Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Piešťany vyhrali nad Žilinou, ale prehrávajú v sérii 1:3

Hokejisti Piešťan vyhrali prvý zápas v sérii so Žilinou. V samostatných nájazdoch rozhodol Baran.

PIEŠŤANY. Do prvej tretiny vstúpila Žilina aktívnejšie a už v úvode sa dostala do vedenia po strele Krajčiho. Piešťanci však nechceli zaostať a v polovici tretiny "pridali plyn" a zatlačili súpera. Žilina len bránila, za čo prišiel gólový trest z hokejky Konečného. No posledné slovo v prvom dejstve patrilo v 19. min opäť hosťom, ktorí išli do šatne za priaznivého stavu 2:1.

V druhej tretine boli síce aktívnejší Piešťanci no v plynulej a rýchlej hre takmer bez faulov, ale dobrý výkon brankárov a nepresná muška strelcov mali za následok, že stav sa v druhej tretine nemenil.

Tretia tretina začala opatrne, ani jedno mužstvo zbytočne neriskovalo. V 45. min inkasovala Žilina napriek protestom dvojminútový trest za veľa hráčov na ľade a následnú presilovku Piešťanci Kalafútom využili a vyrovnali na 2:2. Po tomto góle Piešťany ožili, aj Žilina sa ale snažila útočiť.

V záverečnej desaťminútovke riadneho hracieho času hrali hostia dve presilovky, ale Tománek v domácej bránke čaroval. V závere stretnutia sa obe mužstvá snažili rozhodnúť, no gól nepadol a zápas sa posunul do predĺženia.

V 4. min predĺženia brankár Tomek bravúrnym zákrokom zmaril šancu žilinských útočníkov a vzápätí sa rovnako blysol na opačnej strane brankár domácich Lipovský. Počas predĺženia mali miernu prevahu hostia, no víťazný gól nepadol. Zápas rozhodol až v samostatných nájazdoch domáci Baran a séria sa ešte raz sťahuje do Žiliny.

ŠHK 37 Piešťany - MsHK Garmin Žilina 3:2 po samost. nájazdoch (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0) - stav série: 1:3

Hokej - Baráž o extraligu - štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

Góly: 14. Konečný (M. Baran, M. Chrenko), 47. Kalafút (M. Peško, Učeň), rozhod. sam. nájazd M. Baran - 2. Krajči (Vala), 19. Vala (Krajči, Palovčík)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Valachovič - Valach, Gašparík, 958 divákov

Piešťany: Tomek - Filip, Bučka, Krčula, Škápik, A. Kolník, K. Grman, Vrána, Kalafút - Konečný, M. Baran, M. Chrenko - Chylo, R. Kolník, Pupák - Rosa, M. Peško, Učeň - Mikušovič, Blaško, L. Mucha

Žilina: Lipovský - Bobček, Hriňa, Rúfus, Nádašdi, Turoň, Škuta, Hajnik - V. Nemec, Koložváry, M. Kokavec - Krajči, Palovčík, Vala - Kropáč, Hreus, M. Gálik - Drevenák, Pleva, Škoda

Autor clanku

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Išli sme do zápasu s tým, že nemáme čo stratiť. Žilina mala z hry viac v prvej tretine. Celý zápas naši chlapci bojovali a v samostatných nájazdoch sa šťastie priklonilo na našu stranu. Pozeráme sa na najbližší zápas, ktorý určite chceme vyhrať, ale zatiaľ neuvažujeme o výhre v celej sérii."

Anton Tomko (tréner Žiliny): "Piešťany zabojovali, dokázali nás potrápiť a ukázali viac srdca. Naši chlapci sa nevedeli odlepiť, nevedeli sme dať ďalší gól. Možno keby sa to podarilo, zápas by sa vyvíjal inak. Od druhej tretiny akoby naši hráči stratili záujem a podcenenie určitých herných situácií nám neprospelo. Vďaka brankárovi Tomekovi Piešťany vyhrali. Ukázali, že sú dobrý kolektív. Musíme vložiť viac srdca do hry. Na ďalší zápas sa dobre pripravíme."