Pondelok, 18. jún, 2018 | Meniny má Vratislav

Žilina zdolala Nitru po predĺžení

Hokejisti Žiliny ukončili sériu piatich prehier po sebe výhrou na ľade Nitry.

Český legionár v drese Žiliny Petr Vala (pri puku) prihral v Nitre na oba góly Žilinčanov.(Zdroj: TASR)

NITRA. V poslednej minúte predĺženia rozhodol zápas Kokavec.

HC K-Cero Nitra - MsHK Garmin Žilina 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 22. Kmeč (E. Čaládi, Gráčik) - 48. Škoda (Vala), 65. M. Kokavec (Vala, Bobček)
Vylúčení: 1:5 na 2 min
presilovky: 1:0
oslabenia: 0:0
rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Tornay, 2198 divákov

Zostavy:

Nitra: Lakosil (48. M. Laco na pol minúty, 48. Lakosil) - Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, Rais -
Podstavek, T. Chrenko, H. Ručkay - S. Saliji, M. Slovák, M. Kováčik - Gráčik, E. Čaládi, Kmeč - Šinkovič, Štefanka, M. Románek

Žilina: Lipovský - Bobček, Hriňa, Rúfus, Nádašdi, Turoň, Horák, Kolarz, Škuta - V. Nemec, Hreus, Kropáč - Krajči, Palovčík, M. Gálik - Škoda, Pleva, Vala - Drevenák, Koložváry, M. Kokavec

(sita)

NITRA. V úvode prvej tretiny zaujal najmä efektný prienik Salijiho cez Hriňu i Bobčeka, no domáci kanonier Lipovského neprekonal. Nitra mala v prvej tretine viac z hry. Ručkayova bekhendová dorážka z 13. a ani Salijiho pokus z 18. minúty však bezgólový stav nezmenili.

Domáci skóre otvorili až v úvode druhej časti, keď po Čaládiho prihrávke presne trafil v 22. min Kmeč. Druhá časť patrila hosťom, ktorý v nej vystrelili celkom šestnásťkrát. V 29. minúte vytiahol Lakosil proti Turoňovej strele efektný "semafór," v 34. minúte chytil veľké šance Kropáča i Hreusa, no najväčšiu šancu hostí spálil Gálik.

V 40. minúte sa ocitol osamotený pred Lakosilom, no svojou kľučkou ho neprekonal. Vyrovnania sa Žilinčania dočkali v 48. minúte. Domáci obranca Širokovs stratil puk v útočnom pásme a z následného prečíslenia dvoch proti jednému sa po Valovej prihrávke nemýlil Škoda.

V ďalšom priebehu si žiadne z mužstiev väčšiu šancu nevytvorilo a zápas dospel až k predĺženiu. Domáci v ňom nevyužili presilovku pri vylúčení Turoňa a 33 sekúnd pred koncom potrestal domácich Kokavec, ktorý rozhodol o bode navyše pre hostí.

Povedali po zápase

Peter Oremus (tréner Nitry): "Prehra v predĺžení ma mrzí. Škoda našich nevyužitých šancí. Všetci hráči musia pristúpiť k jednoduchšej hre a len kolektívny výkon nás môže posúvať ďalej."

Anton Tomko (tréner Žiliny): "Cestovali sme do Nitry s cieľom získať aspoň bod, lebo body potrebujeme ako soľ. Sme v nelichotivom postavení a každý bod nám pomôže. V prvej tretine bolo dôležité, že sme ustáli oslabenie troch proti piatim. V druhej sme zvýšili pohyb, začali lepšie korčuľovať, mali sme šance a mali sme aj výrazne viac striel. Aj tak sme tretinu prehrali 0:1. Lakosil Nitru podržal. V tretej tretine sme sa chceli pokúsiť o zvrat a buď to dotiahnuť do predĺženia alebo ešte rozhodnúť. V predĺžení to bolo o tom, že sme udržali oslabenie a naopak sme si vytvorili aj jednu šancu, ktorú sme využili. Veľmi si tieto dva body vážime. Veľkým problémom bola psychika, chlapci si prestávali veriť. Je to pre nás vzpruha do ďalších zápasov, v ktorých však máme ťažké vyžrebovanie."