Výhru hokejistov zariadil Róbert Huna tri sekundy pred koncom

Žilinskí hokejisti porazili Zvolen, keď víťazný gól strelil len tri sekundy pred koncom Róbert Huna.

Len tri sekundy pred koncom zabezpečil Žiline víťazstvom Róbert Huna.Len tri sekundy pred koncom zabezpečil Žiline víťazstvom Róbert Huna. (Zdroj: TASR)

ŽILINA. Obojstranne opatrný úvod stretnutia narušila len individuálna akcia Baláža, ktorú domáci brankár Laco zmaril. V 5. minúte strieľal po Sivákovej prihrávke Bokroš, Škrečko na opačnej strane bol rovnako pozorný.

V polovici duelu nezužitkoval šancu ako na podnose od Korhonena Otčenáš. V 12. minúte po siedmych sekundách presilovej hry strážca hosťujúcej svätyne len vyrazil puk po strele Devečku a Richard Huna ho dorazil do siete - 1:0.

Na rozdiel dvoch gólov mohol upraviť o chvíľu Smotrila, tentoraz Škrečko pohotovo zareagoval. Aj v prostrednej časti sa oba celky dostávali do tempa len veľmi pomaly. Ojedinelú možnosť nepremenil Ďurkech, ktorému v rozhodujúcej chvíli preskočil puk ponad čepeľ hokejky. V polovici duelu unikol súperovej obrane Richard Huna, proti Škrečkovi však nevyzrel.

V 32. minúte tečoval strelu Nemca do siete Drábek, ale rozhodca gól pre hru so zdvihnutou hokejkou neuznal. Následne mali domáci k dispozícii päťminútovú početnú výhodu, ale Zvolenčania sa s prehľadom ubránili. Navyše, 24 sekúnd pred sirénou vlci pykali, keď dovtedy skvelého Laca prestrelil Šiška.

Do tretieho dejstva vstúpili aktívnejšie domáci a po úspešnej samostatnej akcii Róberta Hunu v presilovke sa vrátili späť do vedenia. Za hostí mohol odpovedať Otčenáš, ale Laco jeho blafák vytesnil ľavým betónom. Čo nevyšlo jemu, podarilo sa v 52. minúte Balážovi, ktorý tečoval do siete strelu Hraška.

Keď už sa zdalo, že zápas dospeje do predĺženia, Žilinčania šokujúco udreli. Tri sekundy pred záverom napriahol po Nemcovom prenechaní puku Róbert Huna a zaistil svojmu tímu ďalšie nesmierne cenné tri body.

MsHK DOXXbet Žilina - HKM Zvolen 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 12. Richard Huna, 44., 60. Róbert Huna - 40. Šiška, 52. Baláž. Rozhodovali: Lokšík - Junek, Brath, vylúčení: 4:8, navyše: 34. Leskovjanský (Zvolen) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1551 divákov.

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Z môjho pohľadu bola prvá a tretia tretina veľmi dobrá. V druhej sa nám nevydarila päťminútová presilovka, po ktorej sme inkasovali gól. Zvolen aj my sme mali niektoré vynikajúce momenty. V závere rozhodlo šťastie, keď sme vsietili rozhodujúci gól. Musím chlapcov pochváliť, že sa snažili, bojovali a vydreli tri body."

Jozef Škrak, tréner Zvolena: "Obe mužstvá mali dobrý pohyb, hralo sa s vysokým nasadením. Nám chýbalo sedem hráčov zo základného kádra, takže sme museli improvizovať so zostavou. Navyše, ďalší dvaja hráči odstúpili v priebehu hry. Celkovo to bol vyrovnaný zápas, v ktorom nezvíťazil lepší, ale šťastnejší."