ŽILINA. Liga proti rakovine, pobočka Žilina, ktorá sídli na Oddelení klinickej a radiačnej onkológia vo FNsP v Žiline organizuje zbierku pre onkologických pacientov, známu pod názvom Deň narcisov, už po 14-krát. Ide o celoslovenskú akciu a organizuje sa len raz ročne. Liga proti rakovine neorganizuje žiadne iné zbierky počas roka. „Finančnými príspevkami pomáhate chorým ľuďom s rakovinou. Financie sú určené na psychickú, sociálnu pomoc, podporu prevencie, ako aj rekondičné pobyty pre našich pacientov," hovorí Gabriela Tvrdá, tajomníčka pobočky LPR.
„Táto téma sa bytostne dotýka každého z nás, pretože opakovane každý rok zaznamenávame nárast pacientov na našom pracovisku," dodáva Tvrdá. Čím ďalej, tým viac sa nádorové ochorenie vyskytuje u mladých vekových kategórií. Výnimkou nie sú ani mladí ľudia, ktorým aj takto vďaka finančnej pomoci môžu pomáhať žiť plnohodnotný život.
Ak máte záujem prispieť v tento deň malou a dobrovoľnou finančnou sumou, odmenou bude žltý narcis, ako symbol tohto dňa. Prispieť môžete aj na účet LPR, pobočka Žilina VUB č.u. 68133432/0200.
Autor: kk