Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Žilina po výbornom výkone nedala Nitre šancu

Vo štvrtom zápase semifinále play off basketbalovej extraligy medzi Žilinou a Nitrou mohli o postupe rozhodnúť hostia. Domáci Váhostav-SK im to však výborným výkonom nedovolil a o postupujúcom do finále sa tak rozhodne v sobotu pod Zoborom.

Carter niekoľkokrát v zápase efektne zasmečoval.Carter niekoľkokrát v zápase efektne zasmečoval. (Zdroj: AUTOR)

Žilina – Nitra 94:80 (24:21, 26:18, 25:18, 19:23)

Rozhodovali Janáč, Ženiš a Kúkelčík, TH: 28/17 - 20/10, trojky: 9 - 6, fauly: 19 - 24, 850 divákov.
Najviac bodov: Carter 24, Hoferica 22, Závodný a McCoy 15 - Tomek 19, Votroubek 14, Moore 10.

Žilina začala druhý domáci zápas tejto série tak, ako pred týždňom, šestkami Hofericu a McCoya. Navyše ešte pridala päť bodov a na začiatku to bolo 11:0. Potom sa hra vyrovnala, Nitra pomaly sťahovala náskok a na konci prvej časti to bolo len o tri body. Domáci hnaní obecenstvom v druhej štvrtine však pokračovali v nastúpenom trende a polčas vyhrali o desať bodov.

Na začiatku tretej štvrtiny vyhrávali domáci už o 18 bodov (60:42) a po trojke Závodného dokonca o 21 bodov (65:44). Nitra bola v útlme, za päť minút dokázala dať len šesť bodov a náskok Žiliny narastal. Pred záverečnou štvrtinou boli pred hosťami popredu o 18 bodov.

Vicemajster sa však nevzdával a po koši Votroubeka to bolo na začiatku štvrtej desaťminútovky už len o deväť bodov (75:66). Záver však Nitre nevyšiel a ten sa zmenil na exhibíciu Žiliny v úžasnej atmosfére.

Ľubomír Urban , tréner Nitry: „V oboch zápasoch v Žiline sme mali podobné herné prejavy. Dosť sme dovolili domácim v prvej a druhej štvrtine, hlavne sme mali problém s doskakovaním pod našim košom. V prvom polčase rozhodli útočné doskoky súpera. To, že úspešne strieľali spoza trojkového oblúku, sa dalo predpokladať. Nebolo to len v tomto zápase, ale aj v dueli v Nitre. Žilina mala celý zápas prevahu a nedalo sa pochybovať o tom, či dnes vyhrá.“

Lukáš Hoferica, hráč Žiliny: Dnes rozhodla hlavne obrana. V Nitre sme dali veľa bodov, ale ešte viac sme dostali. Povedali sme si, že musíme zamakať v obrane a to sa nám podarilo. Mali sme dvadsaťbodový náskok a ten sa nám podarilo udržať.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Putovanie plagátmi Jana Rajlicha ml

Výstava bude prístupná verejnosti aj v novembri.

Pätnásťgólový Jakub Baranovič ťahá Hôrky za postupom

Hoci počas jesene strelil takmer polovicu gólov svojho mužstva, za ťahúňa sa nepovažuje. Vyzdvihuje snahu a bojovnosť svojich spoluhráčov a prezrádza, že v kabíne občas zaznie aj slovíčko postup.