Sobota, 17. apríl, 2021 | Meniny má RudolfKrížovkyKrížovky

Hokejisti prehrali v Banskej Bystrici

Žilinským hokejistom sa na ľade druhého tímu tabuľky nepodarilo bodovať.

ŽILINA. Hráči MsHK Garmin Žilina v piatok večer prehrali v Banskej Bystrici 3:6 a na ôsmu priečku zaručujúcu účasť v play off strácajú už dvanásť bodov. Momentálne im patrí v tabuľke Slovnaft extraligy desiata priečka. Ak by na nej skončili aj po základnej časti, čakala by ich baráž o udržanie sa v súťaži s víťazom 1. ligy.

Žilinčania pod Urpínom zbabrali prvú tretinu, v ktorej urobili hrubé chyby v obrane a domáci tím im strelil štyri góly. Po treťom v žilinskej bráne, keď puk za žilinského brankára Lipovského zasunul jeho spoluhráč Horák, sa postavil do brány Hála, ale ani on prehre nezabránil.

"Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. To, čo sme predviedli v prvej tretine, nemá s hokejom nič spoločné. Ak to niekto zo žilinských fanúšikov sledoval na internete, mohol dostať infarkt. Faulovali sme a opakuje sa to každý zápas. Nevieme si to dať v hlavách dokopy. Za stavu 1:4 sme znížili na 2:4 a potom sme mali viacero vyložených šancí. Ak by sme strelili gól, pobili by sme sa ešte o výsledok. V tretej tretine sme sa za stavu 3:5 pokúsili v presilovkách zápas ešte zdramatizovať, ale napodarilo sa to. O psychike nechcem hovoriť, ale výkon z prvej tretiny sa už nesmie opakovať," povedal po zápase tréner Žilinčanov Anton Tomko.

44. kolo Slovnaft extraligy:

Banská Bystrica - Žilina 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)

Góly: 7. Češík, 13. Sabol (Tománek), 14. Bambúch (Padělek), 19. Liščák (Frühauf), 36. Padělek (Frühauf), 59. Padělek (Frühauf, Bambúch) - 14. Kropáč (Nádašdi, Hreus), 31. Hreus (Kropáč), 54. Kolarz (Nemec, Palovčík).
Vylúčení: 6:8 na 2 min.

Presilovky: 2:1, oslabenia: 2:0.

Rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, J. Tornay, 1522 divákov.
Žilina: Lipovský (od 14. Hála) - Rúfus, Nádašdi, Turoň, Škuta, Kolarz, Horák, od 59. min Ftorek, Grill - Škoda, Hreus, Kropáč - Nemec, Palovčík, Vala - Koložváry, Pleva, Kokavec - Gálik, od 41. Drevenák, Kubiš.

Ostatné výsledky 44. kola: Trenčín - Nitra 5:2. Slovensko 20 - Martin 2:3, Spiš. N. Ves - Košice 1:4, Poprad - Skalica 7:2, L. Mikuláš - Zvolen 3:5. Slovan mal voľno.

13. SR 20 29 3 1 0 25 55:146 11

V nedeľu 14. februára hrajú Žilinčania doma proti Spišskej Novej Vsi. Zápas začína o 17. hodine.