ŽILINA. V tomto roku sa niektoré slovenské mestá i obce po prvýkrát zapojili do projektu Európskej únie, ktorého cieľom je pomôcť ľuďom v núdzi. V Žiline ho už v týchto dňoch zahájili prostredníctvom Pôdohospodárskej platobnej agentúry, ktorá potravinovú pomoc realizuje.
Už 250 obyvateľov
Nárok na bezplatné potraviny majú ľudia, ktorí ich naozaj potrebujú. „O pomoc zatiaľ požiadalo 250 občanov, ktorí spĺňajú podmienky pre potravinovú pomoc,“ informuje hovorca mesta Pavol Čorba.
Mesto plní v projekte úlohu sprostredkovateľa. Od Potravinovej banky Slovenska a Služieb božieho milosrdenstva odovzdá každému Žilinčanovi, ktorému pomoc schváli, dvadsať kilogramov hladkej múky a dvadsať kilogramov bezvaječných cestovín. Ide o jednorazovú pomoc.
Informujú včas
„O mieste a čase distribuovania základných potravín budeme občanov informovať v dostatočnom časovom predstihu. A to prostredníctvom mestského rozhlasu, v Klientskom centre mestského úradu v Žiline, na úradnej tabuli mestského úradu a taktiež na webovej stránke mesta – www.zilina.sk,“ dodáva hovorca.
Podľa Čorbu nemožno špecifikovať, pre koľkých ľudí sú potraviny naplánované. Je to v rukách Potravinovej banky Slovenska a Služieb božieho milosrdenstva. Či sa aj budúci rok zapoja, záleží najmä od ďalšej činnosti Pôdohospodárskej platobnej agentúry v tomto medzinárodnom projekte.