Nedeľa, 26. marec, 2023 | Meniny má Emanuel

Žilinčania dnes odletia do Prahy, všetci sú zdraví

Žilinčania dnes odcestujú do Prahy, kde ich zajtra čaká zápas so Spartou o Ligu majstrov. Všetci sa tešia.

Rýchly Cessay by mohol byť hlavným útočným tromfom MŠK proti Sparte, ako tomu bolo proti Litexu Loveč.Rýchly Cessay by mohol byť hlavným útočným tromfom MŠK proti Sparte, ako tomu bolo proti Litexu Loveč. (Zdroj: TASR)

ŽILINA. Futbalisti úradujúceho slovenského ligového šampióna MŠK Žilina majú pred sebou už len poslednú prekážku pred vstupom do lukratívnej hlavnej súťaže Ligy majstrov 2010/2011. V play-off (4. predkole) musia zverenci trénera Pavla Hapala zvládnuť pikantnú konfrontáciu s českým majstrom AC Sparta Praha, ak sa chcú tešiť na prestížne súboje v základnej skupine európskeho pohára číslo jeden.

Prvý zápas je na programe v utorok 17. augusta od 20.45 h na trávniku Generali Areny v Prahe na Letnej, odveta sa potom uskutoční v stredu 25. augusta v rovnakom čase na štadióne pod Dubňom v Žiline. Utorňajší duel bude pod taktovkou známeho anglického arbitra Martina Atkinsona. Zdolaný z tohto merania síl sa dostane do hlavnej súťaže Európskej ligy UEFA 2010/2011.

Miernym favoritom prestížneho dvojzápasu je 11-násobný český ligový šampión, no 5-násobný slovenský majster rozhodne nie je bez šance. Oba vzájomné duely budú mať o tom väčší náboj, že v jednom aj druhom kádri či realizačnom tíme sa nachádza viacero legionárov zo SR aj ČR. Žilinčania sa môžu stať po 1. FC Košice (1997/1998) a Artmedii Petržalka 2005/2006) tretím klubom spod Tatier v skupinovej fáze najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže.

Sparta sa naposledy predstavila v hlavnej súťaži LM v roku 2006. Už prvý zápas v českej metropole môže veľa naznačiť. Domáci sa budú musieť zaobísť bez troch potrestaných členov základného kádra, trénerovi Jozefovi Chovancovi budú chýbať opory Libor Sionko, Bony Wilfried a Marek Matějovský. Prví dvaja menovaní si musia odpykať jednozápasový trest a v odvete v Žiline už budú môcť nastúpiť. Matějovský dostal od disciplinárnej komisie Európskej futbalovej únie (UEFA) dištanc na tri stretnutia, a preto s ním "rudí" nemôžu počítať ani na duel pod Dubňom.

"Až samotný zápas ukáže, či je to výhoda alebo nevýhoda. Samozrejme, že pre Spartu sú to kľúčoví hráči, ale na druhej strane majú aj dosť široký káder. Dajú tam iných futbalistov, ktorí sa budú chcieť ukázať a predviesť kvalitný výkon," povedal v rozhovore pre agentúru SITA hlavný kouč "šošonov" Pavel Hapal.

Žilinčania sa do Prahy presunú v pondelok popoludní z Hričova, večer od 19.30 h potom absolvujú klasickú predzápasovú tréningovú jednotku na trávnik Generali Areny. "Všetci hráči okrem dlhodobo zranených sú zdravotne v poriadku a pripravení na zápas. Nielen ja, ale všetci členovia nášho tímu sa už na utorňajší súboj veľmi tešíme. Takéto stretnutia sú vždy špecifické, určite bude výborná atmosféra," vyhlásil Pavel Hapal a pokračoval: "Na ihrisku, na akom sa nehráva každý deň, chceme dosiahnuť prijateľný výsledok. Spokojný budem, ako sa zápas skončí tak, že budeme mať pred odvetou reálnu šancu na postup. Pohárová matematika je jasná, určite budeme chcieť streliť aj nejaký gól, ktorý by nám v konečnom účtovaní veľmi pomohol."

Kouč Žiliny má už viac-menej jasno o základnej zostave, v hlave už rieši maximálne jeden otáznik. Pozitívom pre žilinských fanúšikov, ktorých by malo do Prahy pricestovať asi tisíc, je návrat defenzívneho univerzála Mária Pečalku do zostavy MŠK po problémoch s chrbtom. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie odohral celý duel víkendového 5. kola Corgoň ligy na ihrisku MFK Ružomberok (1:1) a k dispozícii bude aj na súboj na Letnej.

"Nálada v mužstve je dobrá, všetci sa už veľmi tešíme. Horšie to bude azda len tesne pred zápasom, keď sa začne stupňovať nervozita," povedal pre SITA Pečalka. Hoci bolesti v chrbte ho ešte neopustili úplne, duely so Spartou si rozhodne nechce nechať ujsť. "Teší ma, že už môžem trénovať naplno, aj keď chrbát ešte cítim. Verím však, že v utorok budem pripravený."

