Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Zbytočná prehra v Dunajskej Strede

Žilinskí futbalisti prehrali v Dunajskej Strede a stratili prvé miesto v tabuľke. Opäť ich preskočila Trnava.

Tomáš Majtán strelil jediný gól žlto-zelených. Na zisk bodov to nestačilo.Tomáš Majtán strelil jediný gól žlto-zelených. Na zisk bodov to nestačilo. (Zdroj: SITA)

V 7. min Čorič volejom vysunul Delarga, ale Mabouka v poslednej chvíli zasiahol a po následnom protiútoku Barčíkovu strelu zblokovala obrana Dunajskej Stredy. V 14. min prišiel sa do Obertovho prízemného centra obetavo vrhol Žilinčan Ondráš.

O desať minút Barčíkov priamy kop posunul hlavou Ondráš a Kováč musel loptu vyrážať spod brvna. V 35. min prišla najkrajšia akcia prvého polčasu, keď Obert vysunul Kabeleho a po jeho spätnej prihrávke Čorič strelou z prvej namieril iba do Krnáča.

"Nedáš - dostaneš" mohlo platiť už o minútu: po Majtánovej uličke sa sám pred Kováčom ocitol Pečovský, ale zo súboja zoči-voči vyšiel úspešne domáci gólman.

V závere tohto dejstva sa dvakrát dostal do zakončenia domáci Delarge, keď uplatnil svoju rýchlosť: s jeho "delovkou" mal Krnáč plné ruky práce a krátko nato z uhla mieril domáci útočník tesne vedľa.

Druhý polčas otvoril priamy kop striedajúceho Zošáka, ktorý z diaľky tesne minul bránku. Hostia spresnili hru a vytvorili si prevahu, ktorú v 55. min pretavili do vedúceho gólu.

Maboukov center predĺžil hlavou Pich na Majtána a ten z voleja rozvlnil sieť - 0:1. O tri minúty spoza šestnástky vystrelil Hílek a jeho nebezpečnú strelu Krnáč s námahou vyrazil.

Domáci sa postupne pozviechali z inkasovaného gólu a v 73. min dokázali vyrovnať. Struhárov dlhý center posunul Čorič hlavou na Delarga a ten presne zakončil svoj únik - 1:1.

V 80. min sa Delarge dlhým šprintom dostal do šance pomedzi obrancov si ešte vylepšil palebnú pozíciu a prekonal Krnáča - 2:1.

DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 2:1 (0:0)

Góly: 73. a 80. Delarge - 55. T. Majtán, ŽK: 23. Struhár, 90. Boya - 26. Pečovský, 85. M. Ondráš, po zápase Majtán (za protesty), rozhodovali: Pavlík - R. Sluk, Petríček, 1399 divákov

DAC: P. Kováč - I. Obert, Struhár, Marcin, Laštovka - Boya, Hílek - Kabele (77. Helísek), Čorič (87. Egidijus Majus), Matš (70. Z. Harsányi) - Delarge

MŠK: Krnáč - Mabouka, Zd. Štrba, M. Ondráš, Patrik Mráz - Barčík, S. Angelovič, Pečovský (83. M. Ceesay), Deza (46. Zošák) - T. Majtán, R. Pich (74. Střihavka)

Hlasy:

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Žilina potvrdila, že nie náhodou je na čele tabuľky. Podľa môjho názoru sme boli minimálne vyrovnaným súperom. Videli sme zaujímavý zápas so šancami na oboch stranách. Prvýkrát sa nám stalo, že sme dokázali otočiť nepriaznivý vývoj. Navyše, podarilo sa nám to proti lídrovi, čo ma veľmi teší. Je to veľký krok vpred a som hrdý na mojich zverencov."

Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): "V Dunajskej Strede sme chceli naplno bojovať, čo sa nám však nepodarilo. Snažili sme sa hrať aktívny futbal, išli sme do vedenia, ale aj potom sme mali byť aktívnejší. Zbytočne sme sa stiahli a na to sme doplatili. Musíme sa lepšie vyrovnať s agresívnou a dôraznou hrou súperov."