ou a sú zosúladené s denným režimom detí v jasliach.
ŽILINA. Pod to, žťe jasle vôbec fungujú sa podpísala dlhoročná spolupráca s Mestským úradom, ochotným sponzorom a profesionálnym zamestnancom, ktorí v jasliach pracujú.
Jasle sú zamerané najmä na liečbu diagnóz strabizmus (škúlenie), amblyopia (tupozrakosť), ale aj ďalšie zrakové poruchy. „Deti s poruchami zraku tu strávia rôzne dlhý čas podľa potreby. Denne prebiehajú očné cvičenia, ktorú sú zosúladené s výchovnou činnosťou detských sestier a režimom dňa detí. Liečba diagnóz je dlhodobá a deti môžu zostať v liečbe v jasliach až do 5. roku veku dieťaťa,“ povedal hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.
Za tých 20 rokov zažili ich zamestnanci aj deti ťažké chvíle. Jasle niekoľkokrát vykradli, dokonca tu bol založený požiar. „Tento rok v rámci projektu Postavme mesto na nohy dobrovoľníci z radu zamestnancov Mestského úradu v Žiline, primátor Igor Choma, mamičky detí a interní zamestnanci natreli oplotenie celého zariadenia. Vďaka rodičom a sponzorom sa napriek neschváleniu grantového projektu podarilo upraviť záhradu a zabezpečiť pre deti drevené domčeky, šmýkačky, hojdačky, lavičky a zrenovovať pieskoviská,“ dodal Čorba. V roku 2012 zabezpečil Mestský úrad dva nové moderné prístroje na liečbu zrakovo postihnutých detí.
„Som rád, že máme v meste detské jasle, kde môžu rodičia detí s poruchami zraku bez obáv zveriť svoje deti do starostlivosti skúsených zdravotných a očných sestier. Dlhoročná prevádzka jaslí, získané skúsenosti a najmä trpezlivosť a ochota zamestnancov sú zárukou toho, že deti tu trávia príjemný čas a zároveň majú možnosť liečby zraku,“ uviedol primátor Igor Choma.