Streda, 13. december, 2017 | Meniny má Lucia

Žilina zdolala Poprad po samostatných nájazdoch

V 47. kole základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy si domáci klub MsHK Garmin Žilina poradil s HK ŠKP Poprad po samostatných nájazdoch.

ŽILINA. Stretnutie sa začalo obojstranne v dobrom tempe. Prvé príležitosti si domáci vytvorili pri vylúčení Popradčana Žembu. Najväčšiu príležitosť však mal Škovira, keď strieľal na Lipovského, ale minul. V 7. min mal ideálnu gólovú šancu domáci Kropáč, ale z tesnej blízkosti neprekonal Melicherčíka rovnako ako o minútu neskôr ďalší Žilinčan Škoda.

Keď sa v 11. min neujala dobrá Bucova strela, zdalo sa, že stav sa nebude meniť. V 18. min bol vylúčený Igor Majeský a domáci Kokavec dal dve minúty pred koncom cenný gól do šatne - 1:0.

Druhú tretinu začali aktívnejšie Žilinčania, príležitosti v 21. a 24. min však zostali nevyužité. V 26. min Drevenák z bezprostrednej blízkosti mieril na popradskú bránku, no hlavný rozhodca Rudolf Lauff po konzultácii s videorozhodcom gól neuznal.

V druhej desaťminútovke tejto časti sa Žilinčania nechali zbytočne vylučovať a tri a pol minúty hrali v oslabení traja proti piatim. Početnú prevahu využili na streľbu vyrovnávajúceho gólu, keď Rataj z pravej strany
prekonal Lipovského - 1:1.

V úvode tretej tretiny mal výbornú príležitosť hosťujúci Lapšanský, ktorý sa v 43. min pred Lipovským nepresadil. Žilinčania mali trochu viac hry, príležitosti Drevenáka v 50. a Kokavca v 53. a 56. min však zostali nevyužité.

V 55. min bol vylúčený Segľa, Kropáč niečo po pol minúte početnej výhody dostal domácich do vedenia. Keď sa zdalo, že stav sa už nebude meniť, tak v 58. min Pavol Segľa vystrelil a jeden z obrancov Žiliny puk tečoval za Lipovského chrbát - 2:2.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom mali domáci prevahu, ale nevyužili ju a rozhodovalo sa v samostatných nájazdoch. Hneď prvý premenil Gálik, na druhej strane Rataj ani Segľa Lipovského neprekonali. Nemec potom pridal druhý gól a domáci si tak odniesli cenné víťazstvo.

MsHK Garmin Žilina - HK ŠKP Poprad 3:2 po samost. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

góly: 20. M. Kokavec (Krajči, Nádašdi), 56. Kropáč (Palovčík, Vala), rozhod. sam. nájazd Gálik - 39. Rataj
(Klouda, Fabian), 58. Pavol Segľa (Igor Majeský)
vylúčení: 5:5 na 2 min
presilovky: 2:1
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Lauff - Gašparík M. Valach
976 divákov

Zostavy:
Žilina: Lipovský - Kolarz, Hriňa, Rúfus, Nádašdi, Turoň, Ftorek - Drevenák, Hreus, Kropáč, od 40. min Škuta - Krajči, Palovčík, Vala - V. Nemec, M. Gálik, M. Kokavec - Škoda, Koložváry, Pleva

Poprad: Melicherčík - Fabian, J. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, Jasečko, D. Brejčák, Mašlonka, Kramár - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - Pavol Segľa, Rataj, V. Žemba - Lapšanský, Svitana, Igor Majeský

Hlasy trénerov:
Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Do stretnutia sme vstupovali so snahou získať body, ktoré potrebujeme ako soľ. V prvej časti sme si vytvorili šance, ale niektoré sme nevyužili. Nemôžem uprieť hráčom dobrý pohyb. Potom sme však nezmyselne začali faulovať a dvakrát hrali oslabení o dvoch hráčov. Keď sme dali gól na 2:1, zdalo sa, že si pripíšeme plný bodový zisk. Podľa ďalšieho priebehu sme radi, že sme získali aspoň dva body."

Július Pénzeš (tréner Popradu): "Videli sme vyrovnané stretnutie. Oba tímy mysleli viac na obranu ako na útok. V
určitých momentoch zápasu sa hra prelievala z jednej strany na druhú, šancí však bolo pomenej. My sme dvakrát mali početnú prevahu piatich proti trom, dali sme iba jeden gól, a to je málo. Žilina oba góly strelila v presilovkách. Som rád, že sa nám v závere podarilo vyrovnať a so ziskom bodu sme spokojní."

Šport

1. V Terchovej vyhlásili mimoriadnu situáciu 599
  2. V okolí Žiliny opäť vyčíňal vietor. Vrátna dolina je neprejazdná 569
  3. Rajeckými Teplicami otriasla brutálna vražda mladej ženy 476
  4. FOTO: Korytnačka privítala hokejbalové reprezentácie Slovenska a Českej republiky 148
  5. Vážne zranenie lesného robotníka vo Vrátnej 112
  6. Za smrteľnú nehodu dostal doživotný zákaz šoférovania 68
  7. V Žiline zapievajú koledy za sprievodu netradičného ozembuchu 48
  8. Rýchliky do Žiliny od dnes jazdia rýchlosťou 160 km/h 44
  9. Obhájila titul majsterky Slovenska, teraz sa pripravuje na európsky šampionát 41