Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Bystrica nečakane obrala lídra o tri body

V Banskej Bystrici MŠK Žilina podľahla súperovi.

Zľava žilinský útočník Róbert Pich a banskobystrický záložník Jozef Rejdovian.Zľava žilinský útočník Róbert Pich a banskobystrický záložník Jozef Rejdovian. (Zdroj: TASR)

ŽILINA. V Banskej Bystrici sa v slnečnom a teplom počasí pokúšali oba tímy o ofenzívny futbal. Najprv však zaujali fanúšikovské pokriky z oboch táborov, viac bolo počuť žilinský. Hráči dali o sebe vedieť až po desiatich minútach hry - Angelovič z asi 15 metrov trafil Saviča a Kuzma mieril spoza 16-ky mierne vedľa.

Šancí bolo ako šafránu, brankári nemali veľa práce, viac sa tlačili do pokutového územia domáci futbalisti, ale prvá vážnejšia príležitosť prišla až v polovici prvého polčasu zo strany hostí, keď loptu poslal do šestnástky z ľavej strany Pich a Majtán hlavičkoval tesne vedľa odkrytej svätyne Boroša.

Potom zaujali akcie Dukly, najväčšiu šancu najprv videli diváci v 29. minúte, keď Savič poslal presný center do ohňa na hlavu Matúša a Krnáč iba reflexívne loptu vyrazil. Spoza 16-ky to potom skúšal ešte Rejdovian. Gólový moment prišiel v 31. minúte, úspech slávil dlhý pas Považanca na Matúša, ktorý prešprintoval Pečovského a efektne z uhla nedal žilinskému brankárovi šancu.

Z vedenia sa ale Dukla dlho netešila, pretože už o dve minúty neskôr po Barčíkovom centri z rohového kopu poslal loptu hlavou k pravej žrdi nepokrytý Pich - 1:1. Ani nerozhodný stav dlho na svetelnej tabuli nesvietil. V 35. minúte Matúš z priameho kopu z asi 25 metrov technicky obstrelil múr a poslal loptu k ľavej žrdi. Vedenie si už aktívnejšia Banská Bystrica do polčasu ustrážila, i keď po chybe Vajdu mohla inkasovať v nadstavenom čase, Barčík sa v pokutovom území zoči - voči Borošovi nepresadil.

Po zmene strán sa hostia snažili vyrovnať, posilnili ofenzívu Novákom, ktorý to viackrát skúšal na Boroša, chýbala mu však presnejšia strelecká muška. Z diaľky mieril nepresne aj aktívny Bello a rovnako netrafil bránku reprezentant Beninu ani po hodine hry v dobrej pozícii z rohu šestnástky. Domáci sa sporadicky dostávali pred Krnáča, zaujala iba tvrdá strela Laksíka z takmer tridsiatich metrov, ktorú žilinský brankár kryl.

V závere "šošoni" vrhli sily do útoku, dostali sa do sľubných príležitostí, ale Boroš dobre čítal hru a nepripustil drámu. Naopak Hučko sa rútil v 88. minúte na Krnáča, v pokutovom území ho však zastavil Mabouka, podľa rozhodcu Kružliaka a napodiv tribúnam dovoleným spôsobom. Stav sa tak už nemenil a domáci obrali lídra nečakane o tri body.

ico

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 2:1 (2:1)

Góly: 31. a 35. M. Matúš - 33. Pich,

ŽK: 54. Poljovka, 68. M. Matúš, 74. Rejdovian - 40. Piaček, 61. J. Novák, 71. Pečovský, rozhodovali: Kružliak - Balko, Benko,

1870 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík, Vajda (58. Laksík), Poljovka, Savič - Rejdovian, Považanec (81. Augustín), Marek Hlinka, Hučko - M. Matúš, M. Kuzma (90. Brašeň)

MŠK Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Pečovský, Ricardo Nunes - Barčík (81. Šulek), Gergel (46. J. Novák), Angelovič, Pich - T. Majtán (74. Deza), Bello

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Žilinskí cestári najazdili za dva dni 24-tisíc kilometrov

Cestárov preverila prvá výraznejšia várka snehu počas tejto zimy.

Na dokončenie Tunela Višňové – Dubná skala prišli v decembri minulého roka tri súťažné ponuky

Situácia sa zhoršuje. Fakultná nemocnica eviduje narastajúce množstvo pacientov v kritickom stave

Nemocnica vyzýva lekárov, ktorí prerušili ordinačnú činnosť, na návrat do ambulancií.