Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Žilina doma úspešne znížila sériu so Slovanom

Vo štvrťfinále Slovnaft play off extraligy dokázali vyhrať hokejisti Žiliny nad Slovanom 3:1 a v sérii znížili na 1:2.

V 3. zápase štvrťfinálovej série medzi MŠK Žilina a Slovanom Bratislava hrali vlci 13.marca 2012 na domácom ľade. Na snímke domáci hráč David Kudelka (vpravo) a Lukáš Kozák.V 3. zápase štvrťfinálovej série medzi MŠK Žilina a Slovanom Bratislava hrali vlci 13.marca 2012 na domácom ľade. Na snímke domáci hráč David Kudelka (vpravo) a Lukáš Kozák. (Zdroj: TASR - PAVOL ĎURČO)

ŽILINA. Žilinčania sa pustili do svojho súpera bez rešpektu. Už po 93 sekundách v presilovej hre dorazil puk po strele Ďurkecha do siete Drábek - 1:0. Hneď na to mohol vyrovnať Lipiansky, ale sám pred Lacom ani na dvakrát neuspel. Slovanisti zvyšovali svoje tempo, na strážcu domácej svätyne postupne nevyzreli Kukumberg a Buc. V druhej polovici tretiny najskôr vlci nevyužili 89 sekundovú početnú výhodu o dvoch hráčov, ale 34 sekúnd pred sirénou už po nezištnej Stupkovej nahrávke prestrelil Karhunena Tomáš Sýkora.

V opatrnom úvode prostrednej časti zaujali len možnosti Richarda Hunu a Ivana Švarného, pri ktorých sa vyznamenali obaja brankári. V 28. minúte sa ocitol medzi kruhmi nepokrytý Harant, z dobrej pozície však prestrelil Karhunenovu bránu. V ďalšom priebehu sa hral bojovný hokej bez väčších príležitostí. Slovan mal optickú prevahu, ale skórovať mohli domáci. V 36. minúte sa dostal do samostatného úniku Tomáš Sýkora, ale fínsky gólman jeho úmysel vystihol. Na opačnej strane nepretlačil puk do siete zblízka Jerofejevs.

Do tretej časti vstúpili hostia s jasným cieľom zdramatizovať vývoj duelu. Po Kukumbergovom zakončení sa Laco stihol premiestniť a puk pred čiarou betónom zachytiť. Na opačnej strane napriahol v pravom kruhu Sivák a opečiatkoval brvno brány Slovana. V 49. minúte sa Bratislavčania predsa len dočkali. Lipiansky sa po individuálnej akcii dostal pred Laca, položil si ho na ľad a zasunul puk za jeho chrbát. Belasí sa snažili vyrovnať, Žilinčania však pozorne bránili. Necelé dve minúty pred sirénou odvolával tréner Slovana brankára Karhunena, puku sa zmocnil Róbert Huna a cez celé klzisko ho poslal do brány. Žilina znížila stav série na 1:2 v prospech súpera.

ico

MsHK Žilina - HC Slovan Bratislava 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 2. Drábek (Ďurkech, Smotrila), 20. T. Sýkora (Stupka, Dlouhý), 59. Róbert Huna (Houdek) - 49. Lipiansky (Jass). Rozhodovali: Kubuš, P. Grečko - Stano, Novák, vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - T. Sýkora, V. Nemec, Stupka - Smotrila, Drevenák, Drábek - Linet, Troliga, Kubiš

Slovan: Karhunen - Švarný, Dobroň, Ďatelinka, P. Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Jass, L. Kozák - L. Hudáček, Lipiansky, Bartánus - Kukumberg, Bulík, M. Hudec - Skokan, M. Sloboda, M. Bakoš - Harvey, Preisinger, Buc

Stav série: 1:2

Po zápase:

Milan Jančuška, tréner Žiliny: Som rád, že sme vyhrali a vrátili sme sa do hry v sérii. Hrali sme veľa presiloviek, využili sme dve. Škoda nevyužitej presilovej hry o dvoch hráčov alebo samostatného nájazdu Sýkoru, mohli sme rozhodnúť skôr. Túžba a bojovnosť však nakoniec slávili úspech. Zajtra chceme uspieť. Po takomto víťazstve sa bude regenerovať lepšie.

Roman Stantien, asistent trénera Slovana: Po taktickej stránke sme nezvládli prvú tretinu. Od toho sa odvíjal ďalší vývoj. Za jednu tretinu už nemôžeme dobehnúť to, čo sme v prvej polovici pokazili.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  9. Hygge ako životný štýl
  10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

4 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

Kapitán Strečna Jakub Beháň v zápase proti Višňovému (2:3). Trio bratov Beháňovcov nastrieľalo z dvadsiatich gólov FK Strečno v jesennej časti viac ako polovicu. Spomínaný Jakub ich dal päť, rovnako aj Marek. Tretí Patrik strelil jeden.

Futbalistom z obce na Váhu patrí až jedenáste miesto.

Uplynulý týždeň priniesol opäť zaujímavé udalosti.