Majster v Žiline prekvapenie nepripustil

V 48. kole hokejovej extraligy hostili žilinskí vlci majstrovské Košice.

Petr Vala v súboji s Radkom Deylom.Petr Vala v súboji s Radkom Deylom. (Zdroj: SITA)

Žilina - Košice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2
Góly: 26. Valášek (Drevenák, Dlouhý) - 11. Homer (J. Tabaček, Dravecký), 12. Michal Grman (Andrašovský), 56.
Andrašovský (J. Tabaček, Michel Miklík), 58. Andrašovský (Kristek)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Rovenský, V. Snášel, 1236 divákov

Zostavy:
Žilina: M. Laco - Krčula, Dlouhý, Ftorek, Heš, Grill, Milovanovič - Stupka, Hreus, M. Kokavec - V. Nemec, I.
Rataj, Vala - Petruška, T. Troliga, Horský - Drevenák, Valášek, Hajnik
Košice: J. Hudáček - Homer, J. Tabaček, Deyl, M. Šterbák, Šeda, Michal Grman - Andrašovský, Kristek, Michel Miklík - P. Bartoš, S. Gron, Dravecký - Huba, Jenčík, Fabuš - M. Baláž, Martin Frolík, Gmitter

Úvodná tretina bola v réžii hostí. Síce im nevyšla úvodná presilovka pri vylúčení domáceho Heša, ale vynahradili si to pri druhej, keď bol vylúčený Valášek a obranca Michal Grman strelou od modrej čiary prvýkrát prekonal domáceho Mareka Laca. V 12. min bol v dobrom úniku Vala, mieril však len do betónov Hudáčka. Potvrdilo sa nedáš - dostaneš a z protiútoku obranca Košíc Grman po sedemdesiatich šiestich sekundách zvýšil náskok Košíc na 2:0.

V druhej tretine domáci viac ožili. Početnú prevahu pri vylúčení kapitána Košíc Bartoša síce domáci nevyužili, ale v 26. min spoluprácu štvrtého útoku po osi Dlouhý, Drevenák, Valášek zakončoval strelou pod žŕdku posledný menovaný, pre ktorého to bol premiérový gól v tejto sezóne. V 32. min mal na hokejke vyrovnanie domáci kapitán Hreus, ale Hudáček bol proti. V závere tretiny strely Gmittera, Michela Miklíka a Kristeka mohli znamenať vedenie Košíc o dva góly, ale stav sa nemenil rovnako ako aj po domácej šanci, keď Dlouhého
prihrávku Hreus nestačil zasunúť za Hudáčkov chrbát.

V poslednej tretine hrali Košičania to, čo potrebovali. V prvej desaťminútovke sa neujali dobré strelecké príležitostí hosťujúceho Grona na jednej strane a Valu na druhej strane. Žilinčania mohli vyrovnať pri početnej prevahe v polovici tretiny, ale vylúčenie Šedu nezužitkovali. V 53. min hosťujúci Jenčík len nastrelil Laca. Definitívne víťazstvo pre úradujúceho majstra zabezpečil dvoma gólmi Andrašovský, keď najskôr pri vylúčení Kokavca mieril na domácu bránku a puk možno aj s prispením domáceho gólmana skončil za čiarou. V 58. min strelil ten istý hráč svoj druhý gól a spečatil tak šieste víťazstvo Košíc v tejto sezóne nad Žilinou.

Hlasy:
Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "V prvej tretineKošice hrali dobre aj kombinačne, korčuľovali a nepúšťali
nás do šancí. V druhej tretine súper trocha poľavil, my sme začali lepšie kombinovať, vytvorili sme si šance. Nechcem to už však opakovať ako párkrát predtým, že z vytvorených príležitostí nedáme gól, častokrát aj šťastie nie je na našej strane. V tretej tretine nás súper už nepustil k ničomu, zvýšil svoj náskok, naopak, my už sme nedali ani jeden gól a bez tých sa vyhrávať nedá."

Pavol Zubek (asistent trénera Košíc): "Začiatok zápasu nám vyšiel dobre, išli sme do vedenia, darila sa nám kombinácia a strelili sme úvodné dva góly. Začiatok druhej tretiny sme mali trochu horší. Doplatili sme na vylúčenia a súper strelil kontaktný gól. Žilinčania viac otvorili hru, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Do poslednej tretiny sme nastúpili koncentrovane a snahu domácich sa nám podarilo odraziť. V závere sme strelili dva pekné góly a po celkom dobrom výkone sme zaslúžene zvíťazili."