Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Žilina v baráži opäť úspešne

Po druhom zápase je stav série 2:0 pre žilinských vlkov.

Druhý zápas baráže o postup do Slovnaft extraligy medzi MsHK Garmin Žilina a ŠHK 37 Piešťany. Na snímke brankára hostí Tomáša Tomeka tiesni autor druhého gólu domácich Petr Vala.Druhý zápas baráže o postup do Slovnaft extraligy medzi MsHK Garmin Žilina a ŠHK 37 Piešťany. Na snímke brankára hostí Tomáša Tomeka tiesni autor druhého gólu domácich Petr Vala. (Zdroj: TASR / PAVOL ĎURČO)

ŽILINA. MsHK Garmin Žilina - ŠHK 37 Piešťany 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) - stav série 2:0.

Úvod zápasu všetkých zaskočil, keď v 34. sekunde žilinský gólman strelu Konečného nechytil Lipovský - 0:1. Potom mali domáci viac z hry, ale strelecky sa nepresadili. V 12. min pri vylúčení Turoňa pohrozil opäť Konečný z Piešťan, ale domáci gólman Lipovský bol pozorný. O štyri minúty neskôr mal príležitosť ďalší hráč Piešťan Pupák, ale nedal.

Žilinskí hokejisti mali dobrý vstup do druhej tretiny, keď v 22. min Nádašdi prekonal Tomeka a o jednu minútu Drevenák poslal domácich do vedenia 2:1. V 27. min Turoňovu strelu tečoval jeden zo žilinských hráčov za chrbát Tomeka, ale hlavný rozhodca Daniel Konc po konzultácii s videorozhodcom tento gól neuznal.

V druhej desaťminútovke druhého dejstva sa hral len priemerný hokej. Ani jeden z tímov svoje šance nevyužil. V tretej tretine obe mužstvá veľa hokejovej krásy nepredviedli. Pri vylúčeniach sa na trestnej lavici od 44. min do 60. min vystriedalo šesť hráčov. Početnú prevahu sa podarilo využiť len Žilinčanom v 49. min, keď príklepom Gálik z bezprostrednej blízkosti prekonal piešťanského brankára. Obidva tímy si ďalšie šance nevytvorili a tak sa z druhého víťazstva v sérii tešili Žilinčania.

MsHK Garmin Žilina - ŠHK 37 Piešťany 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) - stav série 2:0

Góly: 22. Nádašdi (Krajči, Vala), 23. Drevenák (Škoda, Škuta), 49. M. Gálik (Hreus) - 1. Konečný.

Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Bobček 10 min za nešp. správanie - Konečný 10 min za nešp. správanie, Učeň na 5+DKZ za úder lakťom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,

rozhodovali: D. Konc, Lokšík - Tornay, M. Smrek

1267 divákov

Zostavy:
Žilina: Lipovský - Bobček, Hriňa, Rúfus, Nádašdi, Turoň, Škuta, od 21. Kolarz - V. Nemec, Koložváry, M. Kokavec - Krajči, Palovčík, Vala - Kropáč, Hreus, M. Gálik - Drevenák, Pleva, Škoda

Piešťany: Tomek - Filip, Bučka, Krčula, Škápik, A. Kolník, K. Grman, Vrána, Kalafút - Konečný, M. Baran, M. Chrenko - Chylo, R. Kolník, Pupák - Románek, M. Peško, Rybárik - Mikušovič, Učeň, L. Mucha

Hlasy:
Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Pred zápasom sme hráčov upozorňovali, že každý zápas je iný. V prvej tretine akoby hráči súpera podcenili. Ten dobre korčuľoval, nedal však góly. Cez prestávku sme hráčom dohovorili a výsledkom bolo dvojgólové vedenie. Po treťom neuznanom góle sme išli opäť do útoku. V záverečnej tretine sme si vytvárali šance, ale vsietili len jeden gól. Dôležité je pre nás, že sme zvíťazili a vedieme v sérii 2:0.

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Mali sme dobrý vstup do stretnutia, keď rýchly gól bol pre nás povzbudením. Včera sa nám nepodarilo dať ani jeden, a tento bol pre hráčov dôležitý, lebo dobre korčuľovali a zachytal nám aj opäť brankár Tomek. V druhej tretine sme hrali troška nekoncentrovane. Inkasovali sme dva góly, vzchopili sme sa až po neuznanom treťom góle. Zlom prišiel v tretej tretine, keď sme sa snažili o vyrovnanie, ale inkasovali sme ďalší gól. Prehrávame v sérii 0:2, ale v domácom prostredí sa vynasnažíme zvíťaziť a sériu zdramatizovať."