A s akým cieľom vybehne on a jeho spoluhráči na trávniku Sparty? "Neprehrať. Chceme, aby sme mohli v odvete zabojovať o postup. Radi by sme dosiahli taký výsledok, ktorý priláka ľudí do hľadiska na náš domáci súboj," dodal Mário Pečalka.

Pražský tím si svoj ligový duel predohral už v piatok a v Příbrame vyhral 1:0 napriek tomu, že dohrával bez vylúčeného Kladrubského. V zostave "rudých" opäť odohral celý duel slovenský reprezentant Juraj Kucka, pre ktorého budú súboje so Žilinou špecifické. "Som presvedčený, že doma aj vonku to budú kvalitné stretnutia. Nám síce budú v prvom meraní síl chýbať traja hráči, ale aj tak to musíme a chceme zvládnuť.

Oba tímy majú veľkú šancu dostať sa do Ligy majstrov a určite urobia všetko pre to, aby uspeli. Pre mňa osobne je to obrovská motivácia, keďže v Lige šampiónov som ešte nechcel," vyhlásil stredopoliar českého mužstva. Okrem neho by sa pri neúčasti spomenutých vykartovaných hráčov mohli do základu Sparty dostať aj jeho krajania Igor Žofčák a Miloš Lačný.

Prvý zápas play-off (4. predkola) Ligy majstrov 2010/2011: 20.45 h SELČ: AC Sparta Praha - MŠK Žilina, rozhoduje: Martin Atkinson (Angl.), odveta je na programe v stredu 25. augusta od 20.45 h na štadióne pod Dubňom v Žiline.

PREDPOKLADANÉ ZOSTAVY

SPARTA: J. Blažek - Kladrubský, Řepka, Brabec, Pamič - Hoheneder - Žofčák, Vachoušek, Kucka, V. Kadlec - Lačný

MŠK: Dúbravka - S. Angelovič, Piaček, Pečalka, Leitner - Rilke, Zošák, Jež, Bello, Majtán - Ceesay

(SITA)

Najčítanejšie na My Žilina

Inzercia - Tlačové správy

  1. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
  2. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
  3. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
  4. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
  5. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
  6. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
  7. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
  8. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
  1. Domáca verzia známych keksov vám zachutí na prvé zahryznutie
  2. Sodastream sa mení
  3. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
  4. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
  5. Marec, poberaj sa, starec - do dôchodku na úrovni
  6. Už 110 rokov súčasťou každej domácnosti. ALPA oslavuje jubileum
  7. Lekárka z Ameriky: Kvalita medicíny v Šaci na mňa zapôsobila
  8. Výšku finančných darov zvolili zákazníci Tesca vo Zvolene
  1. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 8 433
  2. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 5 076
  3. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá 4 480
  4. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 4 370
  5. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 3 515
  6. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 3 351
  7. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 688
  8. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 2 561

Blogy SME

  1. Samuel Ivančák: Hammelova rozprávka pre deti aj dospelých má 50 rokov
  2. Radovan Čipka: O dyskách trochu odborne I: Dyslexia
  3. Ján Valchár: Tak teda dobre, vy otravy
  4. Anna Miľanová: Svetový deň vody - nech je radšej každý deň...
  5. Štefan Vidlár: Manky doba
  6. Ján Škerko: Richard Sulík nie je len povalač vlád, ale najnovšie aj podrazák
  7. Rastislav Puchala: Táto republika je v háji
  8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien
  1. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 9 021
  2. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 685
  3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 5 299
  4. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 4 711
  5. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 3 833
  6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 372
  7. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia 3 124
  8. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 110
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
  3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
  4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
  5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
  7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
  8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žilina - aktuálne správy

Komentár k zápasu 19. kola III. ligy Západ.


10 h

Kompletná zmena systému dopravy by mala byť ukončená do 20. mája.


TASR 12 h
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


13 h

Pri cielenom hľadaní nálezov môže čakať trest, pri náhodnom odmena.


24. mar

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

  1. Samuel Ivančák: Hammelova rozprávka pre deti aj dospelých má 50 rokov
  2. Radovan Čipka: O dyskách trochu odborne I: Dyslexia
  3. Ján Valchár: Tak teda dobre, vy otravy
  4. Anna Miľanová: Svetový deň vody - nech je radšej každý deň...
  5. Štefan Vidlár: Manky doba
  6. Ján Škerko: Richard Sulík nie je len povalač vlád, ale najnovšie aj podrazák
  7. Rastislav Puchala: Táto republika je v háji
  8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien
  1. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 9 021
  2. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 685
  3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 5 299
  4. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 4 711
  5. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 3 833
  6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 372
  7. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia 3 124
  8. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 110
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
  3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
  4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
  5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
  7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
  8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu