Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Vlci po napínavom priebehu zdolali Trenčín, rozhodli "Huni"

V 44. kole hokejovej Tipsport extraligy hostila Žilina trenčiansku Duklu. Po napínavom priebehu, kedy „každý chvíľku ťahal pílku“, rozhodol o zisku troch bodov v tretej tretine Róbert Huna.

Václav Stupka (v tmavom) otváral skóre zápasu.Václav Stupka (v tmavom) otváral skóre zápasu. (Zdroj: PETER MIČÚCH)

Žilina – Trenčín 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Góly: 1. Stupka (Drábek), 20. Sivák (Richard Huna), 30. Róbert Huna (Richard Huna, Sivák), 51. Róbert Huna (Richard Huna, Sivák), 60. Richard Huna – 10. Filo (Jakubek, Fojtík), 17. Fabuš (Sojčík), 29. Tvrdoň (Tybor, Mikula). Rozhodovali Višňovský, Lokšík, Bundil, Zvrškovec, 1283 divákov. Vylúčení 5:4, navyše Pardavý 10 min. za nešportové správanie, presilovky 0:0, oslabenia 0:1.

Žilina: Laco – Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Niník, Krčula – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Stupka, Nemec, Drábek – Smotrila, Troliga, Drevenák – Kubiš, Jarab, Sýkora.

Trenčín: Hiadlovský – Hlubuček, Vizváry, Bednár, Gabriš, Miro, Habšuda, Nechala, Štindl – Pardavý, Šťastný, Fabuš – Gašparovič, Tvrdoň, Mikula – Tybor, Sojčík, Melichárek – Filo, Fojtík, Jakubek.

Domáci mali raketový nástup, keď sa po Drábekovej akcii, ktorý obkrúžil bránku, puk šťastne odrazil od Stupku pomedzi nohy bezmocného Hiadlovského.

Pokračovalo sa vo svižnom tempe, po góle volali šance Trenčanov Fabuša a Pardavého, na opačnej strane prečítal blafák Róberta Hunu gólman hostí.

Trenčín vyrovnal z podobnej akcie, z akej otvárala skóre Žilina. Fojtík nahadzoval puk pred bránku a od Fila išiel puk za Lacov chbát.

Hostia onedlho otáčali skóre, vo vlastnom oslabení unikol Fabuš, jeho strela sa odrazila k Sojčíkovi, ktorý vrátil prihrávku prvému menovanému a po jeho doklepnutí spred bránky bolo 1:2. Domáci stihli ešte do konca prvej časti odpovedať, strelu Richarda Hunu umne tečoval Sivák.

V strede druhej časti v presilovke rozkrútili vlci pekný kolotoč, ale bez gólového efektu a vojaci trestali, zblízka sa presadil Tvrdoň.

Ani nie o minútu však bolo opäť nerozhodné skóre, keď Róbert Huna prihrával spoza bránky a jeden z trenčianskych obrancov nešťastne tečoval puk.

Zaujímavý hokej pokračoval ďalej, na konci tretiny mali dvakrát po sebe výhodu presilovky hostia, ale na opačnej strane mohol po obkrúžení bránky skórovať agilný Sivák.

V tretej tretine sa dlho nič zaujímavé nedialo, ale potom Pardavý nastrelil spojnicu bránky a na druhej sa zaskvel Róbert Huna, ktorý sa prekľučkoval až pred Hiadlovského a popod neho poslal vlkov do vedenia.

Hosťom nepomohlo k vyrovnaniu takmer minútová hra bez brankára, naopak víťazstvo Žiliny potvrdil gólom do prázdnej bránky Richard Huna.