Ďalšia prehra futbalistov Žiliny

Ďalšia prehra futbalistov Žiliny. V 29. kole podľahli na ihrisku Trnavy.

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:0 (1:0)
Gól: 40. Koro Kone, ŽK: 66. Ciprys - 31. Gergel, 34. Šourek, 82. Zošák, 88. Patrik Mráz, rozhodovali: Pavlík - D. Hrčka, Kubica, 1242 divákov

Zostavy:
Trnava: Raška - Machovec, Diallo, Gross, Ciprys - J. Petráš, P. Čarnota, M. Kaščák - Koro Kone, Wellington (90.
Kaprálik), Bicák (59. Bernáth)
Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Ľ. Guldan, Šourek - T. Majtán, Zošák, Gergel (46. Lietava), Patrik Mráz - Pich (60. S. Angelovič), M. Ceesay (76. Fótyik)

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Magnetom 29. kola bol zaujímavý súboj tabuľkových susedov štvrtých "spartakovcov" a tretieho úradujúceho majstra spod Dubňa, ktorí bojovali o pohárové miestenky. Na hre domácich bola vidieť sympatická neutíchajúca aktivita, ale žilinská obrana stála na pevných nohách, čo znamená, že gólman Krnáč nemal veľa práce. Prvú "propagačnú" strelu medzi žrde trnavskej bránky vyslal Ceesay, no Raška ju v pohode zlikvidoval. O štyri minúty na druhej strane zasa Diallov strelecky pokus z hranice šestnástky zastavil dobre stojaci Piaček, od ktorého sa lopta odrazila do poľa. Trnavčania v útočnom snažení opäť dobýjali bránku hostí. V 27. min hlavička Grossa po priamom kope vyprášila rukavice pozorného Krnáča. Hostia svojou taktickou hrou len dokazovali, že si chcú udržať účasť v pohárovej Európe aj v budúcej sezóne. Finálna prihrávka oboch mužstiev mala rezervy, v zakončovaní chýbal pokoj a presnosť. Radosť riedko zaplnených tribún priniesla 40. min, keď lišiacky zahraný priamy kop z 18 m Koro Kone oblúčikom poslal ponad obranný múr za chrbát prekvapeného Krnáča - 1:0.

SkryťVypnúť reklamu

Po zmene strán Žilinčania prestriedali svoje rady, prišiel ofenzívny Lietava, ale veľa vody v útoku nenamútil. V 55. min po priamom kope Mráza Trnavčania pozabudli na nabiehajúceho Piačeka, ktorý svojim pokusom len tesne minul bránku. V 64. min sa mohol blysnúť gólom striedajúci Bernáth, keď po spolupráci s Wellingtonom sám pred Krnáčom v tutovke poslal loptu vedľa pravej žrde už prekonaného Krnáča. V 80. min zostala dobrá kombinačná akcia v podaní červeno-čiernych nevyužitá. V 82. min sa v brejku ocitol Lietava, ale jeho strelecky pokus Raška zlikvidoval. V 84. min Petráš potiahol loptu, nekoncentrovaná žilinská obrana otvorila príliš veľké dvierka, ale Wellington vo výbornej šanci neprekonal Krnáča.

Hlasy:
Peter Zelenský (tréner Trnavy): "Verím, že v Trnave ľudia na futbal chodiť budú, pretože ho majú radi. Je to len na hráčoch, aký futbal ponúknu. Momentálne je trnavský fanúšik stále urazený. Je to na nich. Naša hra dnes s majstrom zodpovedala snaživému výkonu a Žilinu sme zaslúžene jediným gólom

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Dostávame sa do situácie, keď mužstvo stráca svoju tvár. Tento náš výkon na trnavskom trávniku bol absolútne najslabší, odkedy som v Žiline. Naša šanca ešte dosiahnuť úspech v aktuálnom ročníku je víťazstvo vo finále Slovenského pohára. Tento zápas bol z našej strany vysoko podpriemerný Trnava vyhrala zaslúžene."

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Žilina

Komerčné články

  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  8. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  1. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  6. Kam smerujú peniaze bohatých?
  7. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 6 920
  2. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 6 832
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 114
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 6 089
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 232
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 780
  7. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 619
  8. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 2 188
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žilina - aktuálne správy

Spadol na neho konár.


Fedor Blaščák hovorí o vandalizme.


17
Budova na Hviezdoslavovej ulici prejde obnovou.

Pobočka pošty v nej funguje ďalej.


Vlaková patrola ZSSK na Rušňoparáde 2025.

Spoločné rodinné výlety, detská fantázia rozbehnutá na plné obrátky a zážitky, na ktoré sa nezabúda.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu