Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Žilina po výbornom výkone nedala Nitre šancu

Vo štvrtom zápase semifinále play off basketbalovej extraligy medzi Žilinou a Nitrou mohli o postupe rozhodnúť hostia. Domáci Váhostav-SK im to však výborným výkonom nedovolil a o postupujúcom do finále sa tak rozhodne v sobotu pod Zoborom.

Carter niekoľkokrát v zápase efektne zasmečoval.Carter niekoľkokrát v zápase efektne zasmečoval. (Zdroj: AUTOR)

Žilina – Nitra 94:80 (24:21, 26:18, 25:18, 19:23)

Rozhodovali Janáč, Ženiš a Kúkelčík, TH: 28/17 - 20/10, trojky: 9 - 6, fauly: 19 - 24, 850 divákov.
Najviac bodov: Carter 24, Hoferica 22, Závodný a McCoy 15 - Tomek 19, Votroubek 14, Moore 10.

Žilina začala druhý domáci zápas tejto série tak, ako pred týždňom, šestkami Hofericu a McCoya. Navyše ešte pridala päť bodov a na začiatku to bolo 11:0. Potom sa hra vyrovnala, Nitra pomaly sťahovala náskok a na konci prvej časti to bolo len o tri body. Domáci hnaní obecenstvom v druhej štvrtine však pokračovali v nastúpenom trende a polčas vyhrali o desať bodov.

Na začiatku tretej štvrtiny vyhrávali domáci už o 18 bodov (60:42) a po trojke Závodného dokonca o 21 bodov (65:44). Nitra bola v útlme, za päť minút dokázala dať len šesť bodov a náskok Žiliny narastal. Pred záverečnou štvrtinou boli pred hosťami popredu o 18 bodov.

Vicemajster sa však nevzdával a po koši Votroubeka to bolo na začiatku štvrtej desaťminútovky už len o deväť bodov (75:66). Záver však Nitre nevyšiel a ten sa zmenil na exhibíciu Žiliny v úžasnej atmosfére.

Ľubomír Urban , tréner Nitry: „V oboch zápasoch v Žiline sme mali podobné herné prejavy. Dosť sme dovolili domácim v prvej a druhej štvrtine, hlavne sme mali problém s doskakovaním pod našim košom. V prvom polčase rozhodli útočné doskoky súpera. To, že úspešne strieľali spoza trojkového oblúku, sa dalo predpokladať. Nebolo to len v tomto zápase, ale aj v dueli v Nitre. Žilina mala celý zápas prevahu a nedalo sa pochybovať o tom, či dnes vyhrá.“

Lukáš Hoferica, hráč Žiliny: Dnes rozhodla hlavne obrana. V Nitre sme dali veľa bodov, ale ešte viac sme dostali. Povedali sme si, že musíme zamakať v obrane a to sa nám podarilo. Mali sme dvadsaťbodový náskok a ten sa nám podarilo udržať.