Gumené farebné náramky mladých lákajú k sexuálnym hrám

Deti a tínedžeri majú na pár rokov o zábavu postarané. Nosia náramky, ktoré nie sú len módnym doplnkom, ale aj vyjadrením ich sexuálnych túžob. Za ich pretrhnutie môžu žiadať aj sex! Podľa odborníka ide najmä o dobrý marketingový ťah.

Gumenné náramky majú vraj sexuálny podtón.Gumenné náramky majú vraj sexuálny podtón. (Zdroj: MICHALA STEHLÍKOVÁ)

ŽILINA. Najnovším módnym doplnkom dnešných detí a tínedžerov sú úzke gumené farebné náramky. Aj keď na prvý pohľad vyzerajú nevinne, ich nosenie skrýva v sebe oveľa hlbší až perverzný význam. Ak si na ruku natiahnete oran-žový náramok, túžite po bozkoch, ak čierny, chcete pohlavný styk. Vaše túžby vám však môže splniť len ten, kto vám náramok na ruke pretrhne.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nevinné náramky

Coolové sexuálne náramky, ako ich deti medzi sebou nazývajú, sa po prvýkrát objavili na zápästí amerického cyklistu Lancea Armstronga, ktorý ich nosením bojoval proti rakovine semenníkov. Sám totiž túto zákernú chorobu prekonal a nosením žltých gumených náramkov vyjadroval spolupatričnosť všetkým ľuďom s podobným osudom. To ani netušil, že sa z jeho nevinných náramkov časom stanú doplnky so sexuálnym podtónom.

SkryťVypnúť reklamu

K informácii, kto a podľa čo ho pridelil náramkom perverzný význam, je ťažké dopátrať sa. Po prvýkrát sa však škandál s ich sexuálnym podtónom začal pretriasať pred rokom v Brazílii. Keď kvôli nim znásilnili 13 – ročné dievča, brazílska vláda sa rozhodla nosenie náramkov v škole zakázať.


Z amerického kontinentu sa „zakázaný hit“ rýchlo dostal aj do Európy. Módnemu ošiaľu najprv podľahli deti z Veľkej Británie. Neskôr aj tínedžeri z ďalších krajín európskeho kontinentu. V týchto dňoch vrcholí táto sexuálna hra aj u nás. Kúpiť si ich môžete za niekoľko centov v ktoromkoľvek obchode s bižutériou a módnymi doplnkami. Len pozor, v tých dňoch idú na dračku.

„Ako odzneli správy z médií, že sa tieto náramky spájajú s telesnými túžbami, okamžite sa začali predávať.
A to sú už na trhu v obehu tri roky," potvrdil jeden zo žilinských predajcov.

SkryťVypnúť reklamu

Vedia i nevedia

To, že sa nosia, nám potvrdili aj oslovené deti zo žilinských základných škôl. Našťastie však máloktoré z nich, najmä z mladších ročníkov, poznajú ich skutočný význam. „Neviem, čo tieto náramky znamenajú, ale mne sa páčia, tak ich nosím,“ povedala piatačka Natália. Rovnaký názor mala aj jej spolužiačka Mirka, ktorá sa nám priznala, že nosí náramky len preto, lebo sa jej hodia k oblečeniu.


Iné to už bolo v prípade starších žiakov. Tí o ich sexuálnom význame dávno vedia. Dočítali sa o tom na internete. „Viem presne, čo náramky znamenajú. Žltý náramok znamená objatie, oranžový bozk, fialový bozk opačnému pohlaviu... Už sa aj stalo, že mi spolužiak nejaký pretrhol, ale nikdy nič nebolo,“ zdôveruje sa deviatačka Lucia. Ako sama potvrdila, každý z jej spolužiakov pozná význam náramkov. Z rúk si ich však strhávajú preto, aby si urobili zle. Nie preto, aby žiadali sexuálnu službu.

SkryťVypnúť reklamu

Ťah obchodníkov

Aj keď sa niektorí rodičia vďaka náramkom obávajú o zdravie svojho dieťaťa, odborníci nebijú na poplach. Podľa nich má každá generácia tínedžerov svojsky spôsob, akým si vyjadrujú svoje sexuálne túžby.

„Podľa mňa ide o dobre premyslený marketingový ťah. Náramky sú len kúsky lacného plastu, ktoré za nič nemôžu. Problém je však vo význame, ktorý nejakí pohotoví obchodníci týmto náramkom pridelili,“ konštatuje Tomáš Ďuroška, psychológ a manažér konzultačno – vzdelávacej firmy.

Psychológ odporúča, aby sa rodičia s deťmi rozprávali o zmysle jednotlivých farieb a upozorňovali ich na možné dôsledky tejto hry. „Určite by bolo dobré, aby sa s dospievajúcimi o tejto veci komunikovalo. Treba im vysvetliť v čom spočíva riziko a kde je hranica hry a reality. Tiež by mohlo byť riešenie v zmene pravidiel tejto hry. To znamená, že náramkom dáme iný význam, nejaký nesexuálny, ale pritom dosť zaujímavý. Takto by dokonca mohla získať rozmer nejakej peknej, tvorivej, sociálno - poznávacej hry. Toto je však samozrejme náročnejší proces. V každom prípade netreba podceňovať riziká a hlavne vo výchovne problémovej časti mládeže, treba v tomto smere zapracovať na prevencii,“ odporúča Ďuroška.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Žilina

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Čo bude toto leto in?
  2. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 119
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 792
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 161
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 3 923
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 223
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 057
  7. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 3 048
  8. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 030
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu