Utorok, 20. november, 2018 | Meniny má Félix

„Vlci“ sa zahryzli do vicemajstra a vyhrali

Dnešný zápas 18. kola Tipsport extraligy priniesol prekvapujúci výsledok, keď sa Žilinčanom podarilo zdolať súpera z Košíc. Získali tak tri body, v tabuľke zostávajú na poslednej priečke.

Brankár Laco sa stal hrdinom zápasu.(Zdroj: TASR/PAVOL ĎURČO)

Tipsport extraliga - 18. kolo:

Žilina - Košice 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 3. T. Varga (M. Kokavec, O. Ďuriš), 25. R. Krajči (Važan). Rozhodovali J. Kubuš - R. Gavalier, Rovenský, 1168 divákov. Vylúčení 5:3 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia 1:0.

Žilina: M. Laco - Rúfus, Sekáč, Brcko, Niník, J. Dlouhý, Leško, Staňo - M. Drevenák, V. Škoda, Lažo - Važan, T. Troliga, R. Krajči - M. Kokavec, O. Ďuriš, T. Varga - Drábek, Valášek, T. Sýkora.
Košice: Hylák - Šeda, Michal Novák, M. Macejko, Deyl, M. Takáč, Matúš Chovan - R. Jenčík, Marek Slovák, Spilar - Jokel, T. Marcinko, Š. Novotný - Pašek, Mlynarovič, Marcel Haščák - Richard Huna, Róbert Huna, P. Svitana.

V 3. min sa na modrej čiare dostal k puku domáci Kokavec, unikol obrane hostí, prihral Vargovi a Žilinčania viedli - 1:0. V nasledujúcich minútach sa hral obojstranne rýchly hokej. V 11. min bol vylúčený domáci Lažo a už po niekoľkých minútach Róbert Huna korčuľoval sám na Laca, ale nedal. Ten istý hráč mal šancu opäť v tej istej minúte, ale domáci gólman bol pozorný. Rovnako i o minútu neskôr, keď ho Jenčík neprekonal ani na dva razy. V závere prvej a na začiatku druhej tretiny mali Košičania možnosť vyrovnať pri početnej prevahe. V úvode dokonca hrali 72 sekúnd presilovku piatich proti trom, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Naopak, sekundu predtým ako mal vylúčený Rúfus naskočiť na ľad, unikol Važan, prihral Krajčimu a ten druhýkrát prekonal Hyláka. V ďalších minútach si dobré príležitosti vytvorili obidva tímy, ale ani domáci Valášek s Krajčim či Jenčík a Richard Huna od hostí neboli úspešní. Žilinčania mohli zvýšiť svoj náskok pri vylúčení Nováka, ale stav sa nemenil.
V tretej tretine mali Košičania optický tlak na ľade a vypracovali si veľa príležitostí. V 45 min nepotrestali hostia vylúčenie Drábeka, rovnako ani Žilinčania nevyužili v 54. min početnú výhodu, keď na "lavici hanby" sedel Mlynarovič. Žilinčania si pripísali na svoje konto cenné
víťazstvo.

Povedali po zápase:
Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Základ nášho úspechu skvelým výkonom položil brankár Laco. O Košiciach vieme, že má rýchlych hráčov, a preto sme sa zamerali na obranu stredného pásma. Bližšie sme pristupovali k hráčom, a to sa dnes vyplatilo. Som šťastný, že sme konečne získali tri body.“

Radim Rulík (tréner Košíc): "Dnes sme si utvorili dosť šancí, ale tie sme nepremenili. Nedali sme gól, a tak sme nemohli pomýšľať na lepší výsledok. S pribúdajúcim časom sme čoraz viac bojovali s obranou domácich, no nepodarilo sa nám ju prekonať."

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!