Štvrtok, 22. február, 2018 | Meniny má Etela

Žilinskí vlci podľahli po predĺžení

Slovan svojim výkonom dnes neoslnil. Žilinčania stihli zápas vyrovnať v poslednej tretine a muselo sa predlžovať. Napriek snahe nakoniec Žilina Slovanu podľahla.

V 49. kole slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy hostil MsHK Garmin Žilina HC Slovan Bratislava. Na snímke domáci Ján Pleva (vpravo) bojuje o puk so Slovanistami Andrejom Nedorostom a Miroslavom Lažom (vľavo).(Zdroj: TASR)

MsHK Garmin Žilina - HC Slovan Bratislava 3:4 pp (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 0:1)v 49. kole extraligy.

ŽILINA. Zápas sa začal presilovými hrami na jednej aj druhej strane. Ani jedno z mužstiev však svoju početnú výhodu nedokázalo využiť. V 5. minúte domáci pritlačili. Kokavec sa rútil sám na bránu, no namiesto strely volil prihrávku na nikoho. Z následnej možnosti sa nepresadil ani Vala. V polovici duelu sa dostali Žilinčania do prečíslenia, Palovčík zakončoval samostatne iba do Konráda.

Z protiútoku neuspel pred Lipovským Hudáček a o 120 sekúnd nezužitkovali kombináciu na gól Demel s Kuľhom. V 14. minúte nenamieril presne po výbornej Koložváryho prihrávke Kokavec. O tri minúty sa dostal do vedenia Slovan, keď po prihrávke Hudáčka poslal puk do siete Richard Huna.

Do prostrednej časti hry vstúpili lepšie hostia, ale Kuľha hneď v prvých sekundách Hálu neprekonal. V 24. minúte Škoda tečoval strelu Nemca, Konrád zasiahol. O 180 sekúnd hostia zvýšili svoje vedenie, keď nádhernú akciu na jeden dotyk zakončil do odkrytej brány Hujsa. V polovici duelu predviedol individuálny prienik Hudáček, no strážcu domácej svätyne neoklamal.

Domáci mohli znížiť stav stretnutia v 32. minúte, pri obrovskej možnosti Drevenáka sa však predviedol Konrád. Gólman Slovana už ale bol prikrátky na akciu domácich o tri minúty neskôr, keď sa sama na bránu rútila dvojica Kropáč - Vala a druhý menovaný zakončoval do prázdnej brány.

Do šatní ale napokon išli Slovanisti s dvojgólovým vedením, keď 43 sekúnd pred sirénou skóroval Kuľha. Tretiu tretinu začali domáci náporom v snahe skorigovať stav stretnutia. Možnosti Nemca a Kropáča síce ešte zostali nevyužité, ale v 46. minúte sa v početnej výhode o dvoch hráčov presadil Hreus a hostia viedli už len o gól.

O 180 sekúnd sa dostal do ojedinelej šance Slovana Róbert Huna, no puk po jeho strele opečiatkoval brvno domácej brány. V 53. minúte sa domáci dočkali vyrovnania, keď v skrumáži pred Konrádom pretlačil puk do siete Nemec.

Keďže vo zvyšnom priebehu tretieho dejstva gól nepadol, muselo sa predlžovať. V predĺžení sa obe mužstvá sústredili na hru zo zabezpečenej obrany. Ani jeden tím si výraznejšiu šancu nevypracoval. Tú najväčšiu zahodil hosťujúci Demel a tak víťaza duelu museli určiť samostatné nájazdy. V nich rozhodol o triumfe hostí v deviatej sérii Martin Hujsa.

Ohlasy:

Anton Tomko, tréner Žiliny: "My sme proti Slovanu nemohli hru otvoriť. Vstupovali sme do zápasu s tým, že chceme podržať stredné pásmo. Nemôžem povedať, že sa nám to nedarilo. Hrali sme dobre, ale skúsený súper nás prevýšil a vyhrával 3:1. Paradoxné je, že pomer striel v druhej tretine bol 24:8 a my sme ju prehrali. Do poslednej tretiny sme išli s rizikom skúsiť zvrátiť stav. Podarilo sa nám vyrovnať. Pri nájazdoch podali obaja brankári dobré výkony. Nakoniec sme prehrali, no získali sme aspoň bod. Teší nás, že sme sa za stavu 1:3 nevzdali a vyrovnali sme. Podržal nás aj brankár Hála."

Róbert Pukalovič, asistent trénera Slovana: "Dnes sme nepodali oslnivý výkon. V konečnom dôsledku môžem skonštatovať, že sme stratili jeden bod. Pri vedení 3:1 sme si mysleli, že víťazstvo príde samo. Ukázalo sa, že treba hrať do konca. Musíme však myslieť aj na iné vplyvy, ktoré dokážu v stretnutí zaúradovať. Viac k tomu nemám čo povedať."

MsHK Garmin Žilina - HC Slovan Bratislava 3:4 pp (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly:
35. Vala, 46. Hreus, 53. Nermec, - 17. Richard Huna, 27. Hujsa, 40. Kuľha, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Hujsa

Rozhodovali: Kubuš - Snášel, Valach

Vylúčení: 3:7, navyše Kováčik (Slovan) 10+DKZ za nešportové správanie

Presilovky: 1:0

Oslabenia: 0:0

Divákov: 915

MsHK Garmin Žilina:
Hála (Lipovský) - Rúfus, Nádašdi - Kolarz, Hriňa - Turoň, Ftorek - Škuta, Bobček - Nemec, Koložváry, Kokavec - Drevenák, Hreus, Škoda - Kropáč, Palovčík, Vala - Hájnik, Pleva, Gálik. Kapitán: Nádašdi, asistenti: Hreus, Palovčík. Tréner - Anton Tomko, asistent trénera - Róbert Rehák.

HC Slovan Bratislava: Konrád (Rybár) - Štajnoch, Jozef Kováčik - Sersen, Tesařík - Turunen, Hudec - Bohunický, Tulupov - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Richard Huna, Nedorost, Róbert Huna - Bezák, Hudáček, Bakoš. Kapitán: Vaic, asistenti: Kuľha, Lipiansky. Tréner: Antonín Stavjaňa, asistent trénera - Róbert Pukalovič.

Šport

1. Leteckí záchranári pomáhali zraneným lyžiarkám 631
  2. V Belej nadránom horeli autá, ostali z nich len vraky 603
  3. Roman Kontšek: Pri troche šťastia sme mohli už pri premiére na zimnej olympiáde siahať na medailu 157