Streda, 13. december, 2017 | Meniny má Lucia

Šošoni v generálke na ligu porazili Trenčín

Zo štadióna pod Dubňom sme pre vás live sledovali posledný prípravný zápas žilinských futbalistov pred jarnou časťou Corgoň ligy.

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina hrali v sobotu večer na svojom domácom štadióne proti prvoligovému AS Trenčín. Pre jesenného majstra to bola posledná herná previerka pred budúcotýždňovým prvým jarným zápasom v Corgoň lige proti Dubnici.

Žilinčania sa s Trenčínom stretli v zimnej prestávke už druhý raz. V Tipsport lige nad nimi zvíťazili vo štvrťfinále zdrvujúco 7:1. V dnešnom zápase vyhrali tiež vysoko, tentoraz 4:1.

Zápas sme pre vás sledovali naživo.

MŠK Žilina - AS Trenčín 4:1 (2:1)

Góly: 27. a 41. Majtán, 59. Oravec, 82. Rilke - 26. Gergel.

MŠK Žilina: Dúbravka (46. Krnáč) - Angelovič (46. Poleť), Piaček, Šourek (46. Guldan), Leitner (46. Mráz) - Pečalka - Kobylík (46. Rilke), Jež (13. Škvarka), Zlatkovič (46. Vyskočil) - Majtán (46. Oravec), Lietava (74. Fotyik).

4. minúta: Žilinčania doposiaľ kopali tri rohy, ale šancu mal iba Pečalka, ktorý hlavičkoval do brankára Rožníka.

12. veľká príležitosť Žiliny, Kobylík poslal center po zemi na Majtána, ale ten vo výbornej pozícii neurobil s loptou nič

13. prvé striedanie v domácom tíme, Ježa vystriedal mladý Škvarka. Jež nevyzeral, že by bol zranený

14. Lietava z hranice šestnástky dobre mieril, ale jeho strela šla tesne vedľa pravej žrde hostí

20. ďalšie rohy na žilinskej strane, ale ani po jednom sa stav nemenil.

Trávnik je jemne zasnežený, ale inak perfektný, na zápase je asi 500 divákov. Takmer všetci sedia na západnej tribúne.

26. Prvý gól zápasu dali Trenčania. Hostia kopali prvú štandardku, z ľavej strany sa do lopty oprel Roman Gergel a Dúbravka si jeho strelu vrazil do brány.

27. Vyrovnané. Tomáš Majtán sa z tridsiatich metrov oprel do lopty a jeho strela skončila oblúčikom za Rožníkom, ktorý bol trochu viac z brány v ihrisku, ako by mal byť.

37. Majtánovu hlavičku Rožník chytil.

41. Domáci sa ujímajú vedenia a opäť zásluhou Majtána. Od Škvarku dostal peknú prihrávku, v šestnástke si položil na zem Rožníka a tiesne poslal loptu po zemi do brány.

Do konca polčasu sa už nič veľké neudialo. Prvý polčas bol jasne v réžii Žiliny, hra sa odohrávala zväčša na polovici Trenčína. Videli sme viacero dobrých šancí, tri góly, uvidíme, čo prinesie druhý polčas.

Druhý polčas sa začal mohutným striedaním v žilinskom tíme, striedali aj hostia.

55. Vyskočil nedal gól z čistej šance, keď sa po prihrávke Rilkeho ocitol sám pred Rožníkom

59. Oravec zvýšil na 3:1, keď zoči - voči Rožníkovi po Škvarkovej prihrávke nezaváhal

74. Ďalšie striedanie domácich, z ihriska odchádza za potlesku Ivan Lietava a nahradil ho Dominik Fotyik

76. Emil Rilke sa rútil na bránu hostí, ale jeho strelu vyrazil Rožník na roh

78. V šanci sa ocitol hosťujúci Pavol Straka, ktorý pred niekoľkými rokmi obliekal dres MŠK. Jeho dobrú príležitosť zneškodnil Krnáč

82. Gól, ktorý by si zaslúžil byť v televízii. Rilke sa z 35 metrov oprel do lopty a podobným spôsobom, ako Majtán prekonal Rožníka. Ten stál opäť ďalej od brány, ako mal

85. Oravec po centri Mráza hlavičkoval tesne nad

V zime sa už nenadstavovalo, rozhodca odpískal koniec presne v 90. minúte. Žilinčania si schuti zastrieľali a porazili Trenčín 4:1.

Šport

1. V Terchovej vyhlásili mimoriadnu situáciu 511
  2. V okolí Žiliny opäť vyčíňal vietor. Vrátna dolina je neprejazdná 452
  3. Rajeckými Teplicami otriasla brutálna vražda mladej ženy 394
  4. Vážne zranenie lesného robotníka vo Vrátnej 179
  5. FOTO: Korytnačka privítala hokejbalové reprezentácie Slovenska a Českej republiky 163
  6. Nová tradícia v Žiline. Na Hlinkovom námestí sa spievali koledy 103
  7. Za smrteľnú nehodu dostal doživotný zákaz šoférovania 57
  8. V Žiline zapievajú koledy za sprievodu netradičného ozembuchu 44
  9. Rýchliky do Žiliny od dnes jazdia rýchlosťou 160 km/h 42
  10. Obhájila titul majsterky Slovenska, teraz sa pripravuje na európsky šampionát 38