Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky

Žilina po skvelom finiši pokorila Zvolen

Žilinskí hokejisti privítali v zápase 15. kola Slovnaft extraligy na svojom ľade Zvolen. Po skvelom finiši v tretej tretine si pripísali na svoje konto tri body.

Václav Stupka excelentne premieňa trestné strieľanie, Žilina vyrovnáva proti Zvolenu na 3:3.Václav Stupka excelentne premieňa trestné strieľanie, Žilina vyrovnáva proti Zvolenu na 3:3. (Zdroj: AUTOR)

Žilina - Zvolen 6:3 (1:0, 2:3, 3:0)

Góly: 16. Kokavec (Palovčík, Dlouhý), 30. Kokavec (Devečka), 40. Stupka (sn), 42. Horský (Devečka, Drevenák), 46. Hreus (Nemec), 47. Krčula (Nemec, Kokavec) - 27. Baláž (Otčenáš, Leskovjansky), 34. Baláž (Otčenáš), 36. Jurík (Škoda).

Rozhodovali Rudý - M. Novák, Stano, 1084 divákov.

Vylúčení 3:6 na 2 min.

Presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Žilina: Laco - Milovanovič, Dlouhý, Devečka, Rúfus, Krčula, Ďurkech, Kolarz, Šeliga - Petruška, Palovčík, Kokavec - Drevenák, Horský, Smotrila - Nemec, Hreus (C), Stupka - Hájnik, Kubiš, Valášek.

Zvolen: Kristín (30. Škrečko) - Čierny (C), Ďaloga, Valach, Juraško, Vosátko, Hranáč, Zuzin, Hraško - Chovan, Pucher, Barinka - Kovář, Marek Haščák, Faith - Marcinek, Jurík, Škoda - Leskovjansky, Otčenáš, Baláž.

Hneď v prvých sekundách vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára strelou od modrej Milovanovič. V 4. minúte mohol otvoriť skóre Faith, ale jeho strelu do odkrytej bránky Laco bravúrne zlikvidoval. Hosťom nepomohla ku gólu ani viac ako minútová presilovka o dvoch hráčov.

A tak sa radovali Žilinčania. Po strele Dlouhého, ktorú Palovčík tečoval a Kristín vyrazil, sa k puku dostal Kokavec a pre jedného z najproduktívnejších hráčov celej ligy už nebol problém skórovať do prázdnej bránky.

Zvolen odpovedal po krásnej akcii štvrtého útoku, ktorý vyšachoval obranu vlkov a Baláž sa z ideálnej pozície spomedzi kruhov nemýlil.

Do vedenia však opäť išla Žilina, keď jej tretiu presilovku využil prekvapujúcou strelou od modrej Kokavec, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Po tomto góle sa brankár hostí Kristín nechal vystriedať Škrečkom.

Zvolen však dokázal onedlho odpovedať, keď sa po strele do horného rohu druhýkrát v zápase radoval Baláž. Ba čo viac, hostia išli zásluhou Juríka prvýkrát do vedenia.

V poslednej minúte druhej časti mal po trme - vrme pred bránou Zvolena a úmyselnom zaľahnutí puku Leskovjanskym MsHK výhodu trestného strieľania, ktoré Stupka nekompromisne premenil.

Začiatok tretej tretiny vyšiel výborne vlkom. Po peknej akcii Horského s Drevenákom strieľal Devečka a prvý menovaný usmernil puk za chrbát bezmocného Škrečka. A navyše domáci využili druhýkrát v dueli presilovku, keď sa radoval kapitán Hreus. Skvelé predstavenie domácich pokračovalo ďalej, po prihrávke Nemca nebolo pre Krčulu problémom vsietiť do odkrytej bránky.

Zvolen sa v závere už na obrat nezmohol a tak si Žilinčania po výhre v Nitre pripísali na svoje konto ďalšie body.

1. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  2. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  3. Čo som sa naučila o mužskom holení a o mužoch
  4. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
  5. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  6. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  7. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  8. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  6. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
  7. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  10. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí 4 554

V poslednom vzájomnom meraní síl zvíťazili belasí pod Dubňom 3:2.

Jediný raz vyhrali žltozelení Slovenský pohár pred deviatimi rokmi.

28m
Pilotný projekt Biojazda.sk testuje ekologický pohon kamióna na 100 % bionaftu.

Na cesty vyrazil kamión, ktorý sľubuje zníženie emisií „zo stovky na nulu v sekunde“.

5 h

Majiteľ budovy ich chce nahradiť.

V dnešnej časti videopodcastu sa dozviete aj to, že Karolína Schmiedlová na turnaji WTA zvíťazila nad bývalou svetovou jednotkou a Sagan ovládol etapu na Gire.