Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Žilina zdolala Dunajskú Stredu o dva góly

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotu na ihrisku v Dunajskej Strede 2:0 v 21. kole Corgoň ligy 2009/2010 a na čele tabuľky už majú štvorbodový náskok pred majstrom Slovanom Bratislava.

Na snímke Žilinčan Tomáš Oravec (vľavo) bojuje o loptu s hráčom DAC Adiabom Bondoom Clovisom Guyom.(Zdroj: TASR)

ŽILINA. Žilina mala raketový nástup. Hneď prvý útok potiahol po pravej strane Lietava, kľučkami sa zbavil brániaceho Adiabu, loptu ideálne prihral Oravcovi, ten nezaváhal a s prehľadom strelil gól. Domáci kontrovali nepresnými strelami Bajevského a Pallu.

V 28. minúte po treťom rohovom kope v podaní Ježa, lopta z hlavičky Pečalku sa od brvna odrazila rovno do náručia domáceho brankára. V 35. minúte mohol pridať ďalší gól hlavou osamotený Oravec, ale trestuhodne zle zamieril. O dve minúty neskôr po rýchlom protiútoku strelu Sanyara vykopol z prázdnej bránky Leitner.

Päť minút pred koncom polčasu Lietava z brejku takisto nedal. Hral sa parádny útočný futbal. Po zmene strán tempo hry mierne upadlo. V 65. minúte domáca opäť zaspala a nikým neobsadený Oravec s istotou zvýšil na 2:0 v prospech Žiliny. Gól mohol pridať aj usilovný Jež, ale jeho šancu zmaril brankár Samotulszki.

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:2 (0:1)

Góly: 1., 65. Oravec

Rozhodoval: Trutz

ŽK: Sariyar, Bajevski - Šourek, Pečalka

3512 divákov

Zostavy a striedania:

DAC Dunajská Streda: Samotulszki- Helísek, Adiaba (62. Seelaus), Marcin, Kazlauskas (61. Koejoe) - Wau, Michellini, Sariyar, Palla - Vidakovič, Bajevski (82. Nkendo)

MŠK Žilina: Dúbravka - Angelovič, Piaček, Šourek, Leitner (52. P. Mráz) - D. Kobylík, Pečalka, Jež, Vyskočil (90. Zlatkovič) - Lietava (62. Majtán), Oravec

Na snímke vpravo hráč DAC Stephan Palla, vľavo hlavičkuje Žilinčan David Kobylík, v pozadí Žilinčan Stanislav Angelovič. FOTO: TASR

Hlasy trénerov:

Kurt Garger (tréner D. Stredy): "Žilina síce vyhrala zaslúžene, ale my sme im dopomohli k víťazstvu dvoma obrovskými chybami, kombinačne dopredu sme ukázali aké, také možnosti. Hádam by sme si zaslúžili aj vyrovnať do polčasu, čo sa bohužiaľ nepodarilo a po druhom inkasovanom góle už líder tabuľky pokojne kontroloval priebeh zápasu."

Pavol Hapal (tréner Žiliny): "Samozrejme bolo príjemné, že sa nám podarilo bleskurýchlo dostať do vedenia. Aj Dunajská Streda ukázala dobré momenty v ofenzíve, ale my sme mali väčšie tutovky a do polčasu sme už mali viesť minimálne 2:0. Herne a kombinačne sme boli lepší, teší ma aj výkon, aj zaslúžené víťazstvo."