Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Zvolen porazil Žilinu, tá si zahrá v baráži o udržanie sa

Zo Zvolena si žilinskí vlci nedoniesli ani bod.

Žilinský krídelník Martin Gálik a útočník Zvolena Marek Haščák bojujú o puk počas prvej tretiny zápasu 50. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HKm Zvolen a MsHK Garmin Žilina.Žilinský krídelník Martin Gálik a útočník Zvolena Marek Haščák bojujú o puk počas prvej tretiny zápasu 50. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HKm Zvolen a MsHK Garmin Žilina. (Zdroj: SITA)

ŽILINA. Pod Pustým hradom mali viac aktivity na hokejkách zvolenskí hokejisti, aj keď riedko zaplnený štadión videl na ľade iba priemerný hokej. Napriek tomu padli v prvej tretine až štyri góly. Vedenia sa prekvapujúco ujali hostia už v 2. min, keď po prihrávke Škodu prekonal Kristína bekhendom pri ľavej žrdi z uhla Hreus - 0:1.

V 8. min mohol Valach vyrovnať, ak by pred odkrytou bránkou strieľal a nevolil zbytočnú a zlú prihrávku. Zvolenčania napokon využili presilovku piatich proti trom v 10. min, keď sa pri pravej žrdi nepodarilo prihrať Barinkovi a puk cez žilinských bekov šťastne prešiel k ľavej žrdi, kde už Peter Pucher nemal problém skórovať - 1:1. Aktivita Zvolena neprinášala efekt, a tak opäť nečakane udreli hostia.

V 16. min Turoň slabou strelou prekonal nevýrazného brankára Kristína - 1:2. O minútu neskôr mohol zblízka vyrovnať voľný Nedvěd, no Zvolenčanom sa to podarilo až v 20. min v oslabení, keď za modrou čiarou vypichol Chovan puk Nádašdimu a následné sólo s prehľadom zužitkoval - 2:2.

Po zmene strán inkasoval na začiatku druhej tretiny lacný gól aj Hála, keď v 22. min prekonal Valach - 3:2. V ďalších minútach sa nič významné nedialo, i keď hokejisti oboch tímov často strieľali, ale nešlo o vyložené pozície. Až v 31. min mohol pri pravej žrdi žilinskej bránky skórovať Marek Haščák, ale stav sa nemenil.

Najväčšiu šancu mal v 36. min Jurík, ktorému spoza bránky prihral Nedvěd, ale zvolenský center ani na dvakrát neprekonal Hálu.

V tretej tretine si Zvolenčania udržiavali tesný náskok, nepúšťali sa bezhlavo do útoku. Hostia zvýšili aktivitu a mohli vyrovnať, ale Kropáčovu delovku spoza kruhu a Nádašdiho strelu od modrej čiary kryl brankár Kristín. Domáci rozhodli o víťazstve v 51. min. Barinka naskočil z trestnej lavice, v strednom pásme mu prihral obranca Valach, skúsený útočník svoje sólo využil a rozhodol o osude stretnutia - 4:2.

HKm Zvolen - MsHK Garmin Žilina 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Góly: 10. P. Pucher (P. Barinka, L. Čierny), 20. Michal Chovan, 22. J. Valach (Pikkarainen), 51. P. Barinka (J. Valach) - 2. Hreus (Škoda, Turoň), 16. Turoň (M. Gálik)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše V. Baláž (Zvolen) 10 min za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška - Šefčík, Tvrdoň, 1125 divákov

Zostavy:

Zvolen:
Kristín - L. Čierny, Juraško, Pikkarainen, J. Valach, V. Urban, Cebák - Zdeněk Nedvěd, P. Pucher, Michal Chovan - P. Barinka, M. Jurík, Šimurda - Marek Haščák, P. Szabo, J. Kopecký - V. Baláž, Kóňa, Otčenáš - F. Turek

Žilina: Hála - Rúfus, Nádašdi, Bobček, Hriňa, Turoň, Škuta, od 41. min Krajčí - V. Nemec, Koložváry, M. Kokavec - Kropáč, Palovčík, Vala - Drevenák, Hreus, Škoda - Hajnik, Pleva, M. Gálik

Hlasy:

Ernest Bokroš (tréner Zvolena):
"Som spokojný s výsledkom, nie však s predvedenou hrou, ale ako tréner musím hráčov ospravedlniť. Mali sme určitý záber, v pondelok, utorok a stredu na tréningu, a to sa prejavilo na hráčoch. Pohyb a akcelerácia v korčuľovaní nebola taká, na akú sme zvyknutí. Rozhodujúce bolo, že sme využili presilovku, oslabenie a gól Barinku na 4:2. Som rád, že sme sa dostali do play-off. Tomu som podriadil po príchode do Zvolena všetko, a to je najpodstatnejšie."

Anton Tomko (tréner Žiliny): "Mali sme dobrý vstup do zápasu. Išli sme do vedenia, ale svojou nedisciplinovanosťou sme ponúkli Zvolenu presilovku piatich proti trom, ktorú využili. Opäť sme viedli, ale znovu po našej fatálnej individuálnej chybe Zvolen v oslabení vyrovnal. Hral sa otvorený hokej, obe mužstvá si strážili stredné pásmo. Napriek tomu sme sa dostávali do šancí, no brankár Kristín najmä v tretej tretine podržal svoje mužstvo. Rozhodujúci bol gól Barinku, ktorý skočil z trestnej lavice a využil ponúknutú šancu. Bohužiaľ, dali sme menej gólov ako súper, a preto sme nezvíťazili. Na baráž sa už pripravujeme tri dni, takže tento duel nebol až taký dôležitý."

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.