny dom. Bol totiž v dezolátnom stave. Nebola v ňom voda, ani kúrenie, staré okná netesnili a po podlahe sa už dlho nedalo chodiť.
„Na radosť občanov sa v roku 2010 začala prvá časť rekonštrukcie a teraz by sa mala celá dokončiť,“ potvrdil poslanec Mestského zastupiteľstva v Žiline Ján Púček. Okrem strechy kultúrneho domu opravili vtedy aj strechu hneď vedľa sídliaceho kostola.
Schátraný kultúrny dom bude už čoskoro minulosťou. Mesto sa v tomto prípade „buchlo po vačku“. Rekonštrukcia bude stáť 83 400 eur. „Budeme to využívať na posedenie, rodinné oslavy, kultúrne akcie a kary,“ doplnil Púček.