Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

Oloympique Marseille remizoval v Saint Étienne.

V sobotňajšom zápase 8. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 sa hráči Olympique Marseille, súpera MŠK Žilina v F-skupine Ligy majstrov 2010/2011, museli uspokojiť s remízou 1:1 na trávniku lídra tabuľky AS St. Étienne.

Zverenci Didiera Deschampsa od 27. minúty viedli, keď ľavčkou konečne strelecky zabral nováčik v tíme André-Pierre Gignac (v lete prišiel z Toulouse), ale väčšinu z 35 003 divákov na Stade Geoffroy-Guichard rozjasal v 59. min Laurent Batlles. Domácich, ktorý pred týmto ročníkom naposledy boli na čele súťaže v roku 1982, môžu pred asociačnou prestávkou ešte zosadiť z čela priebežného poradia Rennes alebo Toulouse (v nedeľu ich čaká vzájomný súboj), Marseille figuruje na 6. priečke s 5-bodovým odstupom, po nevydarenom vstupe ťahá v
lige šnúru šiestich zápasov bez prehry. Marseille dalo v sobotu gól za značne kurióznych okolností, keď sa k prihrávajúcemu Luchovi Gonzálezovi dostala lopta po tom, ako zasiahla rozhodcu Stéphaneho Brého. O štyri minúty neskôr Mathieu Valbuena trafil brvno. V závere už za stavu 1:1 ratoval pred Gignacom i Charlesom Kaborém brankár domácich Jeremie Janot.

Na druhej strane sa Steve Mandanda vyznamenal proti Blaisovi Matuidimu, ktorý predtým v 59. min z ľavého krídla po vysunutí od najlepšieho kanoniera Ligue 1 Dimitriho Payeta (čerstvo má premiérovú pozvánku do reprezentácie) vyzval ku gólovému voleju Batllesa. "Som síce spokojný, že som dnes otvoril skóre a zároveň celkovo aj môj účet u nového zamestnávateľa, ale bol by som oveľa radšej, ak by to bol aj gól rozhodujúci o troch bodoch. Pociťujem teda trochu sklamanie, neradno však zabúdať, že aj jeden bod z trávnika súpera má svoju hodnotu," upozornil Gignac v interview pre televízny kanál
Olympique.

"Musíme popracovať na detailoch, ktoré viedli ku gólu v našej sieti. Túžili sme po víťazstve, aby sme sa ešte
viac priblížili k vrcholu tabuľky, lenže St. Étienne hrá v tomto ročníku naozaj dobre a nebolo to pre nás jednoduché. Aj bod teda má svoju cenu," uznal gólman Mandanda.

Novinkou z kádra Marseille je svalové zranenie Brandaa, ktorý necestoval na sobotňajší duel a bude sa liečiť
približne 10 dní. Ani po reprezentačnej prestávke teda nemusí byť v polovici októbra hneď k dispozícii.
Desaťnásobní šampióni krajiny "Les Verts" zo St. Étienne nastupovali po sérii štyroch triumfov, najčerstvejšie
úspechu 1:0 na horúcej pôde Lyonu, ale Marseille ich dokázalo udržať pri zemi. Olympique sa po asociačnej prestávke rozcvičí v sobotu 16. októbra doma proti Nancy, o tri dni neskôr privíta na Stade Vélodrome Žilinčanov v dueli dvoch tímov, ktoré v tohtosezónnej LM zatiaľ majú zhodne bilanciu 0-0-2. Pod Dubňom sa obe mužstvá stretnú v 4. kole skupinovej fázy 3. novembra.

AS St. Étienne - Olympique Marseille 1:1 (0:1)

Góly: 59. Batlles - 27. Gignac, 35 003 divákov
Zostava Marseille: Mandanda - Azpilicueta, Mbia, Heinze, Taiwo - É. Cissé (90. Vito Hilton) - Valbuena (64. Rémy), Lucho González (74. Kaboré), Benoit Cheyrou, A. Ayew - Gignac.

1. Vlastný zlatý poklad môže byť dobrou ochranou pred infláciou
  2. Jar je vo vzduchu. Alergie tiež
  3. Poznáme finalistov Office roka 2020
  4. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
  5. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
  6. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
  7. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  8. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  9. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
  10. Prešovská spoločnosť MAXECO sa presadila na medzinárodnom trhu
  1. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  2. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
  3. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  4. Goji: bobule šťastia pomáhajú proti depresii
  5. Poznáme finalistov Office roka 2020
  6. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?

5 h

Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

13 h

Vlci hrali výborne počas celého stretnutia.

12. apr

Diskusiu vysielame v stredu 14. apríla od 10. hodiny.

9. apr

Obávame sa, že nám to trochu skomplikuje život, veď na poštu sme tu mnohí zvyknutí roky. Stačilo nasadnúť na bicykel a za pár minút ste všetko vybavili," povedala Ľubica Bartošová z Blažoviec.